X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Six Feet Under (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jun 11, 2007 8:37 pm    Post subject: Reply with quote
Gelecek haftaki blm iin bir rulo tuvalet kad yanmda hazr bekliycek. Cebimi kapycam, ev telefonunu fiini ekicem, kap alarsa duymayaym diye ierideki odaya gidicem, klar kapycam, uzancam, izliycem ve alycam, alycam, alycam...

Hala oktaym. bir de ben bu olay biliyodum yaa.. Bildiim halde oktaym..

Acyor yreimin her taraf. ah be ah be!
Back to top
View user's profile Send private message
stalker
aylak
aylak

PostPosted: Mon Jul 02, 2007 10:49 am    Post subject: Reply with quote
dn gece byk bir heyecan ve burukluk iindeydim. 1. sezonunu, 2. sezonunu seyrederken netten indirip izleyerek aray kapattm, 2. ve 3. sezonu dzenli seyrettiim, 4. ve 5. sezonlarda aralarda kesintiye uradm ama cnbce'ye yine de yetitiim, dnyamda kendilerine bir yer edinen sevgili fisher ailesinin dizisi six feet under'la vedalatk. akam seyrettikten sonra bir sre dizinin everything ends adl 2. soundtrack'inden paralar dinledim, yatamadm, gece bekledim, gece bir kez daha izledim. alamadm ama iim buruktu, sabah yine yanmdalard, imdi de burdalar.

ok beenilen, ilk 10'lara giren final gerekten sylendii kadar varm. yemek sahnesi gerekten hatralarla, ailenin birbirine olan yaknlyla, nate'in sevgiyle hatrlanmasyla ok iten ok gzel bir grntyd. o akam yemeinde ben de olmak isterdim. bunun dnda nate'in lmnden sonra hemen hemen herkesin yaad travmalar atmas da sevindiriciydi. david nate'tan sonra ok basksn hissettii lm korkusunu, kendisini bastrd. brenda'nn ryalarnda hayallerinde nate'in willa'y kabullendiini ve onu hep seveceini sylemesi de ok sevindiriciydi. bir tek belki ruth'u son ana kadar atlatamam grdk ki onun alamalar kadar iten bir alama bilmiyorum bu dizide.

aslnda ailenin abuk atlatmas tabii ki beklenemezdi, nk len kii son 5 ylda hayatlarna yeniden girip hem kendi hayatn anlamlandrmaya alrken ailesini kendi hayatnda bir yere koymaya alan, eskiden beri ok seven ruth'un iyice baland, bata neden geldiini anlamayan ve onu kabullenemeyen david'in onu iyice sevdii, kk kz karde claire'in onu daha ok tanyamad iin kendini kzd nate fisher'd.

dizi biterken new york'a giden claire dnda yzler daha glyordu, durrell ve anthony david ve keith'le iyice bir aile olmutu. keith son bi ka sezondur eskiden iinde bulunduu agresiflii yok etmiti, ki bu yzden keith'i eskiden pek sevmiyordum ama gittike sevmeye baladm. brenda annelie iyice alt. ben brenda'y hep sevdim, 2. sezonda nne gelenle yatmaya balad zamanda bile onun nate'le birbirlerine ait olduunu dnyordum. ve zaten 3. sezonda arnm bir grntyle kmt karmza.

bir ailenin zelinde, lm, hayat, hayat anlamlandrmay, hayatn anlamszlamasn, acy, birliktelikleri, youn duygular grdk bu dizide. ben onlar seyretmekten zevk aldm hep. bitii de elbette zd ama rezil bi ekilde bitenlerin ya da bitemeyenlerin arasnda en iyisi bu ekilde mthi bi finalle bitmesiydi. gle gle fisher ailesi.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jul 02, 2007 11:48 am    Post subject: Reply with quote
Yakn bir zamanda, arabm alacam, klar kapatp mumlar yakacam, etrafmda SFU izlemi insanlar olursa iyi, olmazsa da dert deil, ikimi yudumlayp finalin son 6 dakikasn tekrar tekrar izleyeceim. zledike finalin dier nemli anlar gelecek aklma..

Nate'in Claire'e "Ben de hayatm boyunca hep korktum, 'Yapabilir miyim?' dedim. Bak imdi neredeyim?" deyii...

David'in ryasndaki krmz kaponlu adama en sonunda karlk vermesi ve ardndan o adamn kendisi olduunu farkedip O'na sarlmas...

Ruth'un Claire'e "git ve hayatn yaa, kendime bir seenek sunmadm hayatm boyunca, senin de bunu yapmana izin vermeyeceim" demesi..

Claire'in ailesine vedas, yola ktnda ilk anlarda, hkrmas...

Nate'in aile yelerine bakp glmseyii...

Sonra gene son 6 dakikaya odaklanacam. Karakterlerin nasl ldklerini izleyeceim tekrar tekrar, mutlu anlarn izleyeceim, 100 yan devirmi Claire'in evinin duvarlarndaki resimlere bakacam, o anlara...

Sonra.. Sia'nn sesi susacak, Breathe Me'nin son 1 dakikas gelecek, gzlerimi kapatp susacam... David Nate ile ilgili hatrasn anlattktan sonra yemek masasnn etrafndaki herkes gibi susacam, sonra kadehimi kaldrp "Six Feet Under'a" diyeceim.

Ve... lm an geldiinde, Claire gibi gleceimi umut edeceim, geride braktm sevdiklerimi hatrlayp, yaadmz mutluluklar hatrlayp, dolu dolu yaanm bir hayat mutlulukla bitirebilmeyi dileyeceim..
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Jul 03, 2007 12:40 pm    Post subject: Reply with quote
final mavhetti beni. arsiklet yumruk yemi gibi oldum. hele en sondaki "flash forward"lar eliinde Clarie'in araba sr muhteemdi. tv'de izlenen ve eninde sonunda kurgu olan bireyin insan bu kadar sarmas, bu kadar etkilemesi neye delalet eder bilmem ama Alan Ball'un elini pmek lazm; adam tv dizisini bir sanat dal haline getirdi.
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jul 03, 2007 1:14 pm    Post subject: Reply with quote
Ben bu dizinin kurgu fln olduunu getim artk.. Dizi diye kmsenecek yaptlar yok deil ama bunun gibi dizilerin gerek hayattan farkn gremiyorum ben. "Bu benim bama gelemez artk, yok artk" denilecek sahneler yok mu? Var.. te kurgu sadece orada.. Yoksa duygular, sevinler, aclar.. Ne kadar "sadece bir dizi" dersek diyelim, onlar da bizim gibi insanlarn elinden kyosa madem, gerek yan hep varolacaktr.

SFU lm zerine, yaam zerine, hi kimsenin dnmek istemediklerini cesurca ortaya koydu.. O nedenle birok diziden ayrlyor.. Alan Ball'e ise ne desem az gelir, grsem ayaklarna kapanrmz zati.
Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Jan 06, 2011 12:55 am    Post subject: Reply with quote
u anda 3.sezondaym, OZ gibi 5 senelik diziyi psikopata baladktan sonra Six Feet Under izlemek ila gibi geldi, 5.sezonun finalini iple ekiyorum. Bu diziyi izlememde geen yllarda en iyi diziler listesinde yorumlarda bulunan the 8th endless'in etkisiyle baladm, kendisine bir kez daha teekkr ederim..
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Jan 07, 2011 5:09 pm    Post subject: Reply with quote
8th endless dnyamz deitirdi Razz
Ben de onun yorumuyla Mad Men'e baladm ve hi piman olmadm, bilakis ok iyi oldu.

SFU'yu da zamanndan CNBC-e'de izlemitim blk prk, ama ok birey hatrlayabildiimi syleyemeyeceim. ndirdim ilk sezonunu ama son iki sezonu da indirip yle izliyeyim diyorum.

u aralar da 3. kez BSG partisi yapaym dedim kendime, iyi geldi valla Very Happy
aylak
aylak

PostPosted: Sun Jan 16, 2011 7:39 pm    Post subject: Reply with quote
Six Feet Under gelmi gemi en iyi dizilerden biridir. Tamamen yaamn iinden. Kategorisinde de tektir zaten...
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Thu Feb 17, 2011 3:56 pm    Post subject: Reply with quote
3. sezonu bitirdim ve kalan iki sezon iin biraz ara vermek zorunda kalyorum.
Dizi ok ok iyi, Alan Ball'un parmann olduu bariz, amma velakin bana bu zellikle 3. sezondan daral geldi, Lisa faktr mdr nedir, ldne sevindim, dizi ok monotonlat. Ama lsnden hareket kazand ok kr. Onun haricinde gerisi ok iyi, sadece umarm 4 ve 5. sezonlarda bu tarz biey karma kmaz.
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Feb 17, 2011 4:52 pm    Post subject: Reply with quote
Lisa deme.. Lisa iimde yaradr Sad ok fena olmutum ben .. szlk'te yazdklarma baknca daha da fena hatrladm.. (bika gn nce ne alakaysa Six Feet Under baln okuyasm gelmiti Confused )

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=9756105

"Ben bir ans deilim, ben bir insanm.."

Lisa'dan o kadar nefret ediyordum ki anlatamam.. *Oha* diyordum yani, "*oha* bu kadn nas Nate'i kapanna kstrd, nas, nas, nas hala birlikteler, neden nedennn!?" eklinde resmen sinirden trnak yeme modundaydm.

bu yukardaki cmleyi duyana kadar byleydim. sonras fena oldu.. heralde yazdklarmdan anlamndr neden fena olduumu.. Lisa da mutlu olmaya alan gariban bir insand ite.. o kadar nyargl olduum iin kendimi aypladm (tabii bunlar dnrken mtemadiyen alyorum Razz)

3. sezondan sonras bana daha ar geldi.. yani izleyecein yeni sezonlarla ilgili anca bu kadarn syleyebiliyorum.

Ama zaten bu dizinin bu olayn seviyordum ben.. ac ektirecek kadar gerek olabilmesini, daha dorusu olmasn.. yani gerek hayatta suratna bakmaya tenezzl etmeyecein kii gelip sana hayatnn dersini verebilir rahatlkla.. ya ne diyim ite, dizi diyemem ben SFU'a..

Herkes tekr etmi ben de tekr ediyim Murat'a (the 8th endless).. Benim de izlemeye balama sebebimdir kendisi Very Happy Kabul etmem gerekir nceden *ylesine* izliyordum. 3. sezon ve sonrasnda mptelas olmutum ben.. son sezon sonlara yaklatka her blmde aladm diyebilirim ..
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Feb 18, 2011 5:29 pm    Post subject: Reply with quote
auroriel wrote:
Lisa deme.. Lisa iimde yaradr Sad ok fena olmutum ben .. szlk'te yazdklarma baknca daha da fena hatrladm.. (bika gn nce ne alakaysa Six Feet Under baln okuyasm gelmiti Confused )

"Ben bir ans deilim, ben bir insanm.."

Yine de Nate'in kendini bilmez hdkl yznden Lisa'ya bakm deiemeyecek, daha sempatiyle bakamayacam. Zira 3. sezonu f pf yznden izleme sebebimdir kendisi. ld ve rahatladm, hatta keke ln de uzatmasalarm.
aylak
aylak

PostPosted: Sat Apr 23, 2011 2:20 pm    Post subject: Reply with quote
Ve bitirdim.

Ama ben benden gitti, ulan insann bu kadar gznden ya szlr m? Asmal Konak'n son blmn izleyen

ablalalra dndm yeminlen. Bu son blm ok dokundu bana, neden bilmiyorum da.

Genelde, 3. sezonda yaadm Lisa kabusundan sonra 4 ve 5 iyi geldi ne yalan syliyim. Ama u iki sezonu da

burada yazp toparlayamam ki. Yani demek istediim konular anlatp zerine konumak deil, onu zaten

izleyenler biliyor, demek istediim bende yaratt huu ve hezeyan buraya dkemem heralde.

Ama en byk favorilerim arasnda ilk te yerini almtr, trnde de favorimdi,r o kesin, benzeri gelmez

heralde omk uzun sre.

Niye bittin ulan!!!
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Sep 27, 2011 11:26 pm    Post subject: Reply with quote
lk sezonunu uzatmal, kalan sezonlarn ise 1 ayda bitirdiim SFU adna birka cmle yazmazsam olmaz. Finali bitireli bir saat kadar oldu ve 2 gndr kendimi deli gibi skmaktaydm, alayp zrlamamak iin.

ncelikle, son 3 blmde insan yerden yere vurmu bir dizi olarak hatrlayacam kendisini. Sonrasnda ise teker teker dneceim hepsini, tekrardan. nk finali hazmetmek kolay deil. Bitmi olmasn kabullenebilmek kolay deil.

Hakknda sylenmi ve sylenecek ok ey var aslnda. u an iin sadece kstl yorumlarm yapabileceim. Claire.. Dizinin kendime en yakn hissettiim ve bir o kadar da en ilgin karakteri belki de. Geliimini adm adm izledik. "2085" srprizini ok nceden biliyor olsam da yine de dumur oldum. Claire adna muhteem bir finaldi.

Nate hakknda sylenecek ok ey var aslnda. Hibir zaman favorim olmad. Hibir zaman kendisini onaylamadm. Ama ldnde en az tm sevenleri kadar zldm.Ne olursa olsun, hayata bak asyla, szleriyle izlenilesi bir karakterdi.

Ve Ruth. Dizinin belki de en gereki karakteri. Dizi boyunca onla alayp, onla glmmdr. Bir anne karakteri en fazla bu kadar salam oynanabilirdi. Finale kadar hi huzura eremiyeceini dnmtm. Neyse ki, az da olsa mutlu bi son grm olduk.

Her karakter hakknda sylenecek o kadar ok ey var ki. u an finalin etkisiyle toparlayabilmem mmkn deil. SFU en iyiler listemde ilk sralara yerleti bile. Yine de bir daha, uzun bir sre izleyemem muhtemelen. Ama dizinin verdikleri uzun bir sre idare edecektir. Bir yandan bitmi olmasna zgnm, dier yandan da iyi ki 5.sezonda bitmi diyorum.

Son olarak, yorumlara baktmda grdm ki ou kii SFU'dan sonra izlenecek hibir dizinin ayn tad veremeyeceini, sylemi. Buna ksmen katlsam da salam birka diziyi (BSG gibi) nceden izlemi olmama seviniyorum. Byle bir karlatrmaya gitmeme gerek yok en azndan.

Final cidden insan alt st edecek gibiydi. O yzden diziye veda etmek biraz olsun rahatlatt beni.
CGBS
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Oct 19, 2012 9:17 pm    Post subject: Reply with quote
ilk blm on ay nce seyrettim ve skldm. ama iki hafta nce ikinci blm ap dier blmleri seyretmeye baladm ve u an ikinci sezonu bitirdim. buradaki yorumlardan dolay hep aklmn bir kesindeydi. tam zamannda izlemeye balamm diye dnyorum.
en yakn zamanda soundtrackleri indirip dinleyeceim...
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum