X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
2-09 Jose Chung's Doomday Defense

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: This Is Who We Are - Millenium
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

PostPosted: Fri Dec 30, 2005 9:51 am    Post subject: 2-09 Jose Chung's Doomday Defense Reply with quote
From: black_witch 3/12/2003 11:30 am
To: ALL (1 of 4)

millenium izleyen kimse kalmadı galiba? hiç bi zaman çokluktan yana diilim ztn de bu bölümü kaçırdıınıza yanın,bitin,kahrolun,çünkü hem deişik,hem de david duchovny görüntülü bi bölümdü. bölüm,selfosofi inancının nası yayılmaya başladıını anlatarak başlıyo.neydi...,gootberg(sanırım) diye bi adam küçükken çok kıllı yani sakallı olduu için dışlanıyo ve büyüdüünde nöroloji dalında devrimler geliştirmek için ünst ye gidiyo ama umduunu bulamıyo,polisiye romanlar yazmaya başlıyo ama yazdıkları o kadar komik bulunuyo ki(hatta adamın biri berbat diyo)mizah dergisinde yayınlanıyo ve çok başarılı oluyo bu alanda,kitapları çıkıyo. ama adam hala tatmin olmuyo ve felsefeye el atıyo ve yıllarca dışlanmışlıın verdii tecrübeyle selfoloji adlı,kendi gibi bi çok insanı damardan vuran bi kitap yazıyo. bu kitap o kadar ilahlaştırılıyo ki,profesörün anlattıkları bir din,profesörse tanrı ol,yani kitap da bi nevi incil leri oluyo bu mutluluk delisi arkadaşların. selfoloji,insanın, mutluluğu kendi yaratmasını emreden bi din;
-aaa,trafik sıkışık,ne güzel!
-529.uncu kez su borusu patladı,bayılırım su borusu tamir etmeye!
şeklinde,bi çeşit pollyana cılık yani,sadece bu bayaa bi abartılmış şekli.

her neyse,jose chung ın profesörün hikayesini anlatmasıyla başlayan bölüm,afaroz edilen bi selfosofistin j.c. la konuşmasıyla devam ediyo(afaroz edilmiş çünkü,daha fazla pollyana cılık oynıyamamış ve en günahı da kendi kaoslarını başkalarına anlatmış. bu dindekiler ikilemlerini ve rahatsızlıklarını başkalarına diil sadece ononograf adlı terapi cihazına anlatabilirler). j.c. ise bu adamla konuşuyo çünkü dinlerle ve millenium la ilgili bi kitap yazıyo. konuşma bittikten sonra afaroz edilenin cesedi,masada,güler bi vaziyette,kaskatı kesilmiş şekilde bulunuyo. direk bizimkileri çağrıyolar tabi,arada tebessüm ettirici dialoglar geçiyo,j.c. ın kafadan atma ama çoğunluunu tutturma tahminleri oluyo,frank se cesedin bi adam tarafından ononograf sayesinde öldürüldüünü görüyo da biraz saşma geliyo.

akabinde,peter ve frank selfosofistlerin şehir merkezindeki bölge temsilcilerine gidiyolar(yıh yıh yıh!),adam bu dini bi çok alandan insanın benimsediini ve çok başarılı olduklarını anlatıyo ve bi afiş gösteriyo,bilmem ne de selfosofist bi aktör mesela diyo ki o adam bizim dd den başkası diil,bi afiş daha gösteriyo(dd james bond pozlarında,cık cık cık).

bundan sonrasıysa yine bi kaç cinayet ve j.c. selfosofistler hakkında olumsuz yazılar yazdıı için selfosofist psikopatın j.c. ı hedef alması. en sonunda katil j.c. ın odasına girer,j.c. bekliyodur ztn,bi kuru canım kaldı onu da al havasındadır,bu arada katile "onların tanrılarının" kendisinin büyük bi fanı olduunu ve yazdıı ilk romanı getirip gösterdiinde "berbat" dediini anlatır,katil biraz afallar tabi o ara frank odaya girer,katil kaçar,frank kovalar,çatıya kaçar,frank karşıya atlayamazsın kii der, o da ben inandıım için atlarım nanik der ve "patırt" şeklinde yere çakılır,tam da giebelhouse un arabasının önüne düşer,frank le tepeden aşşa aralarında bi konuşma geçer,giebelhouse iy ki hbr verdin katili demin binadan kaçarken yakaladık der,frank afallar,hani ben yakalamıştım,hatta yakalayamamıştım da işi bitmişti yane der. j.c. ın yanına indiindeyse tonton dedmizi yerde,kanlar içinde yatarke bulur,yanında eğilir,j.c. peter ın bıyıklarına sevgisini dile getirir ve meftaa olur. asıl katil frank dierini kovalarken;elinde baltası,zagor misali j.c. ın odasına dalmış ve tek balta darbesiyle(kafaya) adamcaızı yere sermiştir.

sanırım çok detaylı anlatamadım,daha yazılıcaklar var tabi ama onlar da öbür msja,zira bunu okuycak da bi babayiğit çıkar mı marek ediyorum.

From: black_witch 3/12/2003 11:46 am
To: black_witch unread (2 of 4)

şunu da söyliym hemen;jose chug ın millenium kitabı piyasaya sürülür(millenium grubundan bahsetmiyceini baştan söylemişti frank e),kitapta-aşşa yukarı- şu yazar(frank in okuduuna göre); geçen bin yılda insanlar hiç deişmedi,gelecek bin yılda da deişeceklerini sanmıyorum. rahmetlinin şu sözünü de aktarıym; "bu yüzyılın nöroloji alanında büyük devrimlerin yüzyılı olucaı sanılıyodu ama piercingli vücutların yüzyılı oldu" diyo frank e. kitap imzalamak için kitapçıda bekleyip,saatlerce kimsenin gelmemesinden sonra frank le giderken ve psikopat katil sandıkları adam tanrılarının sonsuza kadar yaşatılması amacıyla kitapçıdaki tüm baskıları alırken(tanrı sının kitaplarının).

From: Those turns were gift for me... (Durden38) 3/12/2003 3:48 pm
To: black_witch (3 of 4)

Ben izledim, hem bayağ eğlenceli ve güzel bir bölümdü.Son iki bölümdür frank'in o donuk surat ifadsinin değiştiğini görmek beni gerçekten şaşırttı:))

From: nervewreckingacrobaticbackwardsband (margi13) 7/17/2003 10:31 am
To: Those turns were gift for me... (Durden38) (4 of 4)

he he tv 4(polonya kanalı) geçen salı bu bölümü verdi.sitesinde 31. bölüm yazıyodu. demek buymuş. çok müthiş bişi ya:))) yalnız selfodophistleri egoso bilmem ne yapmış leh çevirmen abim çok ilginç olmuş...o david'in üzerinde oynanmış resimlerini gördüm ya artık gam yemem:)) bi de sarışın frank black süferdi:)) darin'in elinden çıktığı belli oluyo:)))
hah bir de ayrıyeten:don't be so dark
Back to top
View user's profile Send private message
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Jun 04, 2011 12:35 am    Post subject: Reply with quote
Very Happy
DD'nin resimlerinin olduğu sahnede sanki GA'nın da resimleri vardı.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
UYGary

PostPosted: Mon Jun 06, 2011 11:48 pm    Post subject: Reply with quote
Ben bu dizide bırak fotografları, ne Mulder ne de Scully'ye bi gönderme yakaladım... Ben mi kaçırdım yani..
Baştan bakalım.
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Fri Jun 10, 2011 9:15 pm    Post subject: Reply with quote
Ben 2.sezondayım daha ama Mulder/Scully'e dair bir gönderme duymadım ( veya vardı,yakalayamadım ) ama DD'nin resmi gözden kaçacak gibi değil tabi.

Yanlış okumadıysam Mulder'ın adı geçiyormuş,tam olarak değil ama "kafayı uzaylılara takmış ajan" olarak Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: This Is Who We Are - Millenium All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum