X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X17 : Miracle Man

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Nis 17, 2005 9:06 pm    İleti konusu: 1X17 : Miracle Man Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/27/2004 12:27 pm

ılk dini bölüm. Yanlış hatırlamıyosam burda da Mulder ve Scully arasında bir rol değişikliği söz konusuydu, ama ileriki sezonlarda izleyeceğimiz kadar sert değil. Dinin Scully'nin hayatındaki önemini görmek açısından ilginçbir bölümdü bu, ya da ben yanlış hatırlayıp All Souls'la karıştırıyorum. Scully'nin bölüm sonunda pederle yaptığı ve tgrt'de sansürlenen konuşmasını da izleyebilcez.

Murat

Gönderen: SpookyspookX 4/30/2004 9:38 pm

yaa sonunda çocuğu döverek öldürdüler ya çok uyuz oldum yaa...Yapılır mı bööle şey?!
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Cmt Mar 10, 2007 6:28 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
diziyi cnbc-e'de izleyince farke ettim. meğerse birçok sahne sansürlüymüş tgrt'de . gerçi cnbc-e'de bazı sahneleri kesiyor ama o kadar çok değil.

dizinin genelinden, yani bütün bölümlerden söz ediyorum. yalnızca bu bölümden değil.
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Per Tem 02, 2009 2:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Evet Miracle Man ilk dini bölüm olarak karşımıza çıkyor.Kötü bir bölüm değil.İdare eden bölümlerdendir.Mulder'in Samantha'yı bulma yolundaki istekleri bu bölümde bir hayli etkisini gösteriyor.Bölümün tek kötü noktası bölümün başında Samuel'in Tanrı diye hitap edilişiydi..Genel olarak izlemek istiyorsanız izlenebilir bölümülerdendi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 289

İletiTarih: Cmt Ağu 22, 2009 9:33 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Samuel dokunduğu kişilere hayat veriyor, istisnalar yaşıyor ve bunu tanrı tarafından şeytanı kullanarak günahları için bir cezalandırma olarak görüyor.fakat bunu yapan kişi küçük bir çocukken hayata döndürdüğü adam. Sanırım şu anki dış görünüşünden dolayı o zaman ölmüş olmayı tercih ediyor, Samuel’a onu yaşama döndürdüğü için kin besliyor ve onu cezalandırmak için yardım etmeye çalıştığı insanları öldürerek vicdan azabı çektiriyor.

mulder samantha'yla ilgili bir şeyler öğrenebilme umuduyla konsantre oluyor davaya.scully'nin “katolik olarak yetiştim, din kurallarını iyi bilirim, tanrı, şovu şeytana bırakmaz” gibisinden bir şeyler söyledikten sonra mulder'ın” ‘şeytanlar’ filmini çok beğenmiş olmalısın” ve scully nin “ favori filmlerimden biri” cevabı, scullynin din konusundaki düşüncelerini daha ilk sezondan yansıtıyor bize.
Scully'nin mulder'a samuel öldükten sonra “ anahtarlarını kaybetmiş ve ne yapacağını bilmeyen bir surat ifaden var “ sözü çok hoşuma gitti.gerçekten tam olarak anlattı mulder'ın ruh halini. Gerçeğe ulaşmak için umutlanmış, fakat başarısızlıkla biraz daha çaresiz hisseden ve gene hayal kırıklığı yaşayan mulder..belki scully bu sözü böyle bir anlam çıksın diye söylemedi ama ben çıkardım valla Very Happy
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız