X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
1X79 : Pilot
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Sep 02, 2010 3:05 pm    Post subject: Reply with quote
Walla yerinde olmak isterdim... Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
alin
aylak
aylak

PostPosted: Fri Sep 03, 2010 2:24 pm    Post subject: Reply with quote
Bende...Bende
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
osmancan

PostPosted: Mon Mar 21, 2011 11:36 pm    Post subject: Reply with quote
merhaba arkadalar, nasl izleyeceim?
Back to top
CGBS
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Mar 24, 2011 2:27 am    Post subject: Reply with quote
ben torrentlerden indirip izlemitim tekrarlarm arkadam. ilk kez izleyen biri olmay ok isterdim. baz online dizi sitelerinde de trke altyazl olarak var bildiim kadaryla.
telemcii

PostPosted: Sun Apr 24, 2011 3:39 pm    Post subject: harika Reply with quote
Her eye yeniden baladm..ok zlemiim ben anlatamam yani..zamanda sanki geri gittim.. Razz
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed May 25, 2011 8:23 pm    Post subject: Reply with quote
Ay walla benim de yeniden balayasm var..Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
Space Jellyfish
aylak
aylak

PostPosted: Mon Feb 24, 2014 6:05 pm    Post subject: Reply with quote
ncelikle fb'n aklanamayan, paranormal olaylar olarak yorumlad gizli bir departman bulunduunu ve bu departmana gizli dosyalar (the x files) dendiini rendik. ajan fox mulder'in aslen psikoloji eitimi alm olduunu sonra su ve sulu psikolojisi alanlarnda uzmanlatn, fb'da kendi tezlerini ileri srmekten tr bir sre sonra phe ile baklan sevilmeyen bir insan olduunu rendik. kendisini adeta aa alnm bir memur gibi kk bir odaya tkm amirleri. orada duvarnda " want to believe" ufo posterleri ve aratrmalar ile gnlerini geirmektedir.

Ayn dnemde aslen tbbiyeli olan ajan dana scullyi gizli dosyalar blmndeki faaliyetleri stlerine raporlamas iin fb merkezi washington'a getirtilir. iine kapank ve olaylar bilimle zme azminde olan scully burada hem fox mulder ile tanr (kendisinin nn faklte dneminde duyduunu belirtmitir) hem de oregon'da gerekleen garip lm olaylarn aratrmaya balar.

Pilot blmnde kahramanlarmz oregon ormanlarnda kimlii belirsiz bir gcn kard kasaba genlerinin cesetlerine rastlarlar. ldrlen veya ormana gidip ileme maruz kalm genlerin bel blgesinde kk krmz yara izleri bulunmaktadr.

Olay yerine gelen ajan fox mulder ve dana scully zaman kaymas, frekanslarn bozulmas gibi aklanamayan bir enerjinin varl ile karlarlar. ayn zamanda aratrmada ele geirdikleri delillerin bir komplo ile yaklmasna maruz kalrlar. kasabada felli bir gen olarak bilinen billy'nin olaylarn ierisindeki rol ise artc olacaktr.

The X Files'in ilk blmnn sonu oregondaki olaylardan geriye kalan tek kantn beyine yerletirilen bir ipin fbi'nin dehlizlerinde nasl rafa kaldrldn grmemiz ile bitecektir. izleyici fb'n pek ok eyin farknda olduunu ancak olaylarn stnn rtlmesi ve kantsz braklmas iin aktan bir aba sarfettiini renecektir ilk blmde. scully'nin son blmde amirine raporlamayla ilgili syledikleri ve maruz kald ters tepkiler bunun ak gstergesidir.

Eyll 1993 dneminde yayna giren bu ilk blm ayn zamanda ajan fox mulder ile dana scully arasndaki ou zaman basklanan cinsel ekimin de balangc olacaktr diyebiliriz. mulder'n gece kouya karken scully'nin evine gidip onu armas, yine scully'nin belindeki izlerden korkarak hemen mulder'in evine gidip soyunup bedenini ona gstermesi kahramanlarmz arasndaki elektriin de ilk nvelerini oluturmaktadr.

The X Files'in ilk blmnde yine ok nemli ve sonraki sezonlar iin belirleyici nemde bir detay daha reniriz. Mulder 12 yandayken 8 yandaki kardeinin uzayllar tarafndan karldn. Bu konu Mulder'in gizli dosyalar blmnde almasna ve olaylara farkl bir gzle bakmasna da vesile olmutur diyebiliriz...
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1 All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum