X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
2x15: Fresh Bones

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cum Nis 15, 2005 10:19 pm    İleti konusu: 2x15: Fresh Bones Alıntıyla Cevap Gönder

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 5/24/2004 7:30 pm
To: ALL

Haftayı böyle güzel bir bölümle kapatıyoruz. Voodoo ve kara büyü gibi X-Files için maden sayılabilecek bir konu varken Chris Carter ve ekibi böyle bir fırsata hayır diyebilir mi? tabiki diyemez, üstelik sezonun en güzel bölümlerinden birini çekerek övgüyü sonuna dek hak etmişler. CC'nin 2. sezonda en sevdiği stand-alone bölümmüş bu, zaten konuya kayıtsız kalmak mümkün değil, bize de izleyip tadını çıkarmak kalıyor.

Murat

From: My Misery is a Mystery (margi13) 5/28/2004 12:11 am

bu bölümü x files defterime işlerken, "rüyama girecek" şeklinde ürküntümü belirtmişim, hakikatende girmişti rüyama, ama gördüğüm en güzel x files rüyalarımdan biriydi.sigara içen adamı ve kendimi de dahil etmiştim bölüme, amanın ne güzel maceraydı Smile)

bölüm izlemeyenler spoil olmasın!!!!!!!

scully'nin elinden çıkan el! diğer tiksindirici unsurları önemsiz hale getiriyor. Bir de siyahlaşıyor o sahnede Scully'nin gözleri ya, orası da paha biçilmez.
Gözler demişken, mulder hayranlarına önerim, şu mülteci kampına girdikten sonra hapsedilmiş mülteci ile konuşurken gözlerine dikkat edin, ışığın müthiş biçimde yansıması öyle açık bir renk veriyor ki, hayran hayran bakmaktan başka birşey yapamıyordum.....

Voodoo'ya gelince, mulder'ın bahsettiği, Haiti'de bilim adamının macerasını seneler önce bir bilim-teknikte okumuştum. o yazı hala durur bir yerlerde, bir iki filme de gönderme vardı. wes craven'nin serpent and the rainbow.

From: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Icon 5/31/2004 12:32 pm

efendim bu bölümün bu haftaya ve pazartesiye kaymasına rağmen hakkında söylediklerimiz hala geçerli. çok nefis bi bölüm, iyi bi korku, iyi bir gerilim hikayesi ve nigar'ın da belirttiği gibi tırsınç sahneler mevcut. kaçırmayın.

From: txms303 6/1/2004 6:16 pm

izlediğim en gerici x-files bölümlerinden biriydi.ayrıca komutanın toprağa bıçak saplamasıyla mulder'ın acı çekmesi sahnesi güzeldi.biz bu büyüleri genelde voodoo bebeklerinde uygulanır sanırdık ama bu da güzel.chester'ın yaşamadığını öğrendikleri anda da scully'nin tipinin kayması hoş bir görüntüydü.

From: Ulthar 6/2/2004 1:16 am
To: the Unseen, the Eternal... (trustno13)

Merhaba arkadaşlar. Foruma yeni katıldım fakat tgrt ge ilk yayınlandığından beri seyrediyorum x-files'ı. Yani koyu bir fan. Cuma günkü bölümü seğrettiğimde anılarım canlandı, harika bir bölümdü. her neyse yeniyim ve herkese merhaba demek istiyorum.

Saygılarımla...

From: My Misery is a Mystery (margi13) 6/3/2004 1:31 am
To: Ulthar

Fresh Bones hakkında bir not. Mezarlık Bekçisini oynayan oyuncu,Lazarus'ta Lula'nın öldürülen kardeşini de canlandırıyordu ve Krycek rolüne adam aranırken nick Lea'nın yanı sıra o da düşünülmüştü...

From: Commala Come Come (rukish) 6/3/2004 9:18 am
To: My Misery is a Mystery (margi13)

Bu Bilmedikleriniz bölümüne koyulmalı yaf.. Bende yok ama.. Ya Nigar sende daha çok bilgi vardır kıs.. Yollasana bana..ehehe.. 2. sezon sayfasını güncelleyince koyardım Smile

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Per Eyl 07, 2006 7:42 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Scully'nin arabada olduğu sahne-malumunuz tırsmak için yeter de artar bile.Cnbce dergide bu bölümün en çok izlenen bölümlerden biri olduğu bilgisi vardı.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
canan
Çaylak
Çaylak

İletiler: 81

İletiTarih: Cum Eyl 14, 2007 4:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Voodoo ve karabüyü üzerine güzel bir bölümdü. Bu arada askerlikte mantık olmaz atasözünün amerikan versiyonunu da öğrenmiş olduk; "biz buraya mutlu olmak için gelmedik" cümlesiyle.
X Files'ta asker, askerin intikamı ya da askerden alınan intikam şeklinde bir çok bölüm olmasına rağmen bu bölüm birçok sahnesi ve mantığıyla sıradanlıktan kurtulmuş. Özellikle Mulder ve Scully'nin zombi açıklamaları, Scully'nin elinin kaşınması ve sonucunun beklentisi gerilimi sıkı tutan konulardı. Sonuna kadar scully'nin elinde, ağaçta ve yerde görülen şeklin çıkmasını bekledim boşuna (ne zayıf bir hayalgücü Mr. Green ), onun yerine bir el çıktı!!tüm o sahne bile bu bölümün defalarca izlenmesi için yeterli sanırım.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
MigRen

İletiler: 21

İletiTarih: Çar Şub 27, 2008 3:40 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten ilk defa bir x-files bölümünden korktum-gerildim...hele scully odasında telefon ile konuşurken paso aynaya bakıp duruyodu dedim ahanda yüzü değişecek falan filan derken bi baktım gözlerimi kapamışım bile Mr. Green onun dışında çocuğun 6 hafta önceden öldüğünü öğrenince bi şok olduk...

mulder'in da albayın odasına girerken albayın "kahvaltı ediyorum" lafına "güzel,biz yedikde geldik" demesi bi an için güldürse de bölüm genelinde gerim gerim gerilmekten kurtulamadım Mr. Green
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pts Tem 06, 2009 5:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Fresh Bones..Vodoo konusuyla mükemmel bir bölüm olmuş.Akıllara durgunluk veren ve gerilim dolu bir bölüm.Taze kemikler Mr. Green
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
hakan987
Çaylak
Çaylak

İletiler: 109

İletiTarih: Cum Tem 09, 2010 9:43 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Aynadaki koruyucuyu alınca kabustan uyanması ve dolayısıyla ölümden kurtulması Scully'nin pozitivist düşünce yapısında hiç mi değişiklik yapmadı acaba? diye düşündüm kendi kendime Smile
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Deny Everything - Sezon 2 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız