X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
2x22: F.Emasculata

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Deny Everything - Sezon 2
View previous topic :: View next topic  
Author Message
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Fri Apr 15, 2005 11:03 pm    Post subject: 2x22: F.Emasculata Reply with quote

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 6/7/2004 3:40 pm
To: ALL

yine bir yüksek dozda paranoya ve komplo hikayesi ama, işin içinde patlayan iltihaplı sivilcemsi şişlikler falan da olunca mide isteyen bir bölüm f. emasculata. Aslında kötü bir bölüm değil ama bu haftaki listede biraz zayıf kalıyor. yok yok zayıf da değil. vasat. hay neyse unuttum bölümü kıvırmaya çalışıyorum. çarşamba günü izleyiniz.

From: Commala Come Come (rukish) 6/10/2004 11:28 am
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

güsel bence.. güseldi gene Smile

son sahne için *kaçırılmamalı* bölümüne eklenmeliydi gibime geliyo. Skinner ile ciddi tartışmalardan birine giriyolar bizimkiler. ve CSM.. Aman Allah'ım bu adam... korkunç yaa.. Kendine aşırı güveni korkutucu hem de.. Vay be..

ama bölümde özellikle Scully'nin yaptıkları çok gözüme battı.. bulaşıcı hastalığın varlığından haberdarken, daha doğrusu şüpheleri bu yöndeyken gidip hastalıklı cesetleri karıştırmak ne oluyo???.. (Ay o sahne ilk izleyeni nası tırsıtmıştır hem Razz)Ya o doktor olmasaydı (o oyuncuyu severim ben keşke onu da bikaç kere daha görseydik XF'ta Razz)

ve Mulder'ın olayı duyurma çabaları.. böle bölümler hep benim sinirimi bozmuştur, yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip hiçbişi yapamamaları sinirimi bozmuştur hep benim ("yuh ulan konsept bu" demeden önce okuyun geri kalanını, biliyos o kadarını Razz), ama mitoloji bölümlerinde deil, mitoloji bölümleri istediği kadar sonuçlanmadan sürsün dert deil, stand alone bölümlerinde bu durum sinirimi bozar benim. Gene öle oldu.. Gene tam lafı adamın ağzından alıcakken adamı öldürdüler..

Fena halde koyuyo aslında böle bölümler yaf..dün Oubliette'i andım o var bakın, Clyde Bruckman, Drive, vs. vs.. Aslında 3 sezonda bu tür bölümler ağırlıklıdır... Beni bu kadar ve bundan daha da çok zorlayan bölümlere sahip bir diziye bu kadar bağlanmam garip dimi? Eh, hayata bakış açımı değiştirdi derken *olumlu* bi açı edindiğimi sölemedim hiç zaten Smile.. ılk sezonundan itibaren izledim ben bu diziyi ama sanki asıl etkisi 2. sezon sonlarına doğru kendini göstermeye başladı, 3. sezonda abardı, bi daha da hiç düşmedi sanki.. Yane bu *koyan* etki.. Gerçekçi bi şekilde *nası bi dünyadan yaşıyorum ben?* diye düşündürten etki.. Neyse, hala düşünüyorum, boşverin..

Leonard Cohen'in Future şarkısını yükledim dün (Sözlük saolsun). Ordan bi alıntı yapmalıyım burda:

i've seen the future, baby ...... it is murder

ya yaa.. geçelim yoksa küfredicem çok pis fena şimdi haa. Razz

Özellikle Mulder'ın buna nasıl dayandığını bilemiyorum ben. Cidden bilemiyorum, ben izlerken sinirleniyorum, dayanamıyorum, o nasıl yapıyo? nasıl bir dürtüdür bu? Nasıl umutsuzluğa kapılmadan ileriye bakabilir? Gerçi umutsuzluğa kapılmamak deil, sinirini Skinner'dan çıkardığında anlaşılıyo ne kadar b.ktan hissettiği... Aslında bunu tartışmıştık sanki ?.. Hayranım işte bu özelliğine de.. Bi ara ciddi yaralar alıyo bu özellik ama gene eski Mulder oluyo bizimki.. Ah ah..

Nese işte böle izlerken düşündürten, güsel bi bölüm bu..

i've seen the nations rise and fall
i've heard their stories, heard them all
but love's the only engine of survival
your servant here, he has been told
to say it clear, to say it cold:
it's over, it ain't going
any further
and now the wheels of heaven stop
you feel the devil's riding crop
get ready for the future:
it is murder

give me back the berlin wall
give me stalin and st paul
give me christ
or give me hiroshima
destroy another fetus now
we don't like children anyhow
i've seen the future, baby:
it is murder

things are going to slide ...
when they said repent repent ...

From: kaan61 6/11/2004 1:45 pm
To: Commala Come Come (rukish)

Bu banim Kronolojik sıraya göre izlediğim ilk bölümdü. Doğal olarak
4 yıl (okadar oldu mu ya) önce bir gece yarısı izlediğimi düşününce evet tırsmıştım. Tabi o zamanlar çaylaktık( sanki şimdi efsaneyizde)
ve bölümün sonunda olanlara pek bir anlam verememiştim. Ama şimdi bu olayı defalarca yaşamış biri olarak insana nasıl koyduğunu bilirim.
Bır de bu larvalar düşünüyor mu kardeşim sen o kadar bekle Scully torbayı açtıktan 10 saniye sonra patla kör talih (ayrı yazılıyordur herhalde) dedikleri bu olmalı.

From: TheMartyr 6/11/2004 7:01 pm
To: kaan61

"kör talih (ayrı yazılıyordur herhalde)"
hahahaha
ınsanları korkutmuşum galiba Smile Ama doğru yazmışsın helal olsun Smile)
Bakın ne güzel bahaneyle güzelim dilimizi öğrenmiş oluyoruz(ciddiyim).

From: kaan61 6/14/2004 2:07 pm
To: TheMartyr

Buayı çöplüğe çevirmek istemem, sen bu yazıyı okuduktan sonra silerim.
Olayın korkuyla ilgisi yok bu konuda sana kesinlikle katılıyorum.
Türkçeyi resmen katlediyoruz. ıstanbul sokaklarındaki tebalalarda
Türkçe kelime yok. Bu beni gerçekten üzüyor. Ben Anadolu Lisesinden mezun oldum biz dersleri bile ıngilizce olarak gördük. Bir ülke dilini yok etmek için bu kadar uğraşır mı ya. Neyse ben sadece seni desteklediğimi söylemek istemiştim yine sapıtmaya başladım en iyisi burada kesmek.

From: TheMartyr 6/16/2004 5:35 pm
To: kaan61

Susma sustukça sıra sana gelecek Razz
O değil de sonunda birilerini arkama aldım Very Happy

şaka bir yana güzelim dilimiz göz göre göre gidiyor hakikaten de.

Live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

PostPosted: Tue Jun 24, 2008 4:26 pm    Post subject: Reply with quote
CSM niçin paso Skinner'ın odasında arkadaş? Ne zaman baksam orda oturuyor, sinir bozuyor
Mulder tam amacına ulaşacakken, bir kanıt elde edecekken polisler adamı indiriyor, sinir bozuyor
Ama yine de bölümün sonunda şahane bir bölüm diyorum. Bir komployu başarılı bir şekilde anlatmıştır.
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Tue Jul 07, 2009 8:26 pm    Post subject: Reply with quote
Aynen hükümet her zaman ki gibi amaca ulaşmaya devam ediyorlar.O insanları demey olarak kullanmaya devam ediyorlar.F.Emasculata kulağa hoş geliyo.Aynı zamanda vasatın üstünde bir bölüm bence.Darkness Falls'den sonra böcekle uğraşılan 2.bölüm.Böceklerle güzel bölüm çekiyorlar Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Fri Mar 07, 2014 9:31 am    Post subject: Reply with quote
Bu sezonun izlemesi en mide isteyen bölümlerindendir Emasculata.

İltihaplı çıbanların patladığı sahneler unutulmaz. Makyaj ve görsellik alanında üst düzey bir x files bölümü.
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Deny Everything - Sezon 2 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum