X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
82. Oscar Ödül Töreni

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Pts Mar 08, 2010 8:58 pm    İleti konusu: 82. Oscar Ödül Töreni Alıntıyla Cevap Gönder
Bir Oscar daha geldi geçti. Smile Alec ve Steve çok süperlerdi. Özellikle Paranormal activiy ile dalga geçtikleri bölüm süperdi. Neil Patrick güzel sürpriz oldu ama en bombası Ben Stiller'ın Navi makyajıyla gelmesiydi kesinlikle! Bir de en iyi filmi verirken vaktin dolması nedeniyle bir bitirişleri vardı ki inanılmaz.

en iyi film: the hurt locker
en iyi yönetmen: kathryn bigelow (the hurt locker)
en iyi kadın oyuncu: sandra bullock (the blind side)
en iyi erkek oyuncu: jeff bridges (crazy heart)
en iyi yardımcı kadın oyuncu: mo'nique (precious)
en iyi yardımcı erkek oyuncu: christoph waltz (inglourious basterds)
en iyi özgün senaryo: mark boal (the hurt locker)
en iyi uyarlama senaryo: geoffrey fletcher (precious)
en iyi animasyon: up
en iyi yabancı film: the secret in their eyes (arjantin)
en iyi belgesel: the cove (louise psihoyos ve fisher stevens)
en iyi kurgu: the hurt locker (bob murawski ve chris innis)
en iyi sanat yönetmenliği: rick carter, robert stromberg ve kim sinclair (set dekorasyonu) (avatar)
en iyi görüntü yönetmenliği: mauro fiore (avatar)
en iyi görsel efekt: joe letteri, stephen rosenbaum, richard baneham ve andrew jones (avatar)
en iyi ses kurgusu: paul ottosson (the hurt locker)
en iyi ses miksajı: paul ottosson ve ray beckett (the hurt locker)
en iyi film müziği: michael giacchino (up)
en iyi orijinal şarkı: the weary kind (crazy heart)
en iyi kostüm tasarımı: sandy powell (the young victoria)
en iyi makyaj: star trek
en iyi kısa metrajlı film: the new tenants
en iyi kısa animasyon: logorama
en iyi kısa metrajlı belgesel: rabbit a la berlin

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Sal Mar 09, 2010 12:35 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Nerdeyse hiç süprizsiz bir Oscar izledik. Zannediyorum tek süpriz en iyi yabancı film oldu, o da Haneke varken nispeten tanınmamış bir yönetmene gittiği için. Bridges ve Bullock'un ödüllerine çok sevindim; özellikle Jeff anasının ak sütü gibi hakkediyor ödülü. Crsiştoph Waltz'un ödülüne de çok mutlu oldum, zavallı öyle heyecanlıydı ki sahneden çıkarken acayip titiriyordu. Up'a en iyi müzik ödülü verişmesine de memnun oldum. Gecenin en güzel kabul konuşmaları C.Waltz, Bridges ve Bullock'a aitti bence. Baldwin ve Martin nefis bir şekilde sundu töreni.

Beğenmediklerim ise: Ödül alanların lafının kesilmesi ve acele ettirilmelerine çok kızdım. Bu insanların hayatlarının en önemli anı belki de bu; bir müsade edin de bir çift laf etsinler. Up'ın en iyi animasayonu almasına sevindim ama içimden Coraline geçmedi de değil zira o kazansa bir saniye de olsa Neil Gaiman'ı görebilirdik, hatta belki sahneye bile çıkardı. Very Happy En iyi belgeseli Burma VJ'in kazanmasını umuyordum ama tabi amerikalılar için yunusların ölmesi insanların ölmesinden daha önemli... En gıcık olduğum ise görüntü ve sanat yönetmenliğinin Avatar'a itmesi oldu: %90ı animasyon olan bir filmde hangi görüntü ve sanat yönetmenliğinden bahsediyoruz anlamayamadım; zira set yok, kostüm yok, ışık yok, kamera yok...Bu mantığa göre oldu olacak en iyi makyaj ödülünü de Avatar alsaydı. Neutral Özel ödülleri ayrı bir bölüm yapmışlar ve çok hızlı geçtiler. Koskoca Lauren Bacall'a bir iki cümle etme şansı tanımalıydılar.

Genel olarak Steve ve Alce'e rağmen biraz sönük bir Oscar oldu.Kanaatimce reytinglere ne kadar çok takılırsa Oscarlar o kadar kötüleşiyor. Yılda bir kez yayınlanan bir ödül töreni olarak reytingi filan boşveririse çok daha iyi olacağını düşünüyorum açıkcası.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1450

İletiTarih: Sal Mar 09, 2010 12:50 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
sadece kapanışı yakaladım, steve martinin "program o kadar uzun sürdü ki avatar artık geçmişi anlatıyor" esprisi günümü şenlendirdi resmen. bir de avatar balonunun patlaması. avatar çok güzel, hatta evet, muhteşem bir "deneyim"di ama sinema sanatına teknoloji dışında hiçbir şey katmıyordu. "avatar da avatar" diye sayıklayan bissürü kişinin anlamadığı buydu. 10 sene önce aynı şeyleri titanic için de söylemişlerdi belki e, james cameron da sanırım son iki filminin belki de sinema tarihinin en overrated filmleri olmasının bedelini ödedi.
hurt locker söylemesi ayıp download listemde. ideolojik olarak bize ters gelebilecek bir mesaj sahipmiş duyduğum kadarıyla (abd'nin ırak'a girişini haklı gösterme durumu var galiba) ama katherine bigelow'un müthiş bir yönetmenlk çıkardığı konusunda herkes hemfikir.

en iyi yabancı film sürprizi ise bambaşka bir konu oraya hiç girmeyelim..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Space Jellyfish
Çaylak
Çaylak

İletiler: 180

İletiTarih: Cum Arl 13, 2013 10:14 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Oscarların nasıl verildiği malumunuz. Sürecin içinde CIA'ya bağlı kültür sanat düşünce kuruluşu departmanı yer alıyor.

Hatta bu konuyla ilgili The X Files bölümü de mevcuttur anımsayacağınız üzere.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız