X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Caprica (***Spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Sun Jan 31, 2010 4:28 pm    Post subject: Reply with quote
Caprica - 1x01 - Rebirth

Quote:
ncelikle, her ne kadar indirme sitelerinde vs. de 1x02 olarak gese de bana gre bu blm 1x01'dir, banane banane Very Happy

Bir kere sper bir jenerik yapmlar, ben hem jenerik mziini hem de jenerii grsel olarak ok beendim, ok zengindi, BSG'den de ok daha iyiydi. te yandan Caprica ve BSG' nin bir Star Wars Prequel ve Original trilogy tadnda olaca ak. Yani bundan kastm Caprica'nn SW Prequel lemesi gibi kt olaca deil, sadece BSG'nin ncesini ve koloni hayatn zengin bir ekilde greceimiz durumu ki zaten bunu biliyorduk ve bu bilgimizi daha ilk blmden grm olduk; piramit oyunlar, caprica city (daha geni) vs vs. Ayrca "So Say We All" mottosunun da kolonilerin milli marndan geldiini renmi olduk, ben de diyorumd nerden geliyor bu, devaml sylyorlar. Tamam gaz ama, kkeni neresi, reniverdik Smile

Bir de yukarda Zoe'nin resmini koyup "amaan da hatuna bak" moduna girdiniz ama ben yle aman aman bii gremedim kzda yani, teenager yahu ite :S Ama dizi ilerledike hem Cylon prototip robotu hali hem de Zoe halinin yedirilmesi gzeldi. Duygusal Graystone alan da olduka ilginti ve onun arkada olan anti-robotist (parma kopan) ilenmesi de garipti. Tabi bu fazla bir genelleme olur ama tm Cylon'larn insan rkna kl olmasnn sebebi bu gibi insanlardr denilebilir mi, tabi bunun iin erken.

Biraz kafam ve fikirlerim kart aslnda. Biraz izlemek lazm ama ben girii ve olayn gelimesini pilottan daha ok beendim. Bekliyoruz bakalm.

aylak
aylak

PostPosted: Sat Feb 27, 2010 1:10 pm    Post subject: Reply with quote
Caprica'clara ne oldu yaw Very Happy :S
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Sun Feb 28, 2010 12:31 am    Post subject: Reply with quote
Burdayz Hatta u an 5.blm There is Another Sky' yklyorum.Wink

Ben kendi adma daha karakterleri genel havay tandmz erken blmler olduu iin uzun yorumlara girmek istemedim lakin syleyebileceim Caprica gayet iyi gidiyor bence. Bilimkurgu tr iinde bir ka kuak sren aile dramasn ancak R.D.M. ekebilir batrmadan ya da tr sevenleri soutmadan ve altndan kalkacak gibi duruyor bu iin. zellikle Adama ailesi ve gen William'n "A Bronx Tale" veya "Goodfelleas" tadndaki ocukluunu izlemek houma gidiyor.

Lakin reytingler biraz dkm galiba, umarm bana bir i gelmez bu gzel dizinin. Neutral
Back to top
View user's profile Send private message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Mar 01, 2010 11:49 am    Post subject: Reply with quote
Merak etmeyesin, SciFiChannell dizinin "tamamen arkasndayz" diyor. Benim o ynden korkum yok.

Tez zamanda izleyeceimdir, ack biriktirmek istedim Smile
Back to top
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Mon Mar 01, 2010 9:52 pm    Post subject: Reply with quote
Son iki blm ben de izleyemiyorum aslnda, size atyorum ama... Very Happy
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Mar 02, 2010 11:08 pm    Post subject: Reply with quote
scyfy "tamamen arkasndayz" diyor ama bu, takm kt oynatan hocann arkasnda olduunu syleyen ynetim tutumundan farksz da olabilir (7 ma kazanamayan daum'un arkasnda duran fenerbahe ynetimi gibi). baya younum son blm ben de izleyemedim ama sanrm dizinin ad "battlastar galactica saga: caprica" olarak deitirilmi, bu da eletirmenlerce pek iyiye iaret olarak yorumlanmam. yine de rdm ve bsg syfy iin altn yumurtlayan tavuk olduundan sabrederler gibime geliyor. ama 1 sezon ama 2, oras tartlr...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Wed Mar 03, 2010 12:22 am    Post subject: Reply with quote
Yabanc santrafor...ay pardon konuk oyuncu olarak James Marsters' transfer etmiler diziye... Wink
Back to top
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Mar 03, 2010 4:22 pm    Post subject: Reply with quote
RDM'nin kt bii yapabileceine inanmadmza gre, sorun yok.. RDM sz konusu oldu mu -hh aksini dnmyorum bile Very Happy

James MArsters bu Cumartesi gn yaynlanacak blm ile giriini yapacakm diziye.. Blm ad: Know The Enemy.. amann amann..

bunu bekliyormuum demek ki, hehe Very Happy ack daa bekliyim sora 6 blm bi rpda izliyim evet Very Happy
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Mon Mar 22, 2010 1:35 pm    Post subject: Reply with quote
Pilot blmn izledim ben de.Dier blmlerini birikince izlemeyi dnyorum Mr. Green
Yalnz aklma taklan bir ey var,
Quote:
Dizide final five gzkecek mi? Yani Adama'y 11 yanda gryoruz.Tigh ile aa yukar ayn yalarda deiller miydi?
Yine de Bsg'nin 4.sezonda Sam'in flashbacklerle anlatt u blmn tekrar izlemem gerek.ounu hatrlamyorum nk Neutral Plan'i de zellikle erteleyince iyice kart saylon muhabbeti bende.

Neyse ilk blm gerekten de beendim.Tereddt ediyordum,izleyip izlememe konusunda.
u ana kadar yaynlanan blmleri de iyidir umarm...

Bu arada William B.Davis keke daha fazla gzkseymi.(adamcaza verdikleri gzlkler ne tuhaft) CSM'in yle "Baba" filmindeki gibi birden ldrlmesini grmek ho olmad.O srada arka planda alan mzik de harikayd,McCreary ben de buradaym demi Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Mar 22, 2010 3:29 pm    Post subject: Reply with quote
Adama Tigh ile Saylon savandan sonraki dnemde tanp arkada oldu; Caprica'da ise henz daha ocuk; dizi yetikinliine kadar srerse (umarm srer) o zaman balki grebiliriz Tigh' da Wink
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Thu Apr 08, 2010 10:08 pm    Post subject: Reply with quote
Ben yine bir eyleri kartryorum kesin,

Quote:
Daniel Graystone ile u 12 saylondan biri olan Daniel arasnda bir balant olamaz galiba? Onu piyano alarken grnce 2.blmde yle... Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Oct 29, 2010 12:50 pm    Post subject: Reply with quote
http://www.hollywoodreporter.com/blogs/live-feed/syfy-cancels-caprica-32943

Caprica iptal, ama aada gelene bakn bir hele Very Happy

http://www.hollywoodreporter.com/blogs/live-feed/syfy-orders-new-battlestar-galactica-32184
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Fri Oct 29, 2010 3:03 pm    Post subject: Reply with quote
Ikinci haber icin umutlanmakla beraber ilki icin bir ohh cekebildim cunku Caprica hicbir sekilde beklentilerimi karsilayamadi.Demek ki bir ben degilmisim.Hem o kadar ara ver beklet,hem de donuste hala bu kadar agir ilerlet diziyi..Sasirdigimi soyleyemem.
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Oct 29, 2010 3:25 pm    Post subject: Reply with quote
Yani, evet. ok bekledik burda bireyler ama olamad bir trl. Bir de dizi balamadan nce auroriel'in "BSG Black Hawk Down ise Caprica American Beauty olacak" diye RDM'den ald gazlara denk geldik iyicene itik Razz

Kadrosunu beenmeme ramen oturamad dizi rayna, salk olsun ne diyim. Ama ben de ok zlmedim akas, daha dvdye de yazmamtm blmleri silip rahatlycam Very Happy
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Nov 02, 2010 12:53 pm    Post subject: Reply with quote
Vallahi Eki Szlk'te yeni seri ile ilgili balkta bir mesaja kafam taklmt zaten. zet olarak yeni serinin Caprica'nn gidiine nayak olacana dair bir entry vard, sevincimden pek konduramadm ama yle oldu maalesef.

Akas Caprica'nn ilk blmlerinden sonra bir trl devam gelmedi bende de. Geri hibir diziyi dzenli izleyemiyorum aylardr ya neyse.. Gene de RDM'nin gaz hala var, yani BSG gibi bii beklemiyodum zaten de American Beauty benzetmesi, farkl bir konsept olacan belirtiyordu.. Hani o farkl konsept nas bii olcak diye meraklanmtm, o merakla batan alacam diziyi zaten..

zleyince "yazk, anlalmam dizi" demekten korkuyorum.. onun dnda yeni seri William Adama ile ilgili yani sevinmemek mmkn deil Smile
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum