X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
FlashForward
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
lunarstrain

PostPosted: Sun Nov 15, 2009 4:02 pm    Post subject: Reply with quote
Quote:
Son iki blmden anladmz, gelecek deitirilebilir aslnda, bu intihar ederek de yaplabilir, gelecekte giyeceimiz elbiseleri pe atarak da. Bir kiinin geleceinde meydana gelen deiim (rnein intihar eden ajan), gelecekte onunla bir takm olaylar yaayacak insanlarn (iki ocuu olan kadn da deil aslnda, onunla mesela len yemeine kacak dier ajanlar) hayatlarnda ne gibi deiimlere yol aacak, o boluk ne ekilde doldurulacak. Gelecek ok bilinmeyenli bir denklem, ya yine bir ekilde yolunu bulacak ngrlerdeki eklini bulacak, ya da ok byk sapmalarla bambaka bir hal alacak. Biraz sabrmz test eden bir dizi sanki Smile
Back to top
View user's profile Send private message
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Fri Dec 18, 2009 3:22 am    Post subject: Reply with quote
10.bolumu izlediniz mi? Ara verdi dizi bir kac ayligina. Izleyen arkadaslar belki bu konuda fikir yurutmuslerdir, ama ben yeni dusunebildim bu olasiligi da, burda bahsedeyim dedim:

Quote:
Acaba Blackout'ta gorulenler aslinda bir alternate universe'de olanlar mi? Bu akliniza geldi, degil mi? Ilk dusunenin ben oldugumu sanmiyorum. Ay, burda yazildi mi yoksa yav? Su Somalia'da 1991'de cekilen uydu goruntusundeki yapinin Campos'un cok daha sonera dusunecegi bir fikirden dogdugu da ilginc bir acilimdi ve dusununce alternate universe teorisini de destekler nitelikte...Degil mi?

Bu dizinin Robert J.Sawyer'in Flashforward romanindan uygulandigini da bolumun sonunda adi gecince ogrendim. SImdi Amazon'da onu okuyacagim. Smile

EDIT: Roman cok begenilmemis. Fikir iyi, ama anlatim rezalet diyorlar. "Kitabin nasil ilerlemesi gerektigini gormek isteyenler TV show'unu izlesinler, iyi bir fikrin nasil rezil edildigini gormek istiyorsaniz da kitabi okuyun" demis biri. Smile
Tigh
aylak
aylak

PostPosted: Fri Dec 25, 2009 12:11 pm    Post subject: Reply with quote
inci wrote:

Quote:
Acaba Blackout'ta gorulenler aslinda bir alternate universe'de olanlar mi? Bu akliniza geldi, degil mi? Ilk dusunenin ben oldugumu sanmiyorum. Ay, burda yazildi mi yoksa yav? Su Somalia'da 1991'de cekilen uydu goruntusundeki yapinin Campos'un cok daha sonera dusunecegi bir fikirden dogdugu da ilginc bir acilimdi ve dusununce alternate universe teorisini de destekler nitelikte...Degil mi?

Quote:
Akas alternate universe fikrindense ben olaylarnda daha ok yorumunun farkllamas taraftarym. Heryerde alternate universe kp durmas sinirimi de bozuyor ama son blmde yine Simcoe tarafndan da gzmze sokuldu. Ama aldatmaca olabilir.

Neyse, benim dncem farkl aslnda, Noh'un rnein ldn dnmesine uzun zaman neden olan flashforward grmemesiydi. yi de buna neden sadece lm olmak olamaz m ki, o saatte insanlar uyuyor da olabilir, baylm da olabilir, komada olabilir, youn bakmda olabilir, vs. Ha sonradan Hong Kong'daki kadnn aramas var ki zaten son blmde onun D. Gibbons ile ilgisi olduunu anladk. Yine de masummu gibi dnsek ve dediinin doru olduunu varsaysak dahi okuduu bir raporda ldrldnden bahsediyor. Neticede FBI iinde Noh'un kat zerinde lm olarak gsterilerek bir iin baarlabilecei bir duruma gelinebilir. Hatta bu artmaca Benford'n silahndan kacak kurunla da olabilir. Ha yine zurnann zrt dedii yer, Noh'un sevgilisinin Noh'un ailesiyle grmeye gitmesi ve orada dnmze dil ama onun cenazesine gelirdiniz deil mi konumas. Ben yine sk bir idealizmle Noh'un artmacasna dahil olabileceini sylyorum. Bir ekilde direniyorum, evet ama blmler ilerledke bu kararllm suya drecek implicationlar su yzne kyor. Bilmiyorum artk grcez orasn Razz

Genel olarak da u ana kadarki flashforward'm Wedeck'in bowel movement' Very Happy Ahahahahaha ve sonrasnda yaptklar. Very Happy Yard beni pis zenci Razz
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Apr 19, 2010 11:11 am    Post subject: Reply with quote
en son 15. blmn izledim, ok fena yerden vurdu dizi.. bir kstebek olay var blm boyunca ilenen, sonuca *ben armadm* diyeni ayrca tebrik edicem Razz

Dizi sallantda vallahi, reytinglerden memnun deilller o kadarn biliyorum, belli deil hibiey, ben memnun muyum derseniz, srklyo gene beni, hele son blmlerde hakkaten aldlar. (ama 16. blm kt deniyo gene de)

Yapmclar sanki Threshold'da yaptklar ayn hataya dyor gibiler. ok dallandrp budaklandryorlar meseleyi, arada izleyiciyi tatmin edecek baz cevaplar veriyorlar ama yeterli gelmiyor. ok uzaynca da millet abuk sklyor, artk byle.. Artk XF tarz uzzuuuunn hikaye gelimelerini kaldramyo insanlar, Lost bile bitse deniyor artk etrafma bakyorum da...

Durum bu olunca fazla umutlanamyorum doal olarak... Eer bir de mantksal ynden fire vermeye balarlarsa durumlar daha kt olacak.. imdiye kadar hala kendini izlettirmeyi baaran bir dizi oldu FlashForward ama ne kadar devam eder bilemiyorum.. Biraz daha zen gstermeleri lazm bence..
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Mon May 03, 2010 6:03 am    Post subject: Reply with quote
Rukishcim, eger 1 x 18'i izlemediysen, keyfini kacirmayayim ama bu bolumde daha da affallayacaksn kostebek konusunda. Smile Onceki saskinligin ustune iyi gitti diyebilirim. Smile

Ya ratinglere neden dusuk cikiyor bilmiyorum ya! Harika gitmeye ve gittikce de hizlanmaya ve heyecanlanmaya basladi bolumler. Umarim birden bire orta yerde birakmazlar bitirecekler ise de. "Vanished" gibi. Sonuca erdirerek biraksinlar istiyorum.
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed May 05, 2010 1:47 pm    Post subject: Reply with quote
Oy oy oyy.. izledim sonunda. nci'cim, benden daha mutlu bi insan olamaz u an dizi hakknda.. Very Happy

Gaius'umuz Baltar'mz James Callis harika i karyor gene.. Annabeth Gish'i grdk bir de bu blmde, felaket bir spris oldu. bu hatun da yalandka gzellemi Smile

Evet kesinlikle bir toparlanma sz konusu, iyi gitmeye balad dizi, nemli olan zamanm demek ki (Threshold'u da at diye kesmeselerdi o da toparlarm heralde) neyse ok enteresan yerlere kayyoruz haydi bakalm Smile
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed May 05, 2010 3:11 pm    Post subject: Reply with quote
Annabeth Gish'i grnce ben de ok ardm yahu... Very Happy Sevgili Baltarcm 2 blmdr zevkle takip ediyorum zaten..Very Happy Sper oynuyor herif...

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat May 22, 2010 11:25 pm    Post subject: Reply with quote
Lost'un yerine diye dusunulen dizi iptal oldu ne yazik ki. Ama en azindan olaylari bir sonuca baglayacak gibiler. yazik oldu yine de.
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue May 25, 2010 1:43 pm    Post subject: Reply with quote
FlashfForward'n iptal eidlip V'nin devam etmesi benim houma gitmedi.. V iyidir hotur ama o kadar reyting alaca bir yan yok, eski versiyonu en iyisiydi, hani devam edecek ve izlicem tabi ama bitse de gam yemezdim.

FF ge ald tahmin ettiim gibi, her blm biraz daha toparlyordu ama her zaman yaptklarn yaptlar ite.. Ben de toparlayacaklarn umuyorum. Yani o da olmazsa, baya bii yle kalverecek..

amann nese.. Sad
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed May 26, 2010 4:13 am    Post subject: Reply with quote
Bence en byk hatay Mark rolne setikleri adamla yapmlar zaten.. Very Happy Ba rolde o olduu mddete o dizi tutmayacakt zaten...Razz

Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Thu May 27, 2010 6:11 pm    Post subject: Reply with quote
Ya bence Lloyd Simcoe karakteri basrolde olsaydi, yani Mark'tan daha onde olsaydi, olaylar onun bakis acisindan anlatilsaydi bence daha cekici olurdu dizi. Ben de Joseph Fiennes'den cok hoslanmam. Ama Jack Davenport'u severim. Smile
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Thu May 27, 2010 9:12 pm    Post subject: Reply with quote
nci kesinlikle katlyorum sana! Favori karakterim kendisiydi zaten ff'te..Smile

Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Tue Jun 01, 2010 5:11 pm    Post subject: Reply with quote
yalnz FF bitmiyor sadece ABC kanal son vermi, gelecek sezondan itibaren Channel Five kanalnda yaynlanacakm, ilk defa duydum bu kanal, hatta gzel bir giri yapmlar, 30 dakikalk zel blmn diziport'ta bulabilirsiniz.
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Jun 02, 2010 8:53 am    Post subject: Reply with quote
Derebeyi arkadasm, guzel bir haber verdin valla. Nasl sevindim anlatamam. Sezon finalnde braktklar sonda devamini gormek istermistim zaten. Demek artk internetten izleyecegiz diziyi. Bu da iyi. Neyse bari. Ama acaba oyuncular an kalacak m?
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jun 08, 2010 2:31 pm    Post subject: Reply with quote
Henz byle bir haber duymadm ama umarm dorudur. Confused
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum