X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Caprica (***Spoiler***)
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiler: 179

İletiTarih: Pzr Oca 31, 2010 4:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Caprica - 1x01 - Rebirth

Alıntı:
Öncelikle, her ne kadar indirme sitelerinde vs. de 1x02 olarak geçse de bana göre bu bölüm 1x01'dir, banane banane Very Happy

Bir kere süper bir jenerik yapmışlar, ben hem jenerik müziğini hem de jeneriği görsel olarak çok beğendim, çok zengindi, BSG'den de çok daha iyiydi. Öte yandan Caprica ve BSG' nin bir Star Wars Prequel ve Original trilogy tadında olacağı açık. Yani bundan kastım Caprica'nın SW Prequel üçlemesi gibi kötü olacağı değil, sadece BSG'nin öncesini ve koloni hayatını zengin bir şekilde göreceğimiz durumu ki zaten bunu biliyorduk ve bu bilgimizi daha ilk bölümden görmüş olduk; piramit oyunları, caprica city (daha geniş) vs vs. Ayrıca "So Say We All" mottosunun da kolonilerin milli marşından geldiğini öğrenmiş olduk, ben de diyorumd nerden geliyor bu, devamlı söylüyorlar. Tamam gaz ama, kökeni neresi, öğreniverdik Smile

Bir de yukarıda Zoe'nin resmini koyup "amaan da hatuna bak" moduna girdiniz ama ben öyle aman aman bişi göremedim kızda yani, teenager yahu işte :S Ama dizi ilerledikçe hem Cylon prototip robotu hali hem de Zoe halinin yedirilmesi güzeldi. Duygusal Graystone çalışanı da oldukça ilginçti ve onun arkadaşı olan anti-robotist (parmağı kopan) işlenmesi de garipti. Tabi bu fazla bir genelleme olur ama tüm Cylon'ların insan ırkına kıl olmasının sebebi bu gibi insanlardır denilebilir mi, tabi bunun için erken.

Biraz kafam ve fikirlerim karıştı aslında. Biraz izlemek lazım ama ben girişi ve olayın gelişmesini pilottan daha çok beğendim. Bekliyoruz bakalım.

Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cmt Şub 27, 2010 1:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Caprica'cılara ne oldu yaw Very Happy :S
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pzr Şub 28, 2010 12:31 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Burdayız Hatta şu an 5.bölüm There is Another Sky'ı yüklüyorum.Wink

Ben kendi adıma daha karakterleri genel havayı tanıdığımız erken bölümler olduğu için uzun yorumlara girmek istemedim lakin söyleyebileceğim Caprica gayet iyi gidiyor bence. Bilimkurgu türü içinde bir kaç kuaşk süren aile dramasını ancak R.D.M. çekebilir batırmadan ya da türü sevenleri soğutmadan ve altından kalkacak gibi duruyor bu işin. Özellikle Adama ailesi ve genç William'ın "A Bronx Tale" veya "Goodfelleas" tadındaki çocukluğunu izlemek hoşuma gidiyor.

Lakin reytingler biraz düşükmüş galiba, umarım başına bir iş gelmez bu güzel dizinin. Neutral
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Mar 01, 2010 11:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Merak etmeyesin, SciFiChannell dizinin "tamamen arkasındayız" diyor. Benim o yönden korkum yok.

Tez zamanda izleyeceğimdir, acık biriktirmek istedim Smile
Başa dön
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Pts Mar 01, 2010 9:52 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Son iki bölümü ben de izleyemiyorum aslında, size çatıyorum ama... Very Happy
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Sal Mar 02, 2010 11:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
scyfy "tamamen arkasındayız" diyor ama bu, takımı kötü oynatan hocanın arkasında olduğunu söyleyen yönetim tutumundan farksız da olabilir (7 maç kazanamayan daum'un arkasında duran fenerbahçe yönetimi gibi). baya yoğunum son üç bölümü ben de izleyemedim ama sanırım dizinin adı "battlastar galactica saga: caprica" olarak değiştirilmiş, bu da eleştirmenlerce pek iyiye işaret olarak yorumlanmamış. yine de rdm ve bsg syfy için altın yumurtlayan tavuk olduğundan sabrederler gibime geliyor. ama 1 sezon ama 2, orası tartışılır...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Çar Mar 03, 2010 12:22 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yabancı santrafor...ay pardon konuk oyuncu olarak James Marsters'ı transfer etmişler diziye... Wink
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar Mar 03, 2010 4:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
RDM'nin kötü bişi yapabileceğine inanmadığımıza göre, sorun yok.. RDM söz konusu oldu mu ı-ıhh aksini düşünmüyorum bile Very Happy

James MArsters bu Cumartesi günü yayınlanacak bölüm ile girişini yapacakmış diziye.. Bölüm adı: Know The Enemy.. amanın amanın..

bunu bekliyormuşum demek ki, hehe Very Happy acık daa bekliyim sora 6 bölümü bi çırpıda izliyim evet Very Happy
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Mar 22, 2010 1:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Pilot bölümünü izledim ben de.Diğer bölümlerini birikince izlemeyi düşünüyorum Mr. Green
Yalnız aklıma takılan bir şey var,
Alıntı:
Dizide final five gözükecek mi? Yani Adama'yı 11 yaşında görüyoruz.Tigh ile aşağı yukarı aynı yaşlarda değiller miydi?
Yine de Bsg'nin 4.sezonda Sam'in flashbacklerle anlattığı şu bölümünü tekrar izlemem gerek.Çoğunu hatırlamıyorum çünkü Neutral Plan'i de özellikle erteleyince iyice karıştı saylon muhabbeti bende.

Neyse ilk bölümü gerçekten de beğendim.Tereddüt ediyordum,izleyip izlememe konusunda.
Şu ana kadar yayınlanan bölümleri de iyidir umarım...

Bu arada William B.Davis keşke daha fazla gözükseymiş.(adamcağıza verdikleri gözlükler ne tuhaftı) CSM'in öyle "Baba" filmindeki gibi birden öldürülmesini görmek hoş olmadı.O sırada arka planda çalan müzik de harikaydı,McCreary ben de buradayım demiş Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pts Mar 22, 2010 3:29 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Adama Tigh ile Saylon savaşından sonraki dönemde tanışıp arkadaş oldu; Caprica'da ise henüz daha çocuk; dizi yetişkinliğine kadar sürerse (umarım sürer) o zaman balki görebiliriz Tigh'ı da Wink
Başa dön
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Per Nis 08, 2010 10:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben yine bir şeyleri karıştırıyorum kesin,

Alıntı:
Daniel Graystone ile şu 12 saylondan biri olan Daniel arasında bir bağlantı olamaz galiba? Onu piyano çalarken görünce 2.bölümde öyle... Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cum Ekm 29, 2010 12:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
http://www.hollywoodreporter.com/blogs/live-feed/syfy-cancels-caprica-32943

Caprica iptal, ama aşağıda gelene bakın bir hele Very Happy

http://www.hollywoodreporter.com/blogs/live-feed/syfy-orders-new-battlestar-galactica-32184
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cum Ekm 29, 2010 3:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ikinci haber icin umutlanmakla beraber ilki icin bir ohh cekebildim cunku Caprica hicbir sekilde beklentilerimi karsilayamadi.Demek ki bir ben degilmisim.Hem o kadar ara ver beklet,hem de donuste hala bu kadar agir ilerlet diziyi..Sasirdigimi soyleyemem.
Tigh
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Cum Ekm 29, 2010 3:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yani, evet. Çok bekledik burda birşeyler ama olamadı bir türlü. Bir de dizi başlamadan önce auroriel'in "BSG Black Hawk Down ise Caprica American Beauty olacak" diye RDM'den aldığı gazlara denk geldik iyicene şiştik Razz

Kadrosunu beğenmeme rağmen oturamadı dizi rayına, sağlık olsun ne diyim. Ama ben de çok üzülmedim açıkçası, daha dvdye de yazmamıştım bölümleri silip rahatlıycam Very Happy
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Sal Kas 02, 2010 12:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Vallahi Ekşi Sözlük'te yeni seri ile ilgili başlıkta bir mesaja kafam takılmıştı zaten. Özet olarak yeni serinin Caprica'nın gidişine önayak olacağına dair bir entry vardı, sevincimden pek konduramadım ama öyle oldu maalesef.

Açıkçası Caprica'nın ilk bölümlerinden sonra bir türlü devamı gelmedi bende de. Gerçi hiçbir diziyi düzenli izleyemiyorum aylardır ya neyse.. Gene de RDM'nin gazı hala var, yani BSG gibi bişi beklemiyodum zaten de American Beauty benzetmesi, farklı bir konsept olacağını belirtiyordu.. Hani o farklı konsept nası bişi olcak diye meraklanmıştım, o merakla baştan alacağım diziyi zaten..

İzleyince "yazık, anlaşılmamış dizi" demekten korkuyorum.. onun dışında yeni seri William Adama ile ilgili yani sevinmemek mümkün değil Smile
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Telemanyaklar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4, 5
5. sayfa (Toplam 5 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız