X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
1X79 : Pilot
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Thu Sep 02, 2010 3:05 pm    Post subject: Reply with quote
Walla yerinde olmak isterdim... Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
alin
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Fri Sep 03, 2010 2:24 pm    Post subject: Reply with quote
Bende...Bende
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
osmancan

PostPosted: Mon Mar 21, 2011 11:36 pm    Post subject: Reply with quote
merhaba arkadaşlar, nasıl izleyeceğim?
Back to top
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

PostPosted: Thu Mar 24, 2011 2:27 am    Post subject: Reply with quote
ben torrentlerden indirip izlemiştim tekrarlarımı arkadaşım. ilk kez izleyen biri olmayı çok isterdim. bazı online dizi sitelerinde de türkçe altyazılı olarak var bildiğim kadarıyla.
telemcii

PostPosted: Sun Apr 24, 2011 3:39 pm    Post subject: harika Reply with quote
Her şeye yeniden başladım..Çok özlemişim ben anlatamam yani..zamanda sanki geri gittim.. Razz
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Wed May 25, 2011 8:23 pm    Post subject: Reply with quote
Ay walla benim de yeniden başlayasım var..Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

PostPosted: Mon Feb 24, 2014 6:05 pm    Post subject: Reply with quote
Öncelikle fbı'ın açıklanamayan, paranormal olaylar olarak yorumladığı gizli bir departmanı bulunduğunu ve bu departmana gizli dosyalar (the x files) dendiğini öğrendik. ajan fox mulder'in aslen psikoloji eğitimi almış olduğunu sonra suç ve suçlu psikolojisi alanlarında uzmanlaştığını, fbı'da kendi tezlerini ileri sürmekten ötürü bir süre sonra şüphe ile bakılan sevilmeyen bir insan olduğunu öğrendik. kendisini adeta açığa alınmış bir memur gibi küçük bir odaya tıkmış amirleri. orada duvarında "ı want to believe" ufo posterleri ve araştırmaları ile günlerini geçirmektedir.

Aynı dönemde aslen tıbbiyeli olan ajan dana scullyi gizli dosyalar bölümündeki faaliyetleri üstlerine raporlaması için fbı merkezi washington'a getirtilir. içine kapanık ve olayları bilimle çözme azminde olan scully burada hem fox mulder ile tanışır (kendisinin ününü fakülte döneminde duyduğunu belirtmiştir) hem de oregon'da gerçekleşen garip ölüm olaylarını araştırmaya başlar.

Pilot bölümünde kahramanlarımız oregon ormanlarında kimliği belirsiz bir gücün kaçırdığı kasaba gençlerinin cesetlerine rastlarlar. öldürülen veya ormana gidip işleme maruz kalmış gençlerin bel bölgesinde küçük kırmızı yara izleri bulunmaktadır.

Olay yerine gelen ajan fox mulder ve dana scully zaman kayması, frekansların bozulması gibi açıklanamayan bir enerjinin varlığı ile karşılaşırlar. aynı zamanda araştırmada ele geçirdikleri delillerin bir komplo ile yakılmasına maruz kalırlar. kasabada felçli bir genç olarak bilinen billy'nin olayların içerisindeki rolü ise şaşırtıcı olacaktır.

The X Files'in ilk bölümünün sonu oregondaki olaylardan geriye kalan tek kanıtın beyine yerleştirilen bir çipin fbi'nin dehlizlerinde nasıl rafa kaldırıldığını görmemiz ile bitecektir. izleyici fbı'ın pek çok şeyin farkında olduğunu ancak olayların üstünün örtülmesi ve kanıtsız bırakılması için açıktan bir çaba sarfettiğini öğrenecektir ilk bölümde. scully'nin son bölümde amirine raporlamayla ilgili söyledikleri ve maruz kaldığı ters tepkiler bunun açık göstergesidir.

Eylül 1993 döneminde yayına giren bu ilk bölüm aynı zamanda ajan fox mulder ile dana scully arasındaki çoğu zaman baskılanan cinsel çekimin de başlangıcı olacaktır diyebiliriz. mulder'ın gece koşuya çıkarken scully'nin evine gidip onu çağırması, yine scully'nin belindeki izlerden korkarak hemen mulder'in evine gidip soyunup bedenini ona göstermesi kahramanlarımız arasındaki elektriğin de ilk nüvelerini oluşturmaktadır.

The X Files'in ilk bölümünde yine çok önemli ve sonraki sezonlar için belirleyici önemde bir detayı daha öğreniriz. Mulder 12 yaşındayken 8 yaşındaki kardeşinin uzaylılar tarafından kaçırıldığını. Bu konu Mulder'in gizli dosyalar bölümünde çalışmasına ve olaylara farklı bir gözle bakmasına da vesile olmuştur diyebiliriz...
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1 All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum