X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Stargate SG-1 (***spoiler***)
Goto page Previous  1, 2, 3

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar
View previous topic :: View next topic  
Author Message
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Fri Sep 18, 2009 10:45 am    Post subject: Reply with quote
2shy wrote:
4.sezon mu? Ne kadar hzlsn! Surprised

Eh biraz yle oldu Smile Ama ar,sz balaynca ve uyku dzeni bozulunca biraz yavaladm bu ara.Sen de balamalsn artk Smile
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Fri Sep 18, 2009 5:40 pm    Post subject: Reply with quote
theredandtheblack wrote:
Sen de balamalsn artk Smile

Sci-fi Lowdown sayesinde 7 sezona dair duyduum spoiler'lar unutmaya alyorum hala Razz
Ben en son 2.sezon finalinde kalmtm,gerisini getirememitim.Ama ilk sezonundan itibaren,tekrar balamay dnyorum Smile

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Anoren

PostPosted: Sun Sep 20, 2009 6:19 pm    Post subject: Reply with quote
theredandtheblack wrote:
Zaten ok geni bir evren bu SG evreni ama bu oyunculara altktan sonra dier SG dizileri nasl gelir bilmiyorum..Amanda Tapping Atlantis'te de devam ettii iin izleme planm var imdilik.Tabi 10 sezon sonunda ne dnrm bilemem.Richard Dean Anderson ayrldktan sonra hi ekilmiyormu okuduuma gre zaten,bakalm..Onun esprileri olmadan,keyfi olmaz gibi.Yine de bii diyemiyorum Ruki,devamn getirsem tavsiye edicem ama..

Evet ge izledim ve u an en nemli soru hala kafamda.Hazr yazmken sana bir soraym Smile :
Quote:

imdi her eyi anladm da(belki de anlamadm) bu her gezegende neden insan olduunu anlayamadm.Geri bir ya da iki gezegende insan yoktu.Farscape tarz uzayllar grdk ancak bir yerde Jacson neden dier gezegenlerde hep insan olduuna dair biiler sylemiti.Oray kardm veya unuttum,imdi bulamyorum blm.

SG mitolojisine gre uzayllar dediimiz Goa'uldlar tanr gibi davranp kendilerine barnabilecekleri bedenler aryorlar ve insanlar da kolay iyileebilmeleri bakmndan falan kendilerine "host" olarak seiyorlar.Buraya kadar tamam ama neden her gittikleri gezegende insan gryoruz?Eski Msr esintileri her yerden fkryor?Bunun tam sebebi, uzayllarn(Goa'uldlarn)burdan barnak olarak aldklar insanlar dier gezegenlere de gtrp braktkmalar mdr?Ra,Apophys gibi davrandklar iin mi her gezegende de bunu gryoruz?Bunu sadece Dnya'da uygulamalar daha mantkl deil miydi acaba...

Biraz kafam karm sanrm Razz Biri cevaplayabilirse,rahata ericem.

Bildiim kadar ile cevaplayaym.
Quote:
Gittikleri gezegenlere genelde kle olarak gtrlmler. Goauld'lar iin deerli bir maden olan naqahdah'n karlmasnda almlar. Bir ksm gezegenler daha sonra madenin tkenmesinden sonra goauld'lar tarafndan terkedilince onlar da stargate'ler yoluyla belli gezegenlere toplanmlar. hatta bir ksm zamanla stargate'lerini kaybettikleri iin gezegen d ile olan iletiimleri kopmu, hikayeye gre Dnya'ya olan da bu zaten.

SG-1'e ilgi duyan kesimin saysnn artmas gzel Smile. Benim dizideki favori rkm Tok'ra. Onlarn olduu bir blm olursa bilin ki o blmde heyecan vardr. Dolaysyla onlar diziye girdikten nceki blmleri izleyip dizi hakknda erken karar vermeyin bence.
Back to top
View user's profile Send private message
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 1:21 am    Post subject: Reply with quote
Anoren wrote:
Benim dizideki favori rkm Tok'ra. Onlarn olduu bir blm olursa bilin ki o blmde heyecan vardr. Dolaysyla onlar diziye girdikten nceki blmleri izleyip dizi hakknda erken karar vermeyin bence.

Biraz katlmakla beraber Tok'ra'l blmlerin skmaya baladn itiraf etmem gerek.Ormanda sava grmekten yorulduk dorusu Very Happy

5.sezonu bitirmek zereyim ve dizi epey ciddi blmlere arlk vermeye balad.Yine Jack'in de bir blmde o mthi alayclyla belirttii gibi aatan bol bir ey yok dizide Smile Efektleri saolsunlar biraz daha gereki yapmaya baladlar.zellikle Replicator'lar geldiinde ben heyecandan lyorum diyebilirim.Favori rklarmdan biri de bunlar hatta.Ik gibi parlak ve szlen,insan klna girebilen rk da ayrca ilgiyle izlemekteyim.(Ori?)Umarm daha ok blm grebiliriz onlarla ilgi de.Teal'c ve Goa'uld sahneleri skmaya balyor artk,nk.

Bu arada,bu sezon komedi blmleri de mevcuttu.100.blm hem komedi hem kutlama niteliindeydi.Ho olmu.

aylaklar iine kattklar steki blm de harikayd.Ben ahsen s iinde geen,paranoyak blmlere baylyorum.Ayr bir panik ve aksiyon oluyor.

Mehur McKay'i de bir blmde izlemi olduk.Atlantis'te bu gck halinden eser yokmu diye okudum.Umarm yledir...
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 3:26 pm    Post subject: Reply with quote
[quote="theredandtheblack"]
Anoren wrote:
Mehur McKay'i de bir blmde izlemi olduk.Atlantis'te bu gck halinden eser yokmu diye okudum.Umarm yledir...

McKay kanc sezonda gzkyor?
lk balarda sinir bozucu olsa da, evet sonradan daha ekilir bir hale geliyor...ki Sheppard sayesinde tabi, bence Razz

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
Anoren

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 3:46 pm    Post subject: Reply with quote
2shy wrote:
theredandtheblack wrote:

lk balarda sinir bozucu olsa da, evet sonradan daha ekilir bir hale geliyor...ki Sheppard sayesinde tabi, bence Razz

lk olarak 5x14 blm olan 48 Hours'da (u Teal'c'n Stargate'in bir tarafndan girip dier tarafndan kamad blm, burada dnyann nde gelen Stargate Aratrmaclarndan biri olarak tantlyor) olmak zere toplam 7 SG-1 blmnde grnyor ki byk ihtimalle bu blmlerdeki baarsndan sonra Stargate Atlantis ekibine dahil ediliyor. Yanlz SG-1'daki hali biraz daha ezik diyebiliriz, srekli Samantha Carter tarafndan eziliyor. Ama sinir bozucu hali tabi SG-1'da da aynen mevcut Smile .
Back to top
inci
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 5:54 pm    Post subject: Reply with quote
SmileSmile Ya Stargate Atlantis bitti diye cok uzgunum.

Quote:
Cok guzel ve kendi evreni icinde inandirici bir mitoloji oturtmuslardi, ekip de fena degildi ama yine de Elizabeth'in gidisinden sonra sikilmaya basladigimi da itiraf edeyim. Ve ona yapilana katlanamiyorum. Rezil bir son hazirladilar ona. Ve onun yerine Carter'in gelmesine de katlanamadim. Ona yer acmak icin Elizabeth'i oynayan oyuncuyu harcadilar diye dusunuyorum hala ve A.Topping'e sinir oluyorum artik. Ama o da kalici olamadi ve onu da yolladilar ya da kendi yeni dizisini (Sanctuary) yaratmak icin diziyi birakti. Yani olan Elizabeth karakterine oldu, pisi pisine gitti diziden, ki yarattiklari en saglam karakterlerden biriydi.
Bu arada Sanctuary ne oldu yav? O da cok sacma bir diziydi ve iptal edildiyse sasmayacagim. Smile

theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Sep 22, 2009 8:57 pm    Post subject: Reply with quote
Anoren wrote:
2shy wrote:
theredandtheblack wrote:

lk olarak 5x14 blm olan 48 Hours'da (u Teal'c'n Stargate'in bir tarafndan girip dier tarafndan kamad blm, burada dnyann nde gelen Stargate Aratrmaclarndan biri olarak tantlyor) olmak zere toplam 7 SG-1 blmnde grnyor ki byk ihtimalle bu blmlerdeki baarsndan sonra Stargate Atlantis ekibine dahil ediliyor. Yanlz SG-1'daki hali biraz daha ezik diyebiliriz, srekli Samantha Carter tarafndan eziliyor. Ama sinir bozucu hali tabi SG-1'da da aynen mevcut Smile .

Valla tip olarak tam tipim olsa da Atlantis'te,SG-1'da kesinlikle ezik ve de gck.
Carter' bahsettiin blmde iyi ezmeye almtr kendisi.O yzden ilerde Carter'n kendisini srndrmesini diliyorum,bir Carterfan olaraktan Smile Geri okuduuma gre Carter'a yank zaten kendisi,Atlantis'te Razz
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Wed Sep 23, 2009 1:24 pm    Post subject: Reply with quote
inci wrote:
SmileSmile Ya Stargate Atlantis bitti diye cok uzgunum.

Quote:
Cok guzel ve kendi evreni icinde inandirici bir mitoloji oturtmuslardi, ekip de fena degildi ama yine de Elizabeth'in gidisinden sonra sikilmaya basladigimi da itiraf edeyim. Ve ona yapilana katlanamiyorum. Rezil bir son hazirladilar ona. Ve onun yerine Carter'in gelmesine de katlanamadim. Ona yer acmak icin Elizabeth'i oynayan oyuncuyu harcadilar diye dusunuyorum hala ve A.Topping'e sinir oluyorum artik. Ama o da kalici olamadi ve onu da yolladilar ya da kendi yeni dizisini (Sanctuary) yaratmak icin diziyi birakti. Yani olan Elizabeth karakterine oldu, pisi pisine gitti diziden, ki yarattiklari en saglam karakterlerden biriydi.

Quote:
Byle dnenin bir tek ben olmadma sevindim dorusu.Carter'la da bir sorunum yok ama ben Weir' gerekten seviyordum.Kadn ldrmekten beter ettiler ya ne denir artk. Evil or Very Mad 5.sezonun ok parlak olmadn duymutum ama bence iptal edilecek kadar da deildir.Sulu da Stargate Universe'den baka birey deil sanki.Herneyse olur da Extinction filmini ekebilirlerse,Elizabeth'i grmeyi ok isterim.

theredandtheblack wrote:
Valla tip olarak tam tipim olsa da Atlantis'te,SG-1'da kesinlikle ezik ve de gck.
Carter' bahsettiin blmde iyi ezmeye almtr kendisi.O yzden ilerde Carter'n kendisini srndrmesini diliyorum,bir Carterfan olaraktan Smile Geri okuduuma gre Carter'a yank zaten kendisi,Atlantis'te Razz

Galiba 3.sezondayd,sadece Carter ve McKay'in olduu bir blm vard.Carter'n McKay'i Atlantis'te fazla srndrebileceini sanmyorum(daha 7 blm izledim 4.sezondan ama) nk sz edildii gibi ezik bir McKay yok Atlantis'te.Ama hala gck ,yani ou zaman:P

Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 12:03 am    Post subject: Reply with quote
Az nce 7.sezona da noktay koymu bulundum.Aslnda sona gelesim hi yoktu ama meraktan da hzl izlemi oldum.Ancak kronolojinin karmaya balad noktaya geldim sanrm.O yzden bilenlere bir sorum olacak:imdi 7.sezon finali itibariyle benim SG-Atlantis'e de mi ayn anda balamam gerek?Yoksa bu finalin devam normal olarak 8.sezonla devam m ediyor?Biraz edindiim bilgiye gre 8.sezonla Atlantis 1.sezon e zamanl izlenebilirmi.SG-1'in 10.sezonu sonras da dier 2 filmi izlemek gerekiyor sanrm.Benim tek anlamadm Atlantis'in bunlarn neresinde kald?
Anoren

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 12:12 pm    Post subject: Reply with quote
theredandtheblack wrote:
Az nce 7.sezona da noktay koymu bulundum.Aslnda sona gelesim hi yoktu ama meraktan da hzl izlemi oldum.Ancak kronolojinin karmaya balad noktaya geldim sanrm.O yzden bilenlere bir sorum olacak:imdi 7.sezon finali itibariyle benim SG-Atlantis'e de mi ayn anda balamam gerek?Yoksa bu finalin devam normal olarak 8.sezonla devam m ediyor?Biraz edindiim bilgiye gre 8.sezonla Atlantis 1.sezon e zamanl izlenebilirmi.SG-1'in 10.sezonu sonras da dier 2 filmi izlemek gerekiyor sanrm.Benim tek anlamadm Atlantis'in bunlarn neresinde kald?

SG-1'n finalinin devam 8. sezonda devam ediyor. Atlantis ile birbirlerine bal gitmiyorlar. Atlantis'te bir grup gnll 'geri dnme ans olmayabileceini bilerek' baka galaksiye gidiyor. Ve zaten neredeyse 1 sezon boyunca da Dnya ile iletiim kuramyorlar. Ben kendi yaptm syleyeyim, ben SG-1 ile tamamen devam edip onu bitirdikten sonra Atlantis'e gemitim. Ama SG-1'da arada mesela Atlantis'te yle yaptlar byle yaptlar muhabbetleri oluyor, onu anlamyorsun. Hatta bir blmde SG-1 bir grev iin Atlantis'e gidiyor tamamen. Dolays ile ben SG-1 ile Atlantis'in e zamanl izlenmesini tavsiye ederim bundan sonras iin. Ama benim gibi SG-1' bitirip sonra Atlantis'e konstantre olaym dersen de ok ey kaybetmezsin.
Back to top
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 12:49 pm    Post subject: Reply with quote
Anoren wrote:
theredandtheblack wrote:

SG-1'n finalinin devam 8. sezonda devam ediyor. Atlantis ile birbirlerine bal gitmiyorlar. Atlantis'te bir grup gnll 'geri dnme ans olmayabileceini bilerek' baka galaksiye gidiyor. Ve zaten neredeyse 1 sezon boyunca da Dnya ile iletiim kuramyorlar. Ben kendi yaptm syleyeyim, ben SG-1 ile tamamen devam edip onu bitirdikten sonra Atlantis'e gemitim. Ama SG-1'da arada mesela Atlantis'te yle yaptlar byle yaptlar muhabbetleri oluyor, onu anlamyorsun. Hatta bir blmde SG-1 bir grev iin Atlantis'e gidiyor tamamen. Dolays ile ben SG-1 ile Atlantis'in e zamanl izlenmesini tavsiye ederim bundan sonras iin. Ama benim gibi SG-1' bitirip sonra Atlantis'e konstantre olaym dersen de ok ey kaybetmezsin.

Aslnda bu dediin daha az yorucu olan.Normalde iime gelir.Ancak yle bir sralama sylenmi GateWorld forumunda:

-nce Stargate SG1,7 sezon bitirilir.

-SG1, 8.sezondan 2 blmlk al izlenir,sonra Atlantis'ten de ilk sezonun 2 blmlk al izlenir.

-Arada e zamanl olarak gtrlebilir 2 dizi de ama sezon finallerinde yine ayn yntemle nce SG1 8.sezon finali,ardndan Atlantis finali izlenir.Yine de buradan emin deilim.ncelikleri farkl olabilir ama ben SG1' nce izlemeyi tercih ederim.

-Sonras da farketmiyor anladm kadaryla.Yalnz filmler girence iler yine deiiyor sanrm.Ark of The Truth ve Continuum kendi aralarnda bu ncelikle izlenecek ama Atlantis'in neresine dyor bu bilemiyorum??Her ikisi de SG1'n 10.sezon finalinden sonra olmakta anladm kadaryla.

Stargate evreni epey genimi.ikayeti deilim elbette ama tek derdim var,o da Jack'in 9 ve 10.sezonlarda olmayacak olmas.Zaten RDA iki sezondur kaytarmalarda,nedenini anlayamadm bir ekilde.Kamera arkasnda daha fazla zaman geiriyordu heralde bu 6-7.sezon dnemlerinde.Olmad ok blm oldu malesef.Bir de ayrlacak olmas ok zyor beni.O yzden Atlantis'e her ne kadar Carter olacak olsa da hi scak bakamyorum u an.Umarm arr ve severim.Braklcak gibi deil nk diziler.
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Sat Oct 03, 2009 9:45 pm    Post subject: Reply with quote
Anoren wrote:
Atlantis ile birbirlerine bal gitmiyorlar. Atlantis'te bir grup gnll 'geri dnme ans olmayabileceini bilerek' baka galaksiye gidiyor. Ve zaten neredeyse 1 sezon boyunca da Dnya ile iletiim kuramyorlar.

Aslnda bir sre daha yle devam edebilirlerdi.Geri dnyaya gidip gelmeleri o kadar sk olmuyor daha sonra da ama...bylesi benim daha ok houma gitmiti.

Universe'i izleyen var m?

Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Telemanyaklar All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum