X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
L O S T (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 60, 61, 62

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed May 26, 2010 6:43 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Aaushuahsuahsuahuahsuhsuhausha mu7hteem olmu bu ya bu kadar gzel oturur!!!! Ama o n klc olmadan da ok komik zaten. Hatta daha komik...Very Happy Lapidus yaaa.. Ben lmediini tahmin etmitim. nk gstermemilerdi lrken. Bekliyordum bir yerlerden kcak diye..Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
View user's profile Send private message
amor fati
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat Aug 28, 2010 2:01 pm    Post subject: Reply with quote
Birka sene nce Lost izlemeye almtm ama digiturkte izlemeye alyordum o yuzden zaman tutmayp blm karnca brakmak zorunda kalmtm.
Seneler sonra ge de olsa torrent teknolojisyle buluup, harici hard diskimi dizilerle doldurunca, Lost'a balamaya bir kere daha niyetlendim. Bu sefer de bari dizinin finali yaynlansn diye bekledim. Lost'un finali yaynland, sonra benim finaller bitti. Pilottan itibaren izlemeye baladm. Mkemmel bir ilk sezon izledim. Zaten ilk 16 blmn izlemitim, ama tabii ki bir kere daha izledim. Sezon boyunca adadaki aresizlikleri, her eyi saran o gizemin tadn kardm bol bol ve inanlmaz bir sezon finali izledim. zlediim diziler arasndaki en baarl sezon finaliydi heralde. Onu en az ilk sezon kadar baarl bir ikinci sezon balangc takip etti. Swan istasyonundaki Desmond sahnesini arada ap izliyorum hala. Orada yaadm oku unutamam. Sezon ilerledike kan yeni karakterlerin hepsi son derece baarl bir ekilde diziye entegre oldular. "Henry Gale"in k the others' tanmaya balamamz adadaki gizem bulutlarn datr gibi yapmann tesine gemedi ( ki bu taktii ok baarl buluyorum ve izlerken de ok takdir etmitim) sonra Libby harcand, ok zldm. (hala zgnm ve kzgnm. Libby'nin hikayesine asla dnmedik ya) Ama sezon sonuna geldiimizde 1. sezonun grkeminden ve kalitesinden birazck uzak ama yine de ok iyi bi finalle karlatm. 3. sezon yine bomba gibi balad. 3. sezonda the others'n iine girip onlarn gerekte ne yapmaya altn renirken, Jack ameliyat edecek mi diye beklerken,bir yandan sezon boyunca devam eden "trust no one" havas harikayd ve 3. sezon locke-jack gerilimini bir kere daha ne kararak, lost'ta en sevdiim karakter olan desmond'n hikayesine gz krparak "lan harbiden kurtuluyorlar m lan?" dedirtip, en az 1. sezon kadar iyi bir final yapt, flashforward ile artt. 4. sezonda iin iine teknoloji girdi, modern dnyaya yaklatk, akas iin havas biraz bozuldu. ilk 3 sezondaki lost havas deiti ama dizinin gerilimi ve srkleyicilii artt; fizik felan dediler, benim kafam kart Smile ve dizide beni alatan tek blm de yine bu sezonda izledim (desmond&penny blm) arkl, gemili, patlamal, "tabuttaki lockemu lan" srpriziyle ok aaaal ama 1 ve 3 finallerini aradm bir ekilde sezonu bitirdi. Sonra 5. sezon balad ve ben ok korktum. nk ilk blmler ok ktyd. Tuhaf bir casusluk dizisi gibi olmutu dizi. Neyse ki birka blme kalmadan toparlad. Adaya ve adann hikayesine dnebildik. 5. sezonda dizi eskisi gibi deildi artk ama yine de asla brakmay dnmedim. Zamandaki bklme olay enteresan kld, ne olacak sorusu hibir sezonda olmad kadar kafam kurcalad, nitekim sezon finali de tam olarak bilinmezliin ortasna brakt.
Ardndan 6. sezon geldi. Ben orada koptum. Adada tuhaf eyler olmaya balad. Sorular cevaplanacana hala sorular sormaya devam ettim. Koskoca bir blm Richard' izledim 2 dk.da cevaplanabilecek sorula iin 45 dk. harcadm. (Ama hala Libby'nin hikayesini anlatma sen, aferin.) Ama Terry O'Quinn'den oyunculuk dersleri izledim. Yeni evrende baz karakterlerin yaadklarn sevdim (ben, locke, alex), bazlarndan nefret ettim (sayid, kate) sonra final geldi. Bir sr soruyu cevaplayamadan diziyi bitirdim. The Truth mu kt bu mu bilemedim. Bu soru hala cevapsz.
Ama btn bu dediklerimi sadece 12 gnde yapabildim. 12 gnde 6 sezonu izledim. Dizinin hikayesini yayormuum gibi hissedebildim. Bir an bile sklmadm. Uyumak zorundaym diye hznlendim. Sonunda b.k gibi kaldm o ayr. Ama insanlarn neden bu kadar byttklerini anladm. Bytmemek mmkn deil nk. Son sezonuna kadar bu derece zekice ve srkleyici bir ekilde ilerleyen bir diziyi beenmemek imkansz. Bu kadar ok ana karakter olmasna ramen yazarlarn bize her birinin hikayesini izleterek her biriyle derin bir ba kurabilmemizi salamalarna apka karmamak mmkn deil. Bir de Michael Emerson... Byksn abi.
Vasatlk abidesi gibi bitmi olsan da byksn Lost, XF de yleydi. Ama en ok Desmond'n sonunda elektromagnetizmaya dayankl ev aleti konumuna sokulmasna bozuldum. Sylemesem olmazd.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3 ... 60, 61, 62
Page 62 of 62

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum