X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Diğer Türle Karşılaşmalar

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Genel Tartışmalar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr Kas 01, 2009 5:24 pm    İleti konusu: Diğer Türle Karşılaşmalar Alıntıyla Cevap Gönder
Yeni çıkan The Fourth Kind filminin konusunda şöyle bir tanım var, bunu ayrı olarak değerlendirmek daha mantıklı geldi, ayrı başlık açtım.. şöyle ki:

Alıntı:
In 1972, a scale of measurement was established for alien encounters. When a UFO is sighted, it is called an encounter of the first kind. When evidence is collected, it is known as an encounter of the second kind. When contact is made with extraterrestrials, it is the third kind. The next level, abduction, is the fourth kind. This encounter has been the most difficult to document ...

Özeti şu: 1972'de uzaylılarla karşılaşılması mevzusu bir sınıflandırmaya tabi tutulmuş. Buna göre

* Bir UFO görülmüşse "1. Türden Karşılaşma"
* Eğer ortada toplanmış kanıt varsa "2. Türden Karşılaşma"
* Eğer dünya dışı varlıklarla karşılaşılmışsa (ki iletişim kurmak ta olabilir bunun çevirisi, emin değilim) "3. Türden Karşılaşma"
* Eğer bu dünya dışı varlıklar tarafından kaçırılma, alıkonulma meydana gelmişse "4. Türden Karşılaşma" oluyormuş.

Şimdi ben bunca senelik XF hayranı olarak geçinirim, böyle bir sınıflandırmayı nasıl duymadım? Duydum da hatırlamıyor muyum? Mulder nasıl oldu da bunun sözünü hiç etmedi? Etti de ben mi hatırlamıyorum. Biraz araştırdım ama XF ile bağlantılı bişi çıkaramadım.

Filmin konusu 2002'de meydana gelen bir olaya dayalı. XF o yıl sona erdi zaten. Ama bu sınıflandırma 1972'de yapılmış. Cassandra olayı var, o var bu var, XF bayağı eskilere dayanıyor zaten ama bu konu yok..

Tabii XF mitolojisi uzaylı deneyleri, Sendika, isyancılar fln derken bu konudan farklı bir yerde duruyor, onu kabul ediyorum da Chris Carter'ın bir şekilde bir stand alone'da bile işleyebileceği bir konu var ortada. Ben mi yanılıyorum yoksa?

Neyse, bu konu hakkında fikirlerinizi duymak isterim. Hatta XF'da aslında işlenmişti deseniz ne süper olur Razz
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pzr Kas 01, 2009 7:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mulder'ın bundan bahsetmesi gerekmiyor zavallı adam yaşadı zaten dört türlüsünü de Mr. Green
Başa dön
margikleinjan
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 327

İletiTarih: Pzr Kas 01, 2009 9:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yahu hep bilmediğim yerden soruyosunuz Smile bu sınıflamayı x files dahilinde duyduğumu sanmıyorum. ama dünkü fragmandan gördüklerim 1. sezondan fallen angel'i hatırlattı...
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Kas 02, 2009 1:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
X Files kokuyo zaten buram buram.. Galiba XF neden böyle bi bölüm şeetmedi, onun derdindeyim, yani tamam kaçırılmalarla ilgili bölümler de güzel işlenmişti (benim de aklıma hep Cassandra Spender geliyo, onunla ilgili bazı video kayıtları felan vardı bi bölümde yamulmuyorsam)

Neyse bir XF sempatizanı olarak filmi kıskandım sanırsam Razz
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Pts Kas 02, 2009 2:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
xf'te böyle bir sınıfandırma yoktu. film güzele benziyor. xf'in neden böyle bölüm şeetmediğini dert eden ruki'ye de kocaman bir "ohannesduanebarryyuh" demek istiyorum.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Pts Kas 02, 2009 7:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
hıhı...
Başa dön
Martin Mystere

İletiler: 37

İletiTarih: Pts Kas 07, 2011 12:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Mücadele artık çok farklı platformlarda süreç iyice keskinleşti.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Genel Tartışmalar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız