X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X11 : Fire

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Nis 17, 2005 8:43 pm    İleti konusu: 1X11 : Fire Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/19/2004 10:03 am

Fena bi bölüm değildir Fire. böyle klasik 3 yıldızlık vasat/vasatın üstü pek çok bölümden biridir. ılginç bilgiler edindiğimiz, Phoebe Green ile tanıştığımız (ki bu hatunun kimilerince nasıl olupta fowley'den bile daha fazla nefret edildiğini anlamam mümkün değil, havada karada katlar) ve ateş efektlerini pek sevdiğim bölümdür. Böyle çıtır çerez, ekran karşısında hoşça vakit geçirmek için izlenebilir, cnbc-e saat konusunda sapıtmayıp vaktinde başlatırsa tabi.

Murat

Gönderen: My Misery is a Mystery (margi13) 4/20/2004 12:11 am

Amanda Pays, (phoebe'yi oynayan) Gillian'ın hamileliği açıklandıktan sonra onun yerine gelmesi olasılığı göz önüne alınarak çağrılmış, bundan dolayı da David Duchovny üzülmüş diye biliyorum. OS'den Mulderpause böyle demişti, onun yalancısıyım ben...

Fire, (daha doğrusu 3. beşli için) ne diyeceğimi bilemiyorum.hepsi bir birinden şahane...ah zaman olsa da deşe deşe irdelesem her birini. of yaktın bizi sienbisieee

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/21/2004 1:05 am

ahahaha nefis nefis!! Mulder'ın nası şebelek olduğunu, artık Scully'siz doğru düzgün bir şeyler yapamaya başladığını görüyoruz özetle. ayrıca shipperlara selam ediyorum, phoebe-mulder ilişkisi, eğer mulder yer alsaydı 9. sezon, dizi devam etseydi ileriki sezonlardaki Mulder-Scully ilişkisini yansıtmak açısından süper çarpıcı bir örnektir, ama ben tabi ki boşa konuşuyorum, siz hala "ayh mulder'la scully n'olur birlikte olsunlar" die devam edin.
Özel hayata bulaşmamak x-files'ın gücüydü, işte burda da kişisel hayatlara burun sokmak için eline her türlü fırsat geçmesine rağmen bölümün sadece başında ve sonunda ufak göndermelerle durum geçiştirilmiş, tamamen olaya odaklanılmış.

bu arada cnbc-e'Nin altyazılarını yapanın ellerinden öpüyorum, cecil l'ively 5. derecede yanıklarla kaplı, (ki normal insan 3. derecede ölür veya hayati tehlike yaşar) vücut ısısı ise 109 derecede sabit tutulmakta, altyazıdan anladığımız ise adam 36,5 derecede sakin sakin hayatını yaşayıp sigara hasreti çekiyor mübarek. helal olsun, dur bakalım daha neler görcez. Dizi tam 12'de başladı o ayrı.

10 kaplan gücündeki cümleyle mesajımı bitiriyorum, iyi geceler.

Scully: Care to take me to lunch?
eahahahahahhaahhahah
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Pts Eyl 04, 2006 8:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölümü izledikten sonra insanın ister istemez aklından şu soru geçiyor Mulder'ın eski sevgilileri hep böyle gıcık mıdır? Onları çok aramış mıdır?
O kadının GA yerine düşünülmesi tüylerimi diken diken etti aman allahım iyi ki öyle bir hata yapılmamış.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Sal Kas 28, 2006 2:56 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hep seyretmek istediğim koridor sahnesi oldukça iyiydi.

2shy yazdı:
Bu bölümü izledikten sonra insanın ister istemez aklından şu soru geçiyor Mulder'ın eski sevgilileri hep böyle gıcık mıdır? Onları çok aramış mıdır?

Mulderın eski sevgilileri içinde en iyi yorum bu...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Çar Nis 18, 2007 11:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
phoebe kadar sinir bozucu bir karakter görmedim ayrıca scullynin mulderin öpüşmesini kıskandığını düşünüyorum. umarım izlemediğim bölümlerden birinde tekrar karşıma çıkmaz phoebe. ama o ikinci kasetteki sesi merak ettim.
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Per Nis 19, 2007 7:24 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bu Phoebe karakterini oynayan oyuncu da çok kötü bir oyuncuydu diye hatırlıyorum. yani en azından o bölümü berbat oynamış. izlerken rahatsız olduğumu bugün bile hatırlıyorum o kadar sene sonra. GA'ın yerine düşündülerse o kızı yapımcılar, bugün yatıp kalkıp dua etsinler öyle birşey olmadığına. Very Happy
bir de gölzeriyle yangın çıkaran eleman hep aklımda Coupling'in Jeff'i olarak kalmış. hatta Coupling'i ilk izlediğimde "aa bu o eleman değil mi" demiştim. halbuki kontrol ettim uzaktan yakından alakası yokmuş. Laughing
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
XSOLDIER

İletiler: 3

İletiTarih: Cmt Tem 07, 2007 4:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bakısları ile yangın cıkaran manyak cecil lively etkileyiciydi.özellikle bar da kolunu yakması ve oldukca sogukkanlı olması.bence guzel bir bölümdü.phoebe ye gelincede scully kadar guzel değil.ama scully onu baya kıskandı bu bölümde.
Başa dön
emremektup
Çaylak
Çaylak

İletiler: 126

İletiTarih: Çar Ağu 22, 2007 3:54 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölümü ilk kez uydudan bir polonyakanalından izlemişim senler evvel. Sanırım 6-7 sene oluyor. O zaman konuşulanları hiç anlamadığım halde beğenmiştim bu bölümü. Bir de altyazılı izlerken aldığım keyfi düşünün.
Bir de Cecil L'lively'nin neden barda yangın çıkardığını anlamadım. Durup dururken başına iş aldı. Sanırım psikopatlığın belirtilerinden biri. "yakar yıkarım. sıkıysa yakalayın" der gibi.
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Sal May 06, 2008 7:54 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
2shy yazdı:

Bir de bu Mulder amma aşık olmuş yaa Confused Çok gıcık vıcık ne biçim bir insandır o ama yine de Fowley daha bir sinirimi bozuyor. Böyle birkaç tane daha bölüm izlesem hepinizden daha noromo olurum sanırım. Sinirime dokunuyor yaa Shocked

Sanmıyorum Scully'nin kıskandığını bana daha çok onun için üzülüyor gibi geliyor sürekli onu korumaya çalışıyor filan ya ne bilim hem kıskansa atlardı ortaya dans ettikleri sahnede Very Happy
Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Sal May 06, 2008 11:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Koridordaki alev sahnesi çok hoş olmuş. Çok karizmatik.

Phoebe ne sinir bir tipmiş.
kitsunegari
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 289

İletiTarih: Pzr Tem 06, 2008 1:18 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ne gıcık bir yaratıkmış o kadın öyle ya.Otel odasındaki emellerini gerçekleştiremeyince ne yapsam da yakınlaşsam adama diye ıkındı resmen bölüm boyunca..Aaa yolasım geldi valla.. Razz Scully'nin o yüz ifadeleri kıskandığı için miydi yoksa Mulder'ın zarar görmesinden çekindiği için mi orası muamma..Hafif kıskanmakla beraber biraz da Mulder içindi sanırsam..
Ama bölümü genel olarak sevdim Very Happy Scully'nin " Care to take me to lunch? " esprisi ise süperdi.. Laughing
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Sal Haz 02, 2009 4:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Fire bence XF tarihinin gayet çok çok çok güzel bölümlerinden biridir... Bir kere Mark Sheppard yani Cecil ve son zamanlarda daha yakından tanıdığımız Bsg Romo muhteşem oynamıştır... Ben şahsen kendisinin hastasıyım... Onun dışında Phoebe denen karakteri artık yazanlar mı bu kadar itici yazmışlar yoksa kadın mı çok itici oynamış bilemicem ama korkunç bir kadın yani... Hele o korkunç aksanı beni zaten çileden çıkarmaya yetiyor bir de gözlerini kocaman açarak konuşmuyor mu çıldırıcam!!! Ben bu son izleyişimde bu karakterden daha çok nefret ettim açıkçası... Çünkü Mulder'la resmen bir oyuncak gibi oynadı bölüm boyunca ve sonunda ne gördük? Meğer Marsden çiftinin aile reisiyle kırışıtıryormuş kaltak!!! Fowley'i de hiç sevemem ama yani o en azından sonunda bir işe yaramıştır... Bu kadın ondan da beter bir şey...

Şu ship olayı için ise bence bu örnekleri karıştırmamak lazım... Tabi ki bu kadar itici karakterleri getirip de Mulder'ı ezik duruma düşürürlerse dizideki ilişki bölümü yürümez... Ha son sezonlarda da yürümediğini gördük ama ben bunu iyi işleyemediklerine bağlıyorum. Daha dozunda olduğu sürece gayet de iyi dururdu bence...

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
DarkSpooky
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 12:18 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar bölümün sonunda Cecil, "ne istersiniz sir?" diye sorulunca "Bir sigara için canımı verirdim" diyor.Umarım aptallık edip de sigara vermezler ona:SVery Happy
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Çar Tem 01, 2009 12:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Fire bölümü izledikten sonra hemen araştırmaya başladım gerçekten kendiliğinden yanma olayları var mı diye?Varmış güzel bir paranormal konusu.Cecil bu bölümde karakterini çok iyi oynadığını söyleyebilirim.Hareketleri konuşması bakışları X files'a yakışan bir konuk oyuncuydu bana göre.Phoebe'nin Mulder'i kullanarak Marsdenle beraber olmak istediğini görüyoruz.Halbuki Mulder Scully için yaratılmış Very Happy Sonuç olarak fena bir bölüm değildi..
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız