X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
Gillian Anderson'ın Türkiye'ye mektubu...:)

 
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files Haberleri
View previous topic :: View next topic  
Author Message
DarkSpooky
Çaylak
Çaylak

Joined: 09 Jun 2009
Posts: 139

PostPosted: Sun Aug 30, 2009 3:48 am    Post subject: Gillian Anderson'ın Türkiye'ye mektubu...:) Reply with quote
Arkadaşlar,hürriyetin internet haber arşivinde X Files ile ilgili haberleri araştırırken bi habere rastladım ki sormayın.Hatta bu Gillian'ın Türkiye merakı mı var acaba diye bir soru uyandırdı bende.Belki bilenleriniz vardır hatta belki de forumda yayınlanmıştır.Ama yine de sizlerle paylaşmak istedim.Yanlış yaptıysam affola.

Haber...

X-FILES YILDIZINDAN ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR

Kasım CİNDEMİR/WASHINGTON


Türkiye’de Gizli Dosyalar adıyla yayınlanan ‘The X Files’ dizisinin yıldızı Gillian Anderson, Hayvan Hakları Koruma Yasası’na çıkardıkları için Başbakan Erdoğan’a teşekkür mektubu yazdı. Gillian, hayvan hakları savunucusu PETA adına yazdığı mektupta, ‘Size ve onurlu TBMM üyelerine teşekkür etmek isterim’ dedi.

POPÜLER ‘The X-Files-Gizli Dosyalar’ dizisinin güzel yıldızı Gillian Anderson, Başbakan Tayyip Erdoğan’a bir mektup yollayarak, ‘Hayvanları Koruma Yasası’ için takdirlerini iletti.

Mektubunu, militan hayvan hakları savunucusu kuruluş ‘PETA’ adına kaleme alan Gillian Anderson, birer kopyasını da, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile TBMM üyelerine de gönderdi. Anderson, ‘Türkiye tarihinde, ilk kez, hayvanların haklarını koruyan kapsamlı bir yasanın çıkarılmış olmasından ötürü, büyük bir zevkle, size ve onurlu TBMM üyelerine teşekkür etmek isterim’ dedi.

Ünlü yıldız, Türkiye’de de ‘sesleri olmayanlar için’ koruyucu bir yasanın kabul edildiğini ve bunun için geçmişte çok çaba harcadığını belirterek, atılan adımın çok doğru olduğunu belirtti. Anderson, Başbakan Erdoğan’dan yasanın tam anlamıyla uygulanması için yardım istedi ve bunun hayvanların çektiği acıları azaltacağını söyledi. Gillian Anderson, bir Türk TV kanalında yayınlanan, bir köpeğin tekmelenerek çöp tenekesine atılmasının trajik görüntüsünü asla unutamayacağını kaydetti. Anderson, uygulanırsa yeni yasanın bu tür durumlara izin vermeyeceğini vurguladı.

Anderson, ‘Türkiye, dostluk kültürü ve zengin tarihi ile ünlü bir ülkedir. Umarım şimdi de gösterdiği şevkat için ünlenir. Bu yeni yasa harfiyen uygulanırsa, AB dahil, dünyanın gözünden kaçamaz. Size çok teşekkür ediyorum’ dedi.

ECEVİT’TEN İSTEMİŞTİ

Gillian Anderson, 2001 yılında Başbakan Bülent Ecevit’e Türkiye’de hayvan hakları ile ilgili bir yasa çıkarılması için mektup yazmıştı. Anderson, Ecevit’e yazdığı mektupta, ‘Türkiye’de hayvan haklarını güvence altına alan bir yasanın bulunmadığını öğrenmenin şokunu yaşıyorum. Sizden böyle bir yasanın çıkarılması için elinizden geleni yapmanızı saygıyla rica ediyorum’ demişti.

Kaynak:hurriyet.com.tr
HÜRRİYET


Arkadaşlar ne de olsa bir X-Phile olduğumuzdan biraz paranoyak davranmak durumundayım Very Happy

Bence bu Gillian Anderson diziden sonra Sendika'ya katıldı.(Onca olaydan sonra uzaylılara karşı gelemeyeceğini anlamış ve CSM'in ısrarlarıyla Sendika'ya katılmış olabilir:D)Bu yüzden Türkiye'den uzaylıların ülkedeki hayvanat bahçesindeki hayvanlara deney yapmalarını kolaylaştırmak için hayvan hakları şeklinde bir yasa çıkarılmasını istedi.Very HappyVery HappyVery Happy
_________________
The Truth Is Out There...
Back to top
View user's profile Send private message
elyin

Joined: 22 Sep 2015
Posts: 35

PostPosted: Tue Sep 22, 2015 5:13 pm    Post subject: Reply with quote
Vay be. Smile
Yalnız Erdoğan'ın çok da umurunda ya şimdi hayvan hakları... Daha geçenlerde kedi kesip videoya alan cani çocuk para cezasıyla sıyrıldı işin içinden. Neyse.

Edit: Konu 2 defa açılmış yalnız.

http://www.thexfiles-tr.net/forum/viewtopic.php?t=610

http://www.thexfiles-tr.net/forum/viewtopic.php?t=198
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: The X Files Haberleri All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group  
X-Files by Scott Stubblefield