X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Taken (***spoiler***)

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu Jan 12, 2006 12:33 am    Post subject: Taken (***spoiler***) Reply with quote
From: Asmodeus80 4/20/2003 7:12 pm
To:
ALL

Buz diziye rastlayaniniz oldu mu? X-files herzaman daha mkemmeldir ama bu dizide gercekten hosuma gitti....ilk 2 blmn izledim ve Nevada taraflarnda geiyor sanrm anlamsnzdr hepiniz....Ordunun gizli sakl olaylar ufolar...Zaten isminden de belli....Herkese tavsiye ederim X-Files dan sonra iyi gider:)...
Taken nice...X-Files Rulzzz

From: okatmer 4/20/2003 8:20 pm
To:
Asmodeus80

Nerde izledin? yani tv'denmi yoksa cdsi falanm var

From: Asmodeus80 4/20/2003 8:45 pm
To:
okatmer

Pardon onu yazmamisim abim ilk sezonun 10 blmnn divxlerini yollamisti bana bu trden holandigimi bildigi icin...Daha yeni bir dizi sanirim...Trkiyede gsterilmiyor...Ama yaynlayan bir uydu kanali varmi orasini bilemeyecegim...Hikaye 50 li yillarda basliyor....Rastlayaniniz olursa tavsiyem izleyin....

From: Durden38 4/20/2003 11:17 pm
To:
Asmodeus80

Bir an yaynlanmaya balad zannetim:)))Sper bir dizi duyduuma gre, spielberg'in band of brothers'dan sonra saglam bir dizi denemesi...Ya sen nerde oturuyodun?Bi ekilde divxleri ekerek yollayabilirmisin bana?Her trl masraf karlarm:)

From: Asmodeus80 4/21/2003 2:24 am
To:
Durden38

Dostum sen sadece bos cdleri ayarla nben sana yollarim...Ayni sekil isteyen olursa bos cdleri ayarlasin yeter karsilik birsey istemem...Grsmek zere

From: Asmodeus80 4/21/2003 2:26 am
To:
Asmodeus80

Ha bide stanbul'dayim:)

From: rukish 4/21/2003 10:47 am
To:
Asmodeus80

ben de isterim.. ben deeaaaaa!!! :PP divx olmasa olmaz m dicema ama .ok ey isityo olucam dimi? nese...

bakalm neymi... meraklandm imdi...

tancan sen ne zaman bosun bakiim, siz aranzda halledin olay, ben direk damlarm zati :P

From: Asmodeus80 4/21/2003 5:52 pm
To:
rukish

Divx hepsi kalitesi ok iyi yani....kaset kayd deil...Oki zaten toplam 5 cd ediyor 10 blm

From: Fred_Charles 4/21/2003 6:10 pm
To:
Asmodeus80

bo cd kolay; sana nasl ulaacaz?? istanbuldaym, yollarm, gelirim, misafir ederim vs.. sen sadece bir iletiim yolu se.. hatta bir yere koy indiririm.. bu tr eyler kolay bulunmuyor(arayan ve indiren olarak biliyorum bunu).. paylatn iin teekkr ederim.. yalnz 5cd demiin; kopyalamas yarm saati geer.. zamann uygun olduunda bana da kopyalarmsn..

From: Asmodeus80 4/21/2003 7:48 pm
To:
Fred_Charles

Bana ulasabileceginiz yollar
e-mail: kemalyazici@softhome.net
Baya kisi isterse 3-4 gunde ara ara ceker yollarim cdleri herkese...Veya gelip almak isteyen olursada misafir ederim herkesi:) Sorun yok....Bana ulasin yeter....

From: Durden38 4/22/2003 12:34 am
To:
Asmodeus80

Tamam o zaman sana uyan bir zamn syle bende uyarm sana.Ya bir yerde buluur veririm cdleri yada sana gelirim direkt.Hmm sana gelmek daha mantkl olcak bu durumda sanrm:)Dediim gibi sen uyan zaman syle bana ben de uayrm sana...

From: Asmodeus80 4/22/2003 1:12 am
To:
Durden38

Oki izin gnm ayarlayaym sana buradan ulasirim haberdar ederim oki....Bu arada isteyen diger arkadaslara haberdar ederim burdan....

From: rukish 4/22/2003 9:30 am
To:
Asmodeus80

beni katarak konuuyonuz umarm :P

tancan sen ayarla, ben gelemesem bile nceden senle buluup cd'leri veririm oki?

From: Durden38 4/22/2003 11:36 pm
To:
rukish

Tamam ruki ben ararm seni sen bana cd vermesen de olur ben de var nasl olsa.Ben sana direk cdleri getiririm o zaman hallederiz.Kesin ararm seni yani unuttmam:))

From: Asmodeus80 4/23/2003 3:50 am
To:
Durden38

Dostlar bende bolumler dvd de oldugu icin cd sayisini karistirdim her bolum 1.5 saate yakn o yuzden tek cdye sigmiyormus bakmadan yazdigim icin kusura bakmayin kendinizi 10 cdye gore ayarlayin...Bu cuma buyuk bir olasilikla bos olacagim ozaman verebilirim dizileri bu arada sirkette ftp ayarlayabilirsem bu dizileri oraya yukleyip orada yayinlamayi dusunuyorum size ama kesin konusamiyorum...Oraya sadece taken'i degil istediginiz x-files bolumleri olursada ulastiracagim size tabi olursa...X-files tm bolumleri henuz divcx olarak mevcut degil bende ama yakinda:)...Maksat herkesin gonlu hos olsun...Gorusuruz...Persembe gn "Cuma gn" konusu kesinlik kazanir haber veririm gorusuruz:)

From: TheMartyr 4/23/2003 11:47 am
To:
Asmodeus80

Eee madem yle varsa All Souls'u istiyoruz haliyle :]

Sadun

From: Durden38 4/23/2003 1:00 pm
To:
Asmodeus80

Tamamdr haber bekliyorum senden, bu arada sana da uyarsa cuma sabhtan daha iyi olur...

From: Asmodeus80 4/23/2003 7:34 pm
To:
Durden38

ansnza TGRT de yaynlanmayacan duyduktan sonra kasp indirmitim All Souls'u:)....

From: TheMartyr 4/23/2003 7:53 pm
To:
Asmodeus80

Bir de nereden indirdiini bir sylesen de balants iyi olan arkadalar[niye yle bakyorsunuz yaw :]] da indirebilse.Walla ne sper olur :]]
Hemen istiyorum[z] o blm ayrca :]]]]

Sadun

From: Asmodeus80 4/23/2003 9:43 pm
To:
TheMartyr

X-files dizilerini indirmek gerekten de ok zor... be ftp bulursam bir blmn indiriyorum...Ama hemen kapanyor o ftp...Al Souls'u edonkey paylam programyla indirdim ama ok yava geliyor belirteyim....www.sharereactor.com da edonkey linklerini 6.sezonun sonuna kadar bulabilirsiniz...u anda yeni bir program buldum dizi indirmek iin srf ama test ediyorum...Ama bu programla sadece ilk iki sezonu bulmak mevcut fakat bir kii balanmadm o dizi iin bekliyorsunuz ama birisi baland zaman hzl indiriyor...Bu program ise bittorrent diye bir program
Hatta program ile ilgili detaylar(bir siteden aldm) buraya copyleyim

"Yeni peer2peer paylam program : bittorrent

Eski hekrlardan Bram Cohen tarafndan yaplm minik bir program bu. ounlukla dizi blmlerini paylamak iin kullanlyor. inanlmaz bir trafik dnyor. Bir dizi yaynlandktan sadece birka dakika sonra online olabiliyor (friends, 24, alias, a.u.s.a., ve the shield iin ait oldum.) tek kt yan, eskiye dnk bir ariv oluturmak iin ok elverili olmamas. Buralardan indirebilirsiniz : download (win | debian | os x)

Bittorent hakknda yle szler sylenmi: "Bram Cohen's latest project is nothing if not ambitious: a novel way to share files that he hopes will best rivals like Napster, Freenet, and Gnutella." - Wired Online; "Finally, Real P2P With Brains", -Slashdot; "how do you simulate a slashdotting? Especially when you've already shrugged off one bona fide, slashdot.org appearence?", -NTK

Program yklediinizde ".torrent" uzantl dosyalarla ilikilendirilmi minik bir exe ile karlayorsunuz. bir divx/mpeg/mp3/baska formatl dosyay dier kullanclardan download edebilmek iin onun "torrent" uzantl bilgi dosyasn indirip bu program ile altrmanz gerekiyor (ift tklama veya download iin tek tk). Bu dosyann ierisinde, paylalan dosya ile ilgili bilgiler bulunuyor (hangi iplerin bu dosyaya/dosyalara sahip olduu, hangi servera (tracker deniyor bu sistemde) bal olduu, vs). Torrent dosyasn altrdktan ksa bir sre sonra dier kullanclardan indirme ilemi balyor. Eer yeterince paylaan varsa hattnz kesinlikle doldurabiliyor, kazaa'daki gibi kvranmyoruz.

Bir episode paylalmaya balandktan sonraki 4-5 gn boyunca mutlaka yeterince paylaana sahip oluyor.

indirme ilemi yarm kalrsa tekrar torrent dosyasna ift tklanp kald yerden devam ettirilebiliyor.

indirme ilemi esnasnda da sizin indirdiiniz ksmlar baka kullanclara yollanyor. haninin ftpleri gibi ratio sistemi ile alt iin upload sizin dostunuz. Merak etmeyiniz, bu ratio hi can skmyor.

indirme tamamlandktan sonra download penceresini mmkn olduu kadar ak tutup insanlarn o dosyay download etmesine yardmc oluyorsunuz.

Dosyay indirip sunuma devam edenlere seed (tohum); halen indirmekte olanlara da leecher (slk, smrc) deniyor. Baz torrent siteleri o dosya iin ka tohum ve ka slk var belirtiyorlar. Bu rakamlar ne kadar yksek olursa dosyay indirme hznz o kadar yksek olacaktr.

Bu sistemin search/arama mekanizmas yok malesef. Ya da "arama motorlar" dnda bir arama sistemi yok diyelim. insanlar sitelerinden hangi torrent dosyalarn verirlerse o dosyalara ulaabiliyorsunuz. Bu da artk sorun yaratmyor nk bu i iin kocaman siteler kuruldu bile.

Torrent sitelerine bakalm hemen:
ilk ve en by bu; genelde ftv grubunun rnlerini yaymak iin kullanyorlar. Bir irc paylam grubunun web sitesi. 24, alias, friends, ausa, the shields, angel ve veritas blmlerini buradan indiriyoruz. Baka diziler de var tabii. Bu siteye, yce 24', yce friends'i ve yce Alias' amerika'yla e zamanl takip etme ansn verdii iin ok minnettarm mesela.

Yine byk sitelerden tvtorrents.com var. Sadece indeksliyorlar.

turon.info da ilklerden. baka bir irc paylam grubunun sitesi.

Donkax, filesoup, sailes da nemli torrent sitelerinden...

Ayrca; suprnova, kilo666.com, watchen tv, knowbuddy, roop, scifi-epz, supplex, nif, yirp, englishman, hotfire, scarywater (anime), base0 da u an bildiimiz torrent sitelerinden.

torrenttalk adnda bir mail grubu var, katlmak isteyenler iin. Grubun linkler blm yararl; yeni kan torrent siteleri oradan takip edilebiliyor.

program opensource (pyton ile yazlm), gelitirenler olmu hemen. bt++ ve bt experimental adnda iki alternatif var. exp versiyonu hat snrlamas zelliini getiriyor. bt++ ise kullanm dahil olmak zere byk deiiklikler ieriyor. bt++'a g var gibi grnyor kullanclar arasnda. bir de torrentspy adnda ok yararl ve elenceli bir oyuncak var. torrent dosyasn bu program ile ayorsunuz, ka tohumun ve ka sln u an o dosyay indirdiini bildiriyor. bylece indirmeye balayp balamayacanza karar veriyorsunuz. torrent paketinin iinde hangi dosyalar var, kimlerde var grme ans da veriyor.

Simdi yapacanz, takip edeceiniz dizilerin yayn tarihlerini ve saatlerini renip o saatlerde hemen download'a balamak. ok ge kalnca indirmek zorlayor.

www.bildirgec.com sitesinden alnmtr."

Bunun dnda kendim irkette ftp olayn ayarlarsam elime geen btn dizileri ftpde yaynlayp size netten de ulatracam
nk hem dvd hem de divx merakls olarak elimde baya dizi serisi var...X-Files i tamamlarsam gz nurum olacak...Hatta dvdlerini bile satn almay dnyorum le bi delilik bendeki

LOTR birde X-Files benim Holiganlmdr:P
Ama takenda ok salam bir dizi her blm bir film uzunluunda 50 li yllarda geiyor ve znde Roswell olay var....Yarn arkadaa tam zaman buradan haber vericem Cuma olucak byk bir olaslk grrz....

From: TheMartyr 4/23/2003 11:15 pm
To:
Asmodeus80

Way bea;detayl bilgi diye ben buna derim :]]]
ok saolasn.

Sadun

From: TheMartyr 4/24/2003 10:36 pm
To:
Asmodeus80

u e-donkey denen program indirdim de sanrm yle birey var balandn server'n da ok byk nemi var.Ben mesela Adanet'ten balandm ama All Souls'a rastlamadm[henz].Sen hangi server'dan balanyorsun?
Bir de sen indirdiklerini paylayor musun yoksa hemen CD'ye ekip Harddisk'i mi boaltyorsun?
Btn bunlar bover de sen u irketi kafalasan da biz de rahat rahat indirsek u blm :]] Sper olur walla.

Sadun

From: Asmodeus80 4/25/2003 12:30 am
To:
TheMartyr

Yapabilsem olucakta:) Daha belli deil.

Edonkey ayarna gelince herangi zel bir server kullanmyorum...Sana tavsiyem...www.edonkey2000.com dan serverliste tkla ve en alttan all seeneine tklayp btn serverlar edonkeye aktar...Sonra edonkey-options-always stay connected iaretle sonra bekle balanmas iin.... yok odam olmad kaldr edonkeyi overnet diye bir prg var al onu kur:) o balanmyor serverlara falan...

From: Asmodeus80 4/27/2003 10:15 pm
To:
Asmodeus80

10 blmden oluan dizinin 8 blmn izledim ve inanlmaz srkleyici bir dizi x-files i beenerek izleyenlerin karmamas gerektiini dnyorum...1947(roswell) den balayp gnmze kadar gelen bir hikaye...... http://www.ericclose.net/taken.html ve http://www.scifi.com/taken/index_main.html adreslerineine bakn derim...X-Files dan sonra eker gibi gidecek bir seri:)

From: trustno13 7/30/2003 11:35 am
To:
Asmodeus80

ya ben yeni izlemeye baslad1m taken'i, tancan saolsun cd'leri verdi ve ilk 2 blm itibariyle izlenimim ne yazikki biraz kt.. yani biz bu dizide anlatilanlari 9 seneden beri biliyoruz! 90 dakikalik blmler boyunca monitre resmen " bana yeni biseyler syleeee!!!" diye bagirasim geliyor. hadi konuyu gectim, sonucta bize asikar ve diziyi izlenebilir kiliyor fakat gel gor ki dizi cok yavaaaaasss!!! 90 dakika'lik blmler yapalim diye kasmislar o yzden de dizi yer yer brezilya dizisi tadinda diyaloglara sahne oluyor...
tabi bu 2 blm izlemekle olusan fikirlerim...

simdi neyimiz var bi bakalim: mulder....pardon, 2. dunya savasinda dsen uagindan son anda uzaylilar tarafindan kurtulan bir pilot. belirli araliklarla tekrar tekrar kairiliyor ve bu yzden hafif siyirip, kendini dogaya falan veriyor adam. ha bu kisilik taken dizisinin Jesus'i bu arada, zira 2. blmde bi armiha gerilmedigi kalmisti(derken uzaylilarin incelemesi sirasinda kollarinin ve bacaklarinin konumu her seyi aiklayiverdi.)

krycek...pardon ordu mensubu olan ve fakat roswell olayinin halktan gizli tutulmasini kabul etmeyen fakat yine de geregi ortaya ikarmak iin adam harcamaktan ekinmeyen bir adamimiz var. yer yer brad pitt'e benzeyen bu abimiz, fight club- se7en ve tabiki x-files arasinda gidip geliyor. you mean the sun and the moon to me diyor, geiyorum :p

cigarette smoking man...pardon abd ordusunun zel olarak agirdigi alman bilim adami..onu dizinin ilerleyen blmlerinde tekrar grrmyz bilmiyorum ama adam 2. blm boyunca paso sigara iti, bitirmeden yere atip stne bast1, sonra bi sigara daha yakti...csm ile aralarindan 3 fark var sadece 1)tipi 2) meslegi 3) icinde bulundugu dizi.

cassandra spender...pardon uzaylilara inanan, hatta onlardan biriyle bir iliskiye girmis ve cocuk sahibi olmus kadrolu o...neyse. bu hatun kisinin nne gelen her erkege karsi bi zaafi var. uzayli, insan fark etmiyor. yine de ilgin karakterlerden biri.

bebek william mi desem gibso praise mi desem...pardon, uzaylilarin yeteneklerine sahip, karsindakinin aklindan gecenleri okuyabilen ve onlara kendi beyninden bazi seyler iletebilen; yukardaki cassandra benzeri kadinin uzaylidan olan cocugu demek daha dogru. dizinin en ilginc karakteri, umarim ilerdeki bolumlerde de grrz.

diyorum ya, bana yeni biseyler anlat diye haykirasim geliyor diziye...

bu arada pilot'un karisini oynayan aktrisin adini ve onu nerden hatirladigimizi bilen biri bana sylerse ok sevinicem, o nerde duysam taniyacagim sesi ile aklima kazindi ama bi trl nerden hatirladigimi ikaramiyorum!

neyse, taken byle bi dizi iste..umarim diger blmlerde daha iyi olur da, keyifle izlerim.

Murat

From: Asmodeus80 7/30/2003 11:19 pm
To:
trustno13

zle izle konu git gide alyor. Burada(miami) taken n dvdlerini buldum. ingilizce altyazsn ripleyip yollayacam. Haberin ola tancan, kyaklar devam ediyor. :)

From: Durden38 7/31/2003 12:41 am
To:
Asmodeus80

Ahaaaaa BABA byksn LOTR-ROTK fragmannn zerine bu da sperr!!!

Olm bir iki haber daha verirsen kalbime incek burda:))))

From: okatmer 10/20/2003 8:52 am
To:
trustno13

Nette dolanrken ve xfiles 6.sezon snk geerken taken dikkatimi ekti,daha nce forumda ilgilenmemitim.

u cdler kimde imdi? Bana bi gnderin de izliyim u diziyi merak ettim

Ouzhan

From: rukish 10/20/2003 12:51 pm
To:
okatmer

bana tancan oaltmt ouz.. sana geri dner bu akam kesin :)

From: Durden38 10/20/2003 4:19 pm
To:
okatmer

Ouz Taken'lar ekebilirim sana istersen ama elimde hi cd kalmad mali krizden dolay:(Cd olayn halledersek istediin zaman hazrlarm...Olmad Murat'a da ekmitim Taken'lar onlada konuabilirsin...

Bu arada Taken konusu almken bu diziyi bize salayan Kemal'e(asmedous) teekkr bir bor bilirim:))

From: puratu 5/31/2004 8:06 pm
To:
ALL

Milliyet haftalk TV dergisinin haberi;

"Taken / Kanal D 23.50
Sal akam izleyiciyi yeni bir yabanc dizi bekliyor. Yapmclar arasnda Steven Spielberg'in de bulunduu Taken, uzayllarn temas kurduu ailelerin yaamn anlatyor. Altn Kre'ye aday gsterilmi, Emmy dl kazanm bir dizi."

nanamyorum ya, sonunda merakla beklediim, burda yaynlanr m diye kvrandm bi dizi balo ama niye xf saatinde ve niye kanal d'de???? neyse umarm sonu alias'a benzemez... zlemeyi baarabilenlere imdiden ii seyirler :P

ERDEM

From: Durden38 6/1/2004 12:30 am
To:
puratu

nallah iki blm sonra iptal olmaz dizi...

From: trustno13 6/1/2004 8:24 am
To:
Durden38

imdi Taken'la ilgili baya biey yazld edildi, bu zel bir diziydi, her blm bir buuk saatti. Kanal D gibi dizi zrl bir televizyonun Alias gibi bir diziyi bile tutunduramamasn dikkate alrsak byle ufak bir sinema filmi havasndaki diziyi 2 blm deil, ilk blmn yarsnda iptal eder diye dnyorum. en gzeli tv8 veya cnbc-e'ye gelmesini beklemek yabanc dizilerin. Zira Zeyna devrinin kapandnn hala farknda deil Kanal D.

Ayrca, X-Files'a rakip olarak alnm olmas ok byk olaslktr, Taken'n ilk blmleri buram buram X-Files kokmaktadr nk.

Murat

From: rukish 6/1/2004 9:55 am
To:
Durden38

Ya bu Taken'lar bende yok muydu? Ben Tancan'dan bulmam mydm? O zaman Tancan niye cd'lerini istiyo?

Noluyorus kine?

Steven Spielberg'in dizisi bu evet,yapmcs yane, ilk ktnda bulmam lazm die aladm evet, bende bi takm VCD'ler var da izlemedim.. valla hatrlyorum yaaa :P

EDIT: Forumu kullanma zrl oldum sanrsam, KANAL D ile ilgili mesajlar grmemiim bilem???? Alla alla..

Neyse, Taken adna zldm ben yaaa.. izlemeyi de dnmyorum malesef.. Elimde olduuna inandm VCD'lerden izlerim ben.. Kanal D s.t batrd Alias ile zaten, Taken'da da farkl olmycak.. Hi "kahretsin gene nereye kayboldu bu dizi!" diye kendimi paralayamam...

Bir meraklandm bu kanal hangi holding midiri neyse ite ona ait diye.. ... CNBC-e, NTV, Radyo Eksen fln Dou Grubu'nun... Kanal D de onlarn zannettim birden yreime iniyodu... Doan Medya Grubu'nunmu ohh bea.. (Tamam bilmiyos, tamam grubuna gre karar veriyos garibiz belki ne var??)

From: trustno13 6/1/2004 10:23 am
To:
rukish

Kanal D bir zamanlar Dou Grubu'nundu, galiba bor nedeniyle Doan Grubuna devrettiler sonra. 94'ten beri Doan grubunun Kanal D, ayrca Fatih Altayl gibi gudik bi insann genel haber hedesi olduu bir kanaln Doan'lara ait olduunu bilmemek nasl bi histir feci merak ettim :)

Murat

From: rukish 6/1/2004 11:28 am
To:
trustno13

ilgilenmemek gibi bi ahsi tercihim var gselim.. gerei olduunda googlelamak suretiyle grdnz zere buluyorum, ama istediimi, tesini deil, ble gereksiz eylerle dolduramam ben kafam.. ;)

medyaym, siyasetmi, taklmam ben ble eylere bilen biliyo yane, varsn kafamz bu konularda gncellik fakiri olsun, vz - trss... ne olcak dnyay m kurtarcam, memleketi ben mi dze karcam? alt st muhabbetlerde "o ne, bu kim, u kim" diye sizin cannz skarm, bana hava ho. ehehehehe

Nas bi his olduuna gelince, ah ah anlayamazsnz ki :D

From: Durden38 6/1/2004 12:49 pm
To:
rukish

Ne cd'si Ruki ne diyosun...:)))Kanal d kesmez inallah 2. blmde dedim ama..:))Geri bana kfr etmekte serbestsiniz aylardr elimde var ve izlemedim...Tamam denyoyum...:P

From: rukish 6/1/2004 12:55 pm
To:
Durden38

1-17 aras mesajlar okuyup yazarsan benim yazdm gibi bii oluyo ite..:PPP Ama bak kendime geldim, o CD'ler bende de var biliyodum ite biliyodum, ehehuhue

izlememen olayna gelince, ben kendi olaym hi anlatmiim biliyosun yane.. elbet bi gn, ne diyim :))

From: TheMartyr 6/2/2004 9:22 am
To:
ALL

Kanal D'nin 1 civarnda(evet evet 01:00) balatt ve 03:00 civar biten,X-Files'a rakip olmay brak yanna bile yaklaamayacak,fena halde bayk,ekim teknikleriyle kendine srekli kfretmeme sebep olmu,niye bu saate kadar oturup bunu izledim ki diye dnmemi salayan,hi bir merak duygusu uyandrmayan yeni dizi.(bkz. irc de degilim sozlukte degilim ben forum daym)

lk blm itibariyle aynen bunlar dndm ite.Eer aranzda bu diziden zevk alanlar varsa sylediklerim iin zgnm ama malesef durum budur.Ve bunlarn hepsi BENCE'dir.Katlmamak tamamen sizin elinizde...

From: rukish 6/2/2004 9:36 am
To:
TheMartyr

ya yok zaten XF'a rakip olmak gibi bi kaygs olduuna inanmyorum bu dizinin.. kanal d le lanse etti diye olcan hi sanmyorum ...

zaten XF'a rakip dizi diye bii olacan dnmedim hi :)

Zevkine izliyceksin ite, ama gecenin 1'iinde hayatta izletemez kendini bu eletirilerinizden sora :)... dizide bi kz ocuu var, Kanal D'nin sitesinde de resmi var... Acayip houma gitti, bi yerden tanyorum ben onu.. Onu izlemek isterdim ahsen :)

From: trustno13 6/2/2004 10:56 am
To:
TheMartyr

ben demitim: (bkz: http://forums.delphiforums.com/xfilesturkey/messages?msg=992.25)

madem szlk formatndayz :p

Murat

From: spooky 6/2/2004 11:49 am
To:
TheMartyr

kendi kendine ayar vermiin sadun, ne gzel yapmn, yormamn bizi.. :P

From: TheMartyr 6/2/2004 11:45 pm
To:
trustno13

Evet Murat'cm unutmuum senin yazdklarn,okuyunca hatrladm.lk blmde olanlar hakknda,yazdklarna da aynen katlyorum ama ilk blmde olmayan karakterlerden de bahsetmisin onlara diyecek lafm yok :)
Kendi kendine ayar verme meselesi ise gzel bir ey hakikaten;herkese tavsiye ediyorum :)))

From: _Spookyspook 6/4/2004 7:53 pm
To:
ALL

arkiler without a trace'i izleyen var m aranzda?Taken'n ilk blmnde ordaki ajan oynuyordu.eric close'du sanrm ismi..ayrca sanki ben ble insan klna girmi, gitmi birine ak olmu konulu bi film izlemitim gibi hatrlyorum...
aslnda dizi fena deil ama (o kadar ok gereksiz dizi var ki bu ok iyi oluyo:)) saat ikilere hatta iki buuklara kadar da olmuyo kardeim...geri ben izledim..:S ama olur da bi daa gsterirlerse izlemiicem sanrm.

From: TheMartyr 6/4/2004 11:33 pm
To:
_Spookyspook

Dizi 2,5'ta deil 3'te bitti,ltfen yani... :)
Bahsettiin ey acaba Roswell(yanl yazm olabilirim) adl dizi olabilir mi?
Ayrca Taken'daki uzayl adamn "ak olduunu" dnmyorum.Bence baka bir ama vard(ilerde grleceini tahmin ettiim bir ama) ve numara yapt.

From: okatmer 6/6/2004 1:11 pm
To:
puratu

Allahm yaa olamaz Taken' okadar ok merak ediyodumkiii. Kahretsin izleyemiycem. Videoya falan ekinde dnnce izliyim. Gzyalarna boulmak zereyim :(((

Ouzhan

From: TRARAGORN 6/9/2004 4:56 pm
To:
okatmer

taken iyidir,hostur ileride daha da guzelleecektir,daha ilk bolumlerden yorum yapmamak lazmdr,kanal d'de cktgn daha bugun ogrendim bilmiyordum yazk olmus gecenin birine koymalar; bir de her diziyi xf a kars deerlendirip aha bu xf dan kotu o zaman bunu da salla demeyelim ...

From: trustno13 6/10/2004 12:32 pm
To:
ALL

N'oldu? patlad tabi. Taken, Kanal D'den taken oldu bir nevi. ben demitim demekten nefret etmem, o yzden demekten ekinmiyorum: ben demitim.

Murat

From: Asmodeus80 7/14/2004 11:15 pm
To:
trustno13

Kanal D'de bugn yaynland. Hala 1. blmnde dizi onu anlamadm.. Allahtan elimde divxleri var da soluksuz izlemitim diziyi ve kesintisiiiz....

From: okatmer 11/2/2004 4:15 pm
To:
Asmodeus80

Bu diziyi ben daha izleyemedim. Bir ara arkadalar gndericektiniz ben gidince kald. Elinde Taken olan ltfen bana gndersin u diziyi bi izliyim

Nette film,dizi ektiiniz yer kazaam yoksa baka bir program varm

Ouzhan

From: Durden38 11/3/2004 2:03 am
To:
okatmer

stediin dnem elimde deildi cdler, o dnem murat ve ruk'ye slemitim geri yollayn diye ama, nmzdeki haftaii yollayabilirim sanrsam sana...Geldi en sonunda...

From: okatmer 11/5/2004 11:23 am
To:
Durden38

Cdlerde altyaz falan varm.
Mail adresini versene sana gnderecein adres bilgisini vereyim

Ouzhan

From: welovexfiles 11/20/2004 1:23 am
To:
ALL

Bu taken dizisinin bir blmnde X-Files laf geti.
Guur duydum. :))

From: okatmer 11/20/2004 8:31 am
To:
welovexfiles

Cdler elime ulat ok kr. Ama bi kyamet program,codec indirdim izlemek iin

Ouzhan

From: okatmer 11/28/2004 1:36 pm
To:
welovexfiles

Tancan'dan aldm cdleri evde izleyemedim iin i yerinde izleyeme baladm ama altyaz falan da olmaynca hibiiy anlamadm :)

Dn adapazarnda bir dvd dkkannda episode 1-2 trke altyazl dvdsini buldum dizinin,komaya girdim :)

Dier Taken ve xfiles blmlerini de getir dedim ama ayarlarz abii dedi.

lk iki blm izledim fakat bana yeni birey katmad, orda anlatlanlar her kitapta okuyoruz zaten. Birde baz zel efektler srytordu zellikle UFO'ya giren adamn olduu sahneler. Devamn izleyip yle yorum yapmak isterim

Ouzhan

From: okatmer 1/9/2005 1:17 pm
To:
ALL

Taken tekrar KanalD'de pazar 23:50'de. Sanrm bu akam (09.01.2005) 5.blm yaynlanacak

http://www.kanald.com.tr/tv/taken/

Ouzhan

From: Turke_01 1/11/2005 9:52 am
To:
ALL

Ben sevmedim bu diziyi. Steven Spielberg eski bysn kaybetti zamanla galiba. Belki fazla parma dememitir buna, bilmiyom...

From: _xxmerlinxx_ 1/14/2005 2:22 pm
To:
Turke_01

sana katlyorum. yazn bi blmn izleyeyim dedim bi 25 dakikda dayanmam bile tebrik ediyorum.
Back to top
View user's profile Send private message
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Fri Jul 13, 2007 6:12 pm    Post subject: Reply with quote
tek sezonluk dizi yanlmyorsam,elime bugn geti.konusu da ilgi ekici olunca hemen baladm.ilk bata ksa gibi geldi gzme ama baktm ilk blm 2saate yakn srd.umarm dier blmler de byledir ki zaten tek sezon, iimde kalmasn Wink
konu itibariyle Roswell,1947 diye baladlar ki tam gaz balam oldu bylece.kk griler hakknda anlatlanlar canl canl grmek ho geldi bana.bakalm nasl devam edicekler.aslnda bi anlamda canlandrma gibi gidiyor dizi.anlatlanlar,okuduklarm gzmn nnde canlad.ama umarm bundan fazlas vardr.
galiba bu diziyi izleyen kalmad artk,olsa byle invasion kardelii olmasak da forum canlanrd Smile
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Thu Jul 15, 2010 5:39 pm    Post subject: Reply with quote
Carnivale sonras bu diziye balyorum nasl, tavsiye edilir mi?
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum