X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X14 : Lazarus

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Nis 17, 2005 8:57 pm    İleti konusu: 1X14 : Lazarus Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/19/2004 10:34 am

"ışte öyle", "aa bi de böyle bi bölüm vardı dimi" furyasının başlangıcı. Lazarus, Born Again, Young At Heart, Roland bölümleri bu etkiyi yaratır, sıkıcı bölümlerdir, konuları aynıdır neredeyse, sıkıcı bölümlerdir, yavaş ilerler, sıkıcı bölümlerdir. Lazarus da sıkıcı bir bölümdür, Scully'nin eski erkek arkadaşlarından biriyle daha tanışırız, reenkarnasyon temalı bir bölümdür. sıkıcıdır.

Sıkıcı olduğunu söylemiştim di mi?

Gönderen: My Misery is a Mystery (margi13) 4/20/2004 12:53 am

tgrt'deyken ilk 14 bölüm 2 kere tekrarlanmıştı, lazarus'u vermeleri bu yüzden çok sevindirmişti şahsımı. O yüzden severim bende keratayı. Scully üzerine düştüğünü hatırlıyorum. güzel bölümdü güzel..

Gönderen: incig 4/25/2004 2:13 pm

Evet, ayni nedenle "Lazarus" benim için de anlamlı bir bölümdür.
ılk 14 bölümün tekrarı bitip de, "Lazarus"u gördüğümde, TGRT'nin dizie devam edeceğini anlamıştım, o yüzden de müthiş rahatlamıştım. :))
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Pzr Arl 03, 2006 1:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Peşpeşe sıkıcı bölümlerdi olan jack willise olmuş..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Cmt Mar 10, 2007 6:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ilk izlediğim bölüm buydu.
bir daha da x files'ı bırakamadım (o dönemler adı "gizli dosyalar"dı).
beatlefan
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1144

İletiTarih: Cmt Ağu 25, 2007 12:52 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok severim ben bu bölümü ya, geçen gün bir yerlerde bahsedildiğini duyunca indirdim tekrardan izlemek için, heyecanlandım izlerken, ilk sezonu özlediğimi yeniden izlemek istediğimi farkettim, Jack Willis için üzüldüm, Lula gerzeğine küfür ettim, Mulder'ın yine bir gizli dosya çözmesine şapka çıkardım ve Scully'nin çaresizliği yüzünden kötü hissettim.
Arada ilk sezon bölümlerini izledikçe gaza gelip ilk sezonları baştan sona yeniden izleyesim geliyor da zamanım olsa keşke Sad

Forwardly On LOST
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Cum May 09, 2008 6:52 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölüm çok heyecan verici değildi. Olacakları en baştan tahmin edebiliyorsun, bir merak olmuyor..Konu güzel sayılır oyuncular ve Mulder da iyi ama bir şey eksikti.

herşey mantıklı da kolda beliren dövme saçma gelmiştir bana. sonuçta ruh transferi var bedenler sabit kalıyor. yanlış mıyım?
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Sal Haz 02, 2009 11:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hiç de sıkıcı bir bölüm değil... Tekrar izlerken bile büyük haz alıyorum... Ayrıca burdaki durum reenkarnasyon da değil tam olarak... Daha karışık bir şey var ortada... Reenkarnasyon başka bir vücutta, farklı bir zamanda tekrar doğmaktır... Burda geri "diriltilen" adam farklı bir bedende canlanıyor...Smile Ayrıca tekrar izleyince fark ettim Bsg'den tanıdığımız Leoben yani Callum Keith Rennie burda Lula'nın kardeşi Tommy rolünde... O kadar genç ki tanımakta hayli zorlandım...Very Happy

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
DarkSpooky
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Cmt Haz 13, 2009 3:51 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Burda NDE (nearly death experince) anlatılıyor.Türkçe buna ölüme yakın deneyimler deniyor.Yani burda adamın kendi ruhu da var bedeninde ya da ki bence öyle adamın ruhu tüneli geçip gitmiş.Ancak Jackin bedensel hafızasındakileri katil görebiliyoru.Bu yüzden Dana nın anılarını doğruluyor.

Sıkıcıydı.Ancak çok kötü değildi.Fakan x files bölümlerinde ortalamanın altında olduğunu söyleyebilirim...
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Çar Tem 01, 2009 9:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bana göre hiç de sıkıcı bir bölüm değildi.Hatta X Files'ı X Files yapan bölümlerden biridiydi.Yine senaryolar kusursuzdu.Yine Mulder haklıydı.Scully'de tam bir hayal kırıklığıydı.Chris Carter'ı da kutlamak lazım.Müthiş iş çıkarmışlar.İzlerken de bir daha izlemek arzusu getiren bölümlerden biridir.Lazarus 1.sezonun favori bölümlerinden biridir benim için.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız