X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X23 : Erlenmeyer Flask
Sayfa: « Önceki  1, 2

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 11:26 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ilk izlediğimde bana çok kalın ve karmaşık konulu bir kitabın daha ilk bölümünü okuyormuşum hissi vermişti bu bölüm. yani "vay daha perde yeni aralanıyor kimbilir daha ne acayip şeyler göreceğiz" hissi. mütiş keyifli bir şeydi bu. ucu görünen buzdağının ardındaki sırları keşfetme isteğinden gelen bir sabırsızlık ve iştahlanma. ve boş da bir vaat değildi.

şimdi izlediğimde o hissi duyamadım belki ama bunun yerine güzel bir nostalji hissi verdi; sonraki hallerine göre çok naif sayılacak genç bir Mulder ve Scully, Deep Throat'un tv tarihine geçen ölüm sahnesi ve son sözleri, gücünün doruğunda bir CSM...

şimdiki gözle bakınca Scully'nin o bölümden sonra hala şüpheci daha doğrusu inkarcılığa devam edebilmiş olması inanılmaz. herhangi biri o bölümde yaşadıklarını yaşasa Mulder'dan on kat daha fazla iman ederdi uzaylı komplosunun varlığına. sanırım onun daha uzun süre sistemli olarak inkarcılığa devam etmesi daha sonra kaçırılması ile bağlantılı. kaçırılma travmasını yaşadığı kötü deneyimlerin hatırasını bastırmak için konu ile ilgili herşeyi inatla inkar etti. (ayrıca hakkaten çok kötü giyiniyormuş o zamanlar yav)

ayrıca bu bölümde son sezonlardaki süper-asker meselesi ile ilgili de birçok ipucu olduğunu gördüm. kaçan doktor bir süper-asker prototipi gibiydi. hatta su altında nefes alma detayı bile vardı. o zamanlar düşündüğüm ve kızdığım kadar saçmalamamış ve orjinal mitolojiden uzaklaşmamış olabilir C.C.diye geçti aklımdan.

Sandmanokuyanlar bilir ilk cildin tamamı çok güzeldir, çok orjinaldir ama ilk cildin son öyküsü "Kanatlarının Sesi" içine hep ilk gerçek Sandman öyküsü denir. çünkü Sandman'in tam anlamıyla kıvama gelip kendini bulduğu öykü budur ve ileriki bölümler için de bir üslup standartı oluşturmuştur. sanırım aynı şey Erlenmayer Flask" için de söylenebilir.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Zaugnakhaldun

İletiler: 15

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 11:34 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tekrar tekrar seyredilesi, baştacı edilesi bir bölüm bu.
Başa dön
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 289

İletiTarih: Pts Haz 18, 2007 8:18 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok çok güzel bir bölümdü.Her yönüyle sabah 4'e kadar oturduğuma değdi.Gerek Mulder ve Scully'nin o zamanki halleri,gerek bölümü izlediğim zaman içimde bir şeylerin eksik kalmaması ister istemez keşke diziyi en başından izleyebilseydim dedirtti bana.Mulder'ın ''Gerçek orada olduğu sürece pes edemem'' sözüyle son sezonları karşılaştırınca gerçek Mulder karekterinin ne olduğunu daha iyi anladım.Tek kelimeyle süper bir bölümdü.Bir de gece evde tek başına izlemek başka bir hava kattı valla olaya Very Happy

İletiler: 46

İletiTarih: Sal Haz 19, 2007 4:18 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten çok güzel bir finaldi. Ben bu bölümü 2.kez izleyebildim. Zihnimden silinen bazı sahneleri tamamladım dün akşam. Scully'nin Mulder'dan özür dilemesi etkiledi beni. Gördükleri karşısında bazı şeyleri kabul etti. Ama insan düşünmeden edemiyor, daha sonraki sezonlarda bu şüpheciliğini nasıl koruduğunu. Bilim insanı olmanın bir gereği heralde bir bakıma. Deep Throat'ın ölümü üzücü, Mulder bölüm sonundaki sözleri de yine etkileyici idi.
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Sal Haz 19, 2007 7:29 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölümü misafirlikte olmama rağmen, zannedersem ilk reklam sonrasından itibaren izleyebildim.ılk izlediğimde altyazılar tutmadığı için ( Smile ) pek anlayamamıştım doğal olarak.Dün izlediğimdeyse puzzle ın parçaları yerine oturdu.O ne bölümdür ki Scully'nin Purity Control'ı , Mulder'ın "not as long as the truth is out there"i , Deep Throat'ın "trust no one" ı..Bütün sezon finallerini hala izleyememiş olduğum için "en" diyemiycem ama çok çok güzel bir sezon finali olduğunu söyleyebilirim bu bölümün.Bir de söylemeden edemiycem.O ne güzelliktir Gillian'daki yahu.Ten bembeyaz, gözler müthiş.David de çok tatlıymış tabi Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Sal Haz 19, 2007 8:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölüm hakkında o muhteşem yorumlarımı yapmayacağım şimdi...ama aklımda şu var. Scully o laboratuvara girerken şifreyi salladı ya...iyi tutturmuş yani...orda çok gerildi..hep aklımdadır o sahne...ya bilemeseydi falan diye...oov
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Haz 19, 2007 11:16 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bloody_Wolverine yazdı:
Bölüm hakkında o muhteşem yorumlarımı yapmayacağım şimdi...ama aklımda şu var. Scully o laboratuvara girerken şifreyi salladı ya...iyi tutturmuş yani...orda çok gerildi..hep aklımdadır o sahne...ya bilemeseydi falan diye...oov

Ehehe.. Görevli şifreyi sorduğunda etrafı inceliyo önce Scully, sora görevli kıllanmaya başlıyo, sesi kısık, fısıldamaya yakın bi şekilde "Purity Control" demiyo mu..

Ah be, Gillian'ın oyunculuğundan hayran olunası bi kuple daha.. Tabe ki süper bi sahne Smile

Bi de Clyde Bruckman bölümünde (hehe, ilk 10'un 1 numarası olarak yakında izliyces o sıra bakarsınız) mutfağın kapısı açıldığı gibi silahıyla nişan alıp "dur" demesi ardından da ateş etmesi var böyle "ah be ablacım naaptın sen?! süpersin sen! helal be!" diye kalakalıyor insan..

Gene kendimi tekrar edicem ve konudan acık sapıcam ama, durun ya sapmiyim.. GA klasörnde başlık açalım, tartışalım. Tabe Mulder da nasbini almalı bundan.. Heyooooooo, sevindirik oldum birden Very Happy
Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Cum Tem 03, 2009 1:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
herkes açıklamış zaten ne kadar mükemmel bir bölüm olduğunu.En güzel final sezonlarından biridir kuşkusuz.Deep Throatla burada bitmiyor işimiz tabii..
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2
2. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız