X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X16 : E.B.E

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Nis 17, 2005 9:04 pm    İleti konusu: 1X16 : E.B.E Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/27/2004 12:21 pm

hehe, haftanın en güzel bölümü. Mitolojinin temelleri atılıyor, Deep Throat'la ilgili daha fazla şey öğreniyoruz vee veee Lone Gunmen'le tanışıyoruz! Hükümet paranoyasıyla uzaylı gerçeğini birleştiren süper bi bölümdü bu. Frohike'ye dikkat :)))

Murat

Gönderen: Orkun1 4/27/2004 3:03 pm

Sanırım bu bölümün başında TURKEY falan filan yazıyordu.TGRT bu bölümü ilk yayınladığında ne reklam yapmışlardı...Pek reklamlık birşey değil ama...

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/27/2004 3:12 pm

evet, bölümün açılışında abd uçağının "Hakkari, Turkey" üzerinde uçtuğunu öğreniyoruz.

Murat

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/28/2004 1:28 am

bol deep throat'lu Lone Gunmen'li, inanmaya hazır bir Scully'li bölümmüş bu, pek güzel geldi. hala daha ısrar ediyorum Deep Throat aslandır, kaplandır. köpekbalığı havuzunun önündeki sahne ve diyalog müthişti. "don't stop swimming Mulder." yürü be!

yatıp uyuyım, yarına bişeyler yazmaya çalışıyım :)

Murat

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/28/2004 10:24 am

ah ahhh ! Harbiden ne leziz bi bölümmüş bu yaaa :)))

Başını kaçırdım ama inşallah izlerim VCD'den zaman bulursam....

Mulder şu elektrik santralinde kaçıp o içinden kırmızı ışık süzülen odacığın yanına geldiğinde etrafı sarılır, sonra da Deep Throat gelip milleti savar da konuşma yapar ya, ben orda "kesin göstermiycekler. s.çtık" diye kalmıştım.. Nası gerilimli gelmişti o sahne bana ve Mulder en sonunda pencerenin karşısına gelip biz de içerisini gördüğümüzde ne hayal kırıklığıydı o yaaaa! bile bile lades derler ya o hesap, kendini hazırladığını sanıyosun, "e ruki daha dizi yeni başladı, ilk sezonda uzaylıları fln gösterirlerse 6. sezona kadar nası gider bu dizi be? -burda başladığında 6. sezona gelmişti galiba dizi, o konuda bişiler biliyodum yane-" diye diye şartlandırıyosun güya, ama içerdeki o masanın boş olduunu görünce gene de pek bi üzülmüştüm.. Tabe, senerlce ne çekiceğimin de farkında deildim aslında :PP

bi o sahneye biterim, bi de sondaki Deep Throat'ın sisin içinde uzaklaştığı sahneyi harika bulurum..

Mulder'ın Scully'ye ilk önce içerleyip sora da o resmi kontrol ettirmiş olması olayı hoşuma gitmiştir bayaa bi de :)

yazılcak çok şey var da tipik mitoloji bölümü işte, pek bişi yazamam ben mitoloji bölümlerinde :)

Gönderen: Orkun1 4/28/2004 3:29 pm

ABD uçağı değil Irak uçağıydı...

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/28/2004 3:56 pm

eet yanlış hatırlamışım, ama zaten dün gece jenerikten önceki kısmı kaçırdım. olsun yine de süperdi.

Murat
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
rammstein

İletiler: 6

İletiTarih: Per Nis 06, 2006 4:53 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Dizinin başında HAKKARI TURKEY yazıyordu.Bir Irak uçağının UFO düşürdüğü yer.Ben bir bölüm daha hatırlıyorum Türkiye ile bağlantı ama acaba başka bölümlerde de varm?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
MAJESTIC12
Çaylak
Çaylak

İletiler: 61

İletiTarih: Çar May 10, 2006 7:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölümdeki en baba replik sanırım Froihke'nin "she is hot" repliğidir,bir insan ancak bu kadar açık sözlü olabilir Very Happy
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Çar May 10, 2006 8:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
rammstein yazdı:
Dizinin başında HAKKARI TURKEY yazıyordu.Bir Irak uçağının UFO düşürdüğü yer.Ben bir bölüm daha hatırlıyorum Türkiye ile bağlantı ama acaba başka bölümlerde de varm?

Tunguska bölümünde havaalanında Turkey ismi geçiyordu sanırım
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Per May 11, 2006 9:35 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Genelde iyi kurgulanmış ve anlatmak istediği temaları ve öz konuyu yeterince yansıtabilen olan diziler tüm dünyada fenomen olmuştur.Herhalde bu kadar fenomen olmuş bir dizi TXF'dır.
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Pzr Arl 03, 2006 1:33 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Sezonun en güzel bölümlerinden biriydi. Aslında bu bölüm birazda ikilinin başına gelenler/geleceklerin özeti gibiydi. Dönüp dolaşıp en başa gelmek özellikle Mulder için çok sarsıcı oluyor...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Cum May 04, 2007 6:12 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
lazarus ve young at heart gibi sıkıcı bölümlerden sonra çok iyi geliyor e.b.e. 1993 yılının şartlarında yapılmış bir dizi nasıl oluyor da bu kadar iyi olabiliyor.
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Pts Haz 04, 2007 7:32 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bir bölümde havaalnındaki uçak listesinde "istanbul" yazıyordu. krycek demişti galiba o lafı. tam hatırlayamıyorum.
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Sal May 13, 2008 6:56 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tır şoförünün sorgusundan şef gelip bırakın bu işin peşini falan dedikten sonra otobüsle ayrıldılar Mulder Ve Scully. O esnada form doldurulurken sağdaki kadın Scully'den kalemini ödünç istedi. Acaba o esnada kalemi değiştirmiş olabilir mi? Bu takıldı aklıma. Hem böyle bir detayı niye versinler diye de düşündüm.
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Per Tem 02, 2009 1:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
wow..Erlenmayer Flask'la beraber sezonun en iyi mitoloji bölümlerden biridir E.B.E. Deep Throat'la Mulder arasında gerçekleşecek ilk ve tek gerilim olacağı bölümdü.Bölümün sonunda kendini affettirmişti zaten Deep Throat.Scully de ilk kez uzaylı bir varlığını hissetmeye başladığı bölümdür.Hakkarinin adını geçmesi de bizim için güzel bir sürpriz oldu..
Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Per Tem 02, 2009 1:50 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bloody_Wolverine yazdı:
Tır şoförünün sorgusundan şef gelip bırakın bu işin peşini falan dedikten sonra otobüsle ayrıldılar Mulder Ve Scully. O esnada form doldurulurken sağdaki kadın Scully'den kalemini ödünç istedi. Acaba o esnada kalemi değiştirmiş olabilir mi? Bu takıldı aklıma. Hem böyle bir detayı niye versinler diye de düşündüm.

Doğru söylüyorsun.Bence de değiştirmişlerdir..
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız