X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X10 : Eve

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Nis 17, 2005 8:40 pm    İleti konusu: 1X10 : Eve Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/19/2004 9:55 am

hobaa! haftaya damar bir bölümle başlamanın dayanılmaz gazı! Eve yine kült bir filmden "boys from brazil"den oldukça esinlenmiş. fakat oyunculuk ve genel atmosfer, x-files orijinalitesini ve kalitesini bu bölüme yansıtmayı başararak bence yine tüm zamanların en güzel stand-alone bölümlerinden birini meydana getirmiş. ikizler cidden tırsınç. konu süper ve ben ilk kez bu bölümden sonra ciddi ciddi gerçekleri bizlerden saklayan güçlerin olduğunu ve 1013 ekibinin bu güçlere ulaştığına inanmaya başlamıştım. bu bölümden hemen sonra genetik kopyalama ile ilgili pekçok haber çıkmıştı dünya çapında.
sayfamız beyond the sea'yi haftanın en iyisi seçti ama bu da ikinci dikkat edilmesi gereken bölüm. izleyiniz yani.

Murat

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/20/2004 12:53 pm

çok güzel bir bölümdü. Teorilerin havada uçuştuğu, kim ne o mu bu mu derken fevkalbeşer bir sonla izleyeni dumur edip bıraktı. gerçekten de ilk sezon bölümlerinin sonlarına dikkat edin. hiç bir şey açığa kavuşmamıştır, kafanız karmakarışık bir şekilde televiyonu kapatırsınız.
Eve'e dönelim. Scully'nin Mulder'ın suyuna gittiği ve kontrolü ona bıraktığını hemen gözlemledik. Bunun en önemli nedeni herhalde Mulder'ın ilk başlarda ortaya attığı UFO teorisine kendisinin bile yüzde yüz inanmamasıydı. Scully'de zaten Mulder'a hiç ses çıkartmadı, özellikle cindy'nin ortaya çıkmasından sonra olaylar kendiliğinden gelişti diyebiliriz.
ıkizler ve "öncülleri" diyelim, ayrı bi psikopatlardı zaten. ilginç bir intikam duygusu besliyorlardı, yni tamam zaten yıllar geçtikçe iyice coşacaklardı ama yaratıcılarını yok etmek istemeleri ilginçti.
sonu cidden süperdi ya bölümün. yazarlar Kenneth Biller ve Chris Brancato neden daha snra xf ekibiyle çalışmamış anlayamadım. keşke onların anlatacağı diğer hikayeleri de izleme şansına sahip olabilseydik.
Mulder'ın Scully'yi odasından itelemsi de hoştu, Deep Throat falan da vardı bölümde, işim çıktı şimdi, boktan bi bölüm analizi oldu bu naapalım hadi görüşürüz

Murat

Gönderen: My Misery is a Mystery (margi13) 4/20/2004 11:16 pm

Point Reyes'deki otele dikkat çekmek isterim:)))
superior soldiers'ın lafı da ilk kez geçmiştir. bu bakımdan mitolojisine de bağlanabilir xf'ın ama ne derece bilemeyeceğim.

kızlar çok iyi oyun çıkarmışlar. xfom'inin gördüğüm ilk sayısında xf'taki kötücül çocuklarla ilgili ufak bir makale vardı diye hatırlıyorum. en başı da bunlar çekiyordu yanılmıyorsam.... psikopatolojileri tam x-science'lık, geçen sene x files ile ilgili ödev hazırlarken bu bölümü özellikle ele alıp incelemeyi de planlamıştık ama öyle olmadı, böyle oldu... amanın dead zone başlamış bende onu izleyeyim bari..

Gönderen: molier 4/21/2004 12:13 am

hayır bunlar şimdi comezlik ewresinde mi de bukadar saf olabiliolar, mulderki tum kainatın ıdısının dıdısından suphelenen bi adam nassı bukadar kolay kandırılabilir iki velet tarafından, aptalmı bunlar, normal de olabilir mi olamaz (ha gerci mulder hakkaten saf bi oglan cocugu gibi dawranır cogu zaman dogrudur da).. senaryoyu bu acıdan begenmedim, gercekci diil hayır ben bile inanmam o kızların sacını basını yolarım bakışlarında meymenet yokki şirin falan olsalar inanırsın beeee.... heleki su kızlar kacıo da orda tırcılar yardım edio ya orda koptum ben, ne bu şimdi iki saniyede insan fbi olduunu gosteremezmi ne sacmalık vakit doldurmayamı calısıolar da uzatmıslar...
konu super insan hodu hodu kalıo ona bişi demiom da..
nese ya beni yormayın sınawın war
optum herkesi

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/21/2004 3:18 pm

sen zaten bölümü izlerken yorulmuşsun arkadaşım, bi de buralara yorum yapmak için harap etmeseydin kendini :)
Eve'i sakin kafayla bi daha izle bence, dediğin gibi hafife alınacak bir bölüm olduğunu düşünmüyorum..

Murat

Gönderen: molier 4/21/2004 7:37 pm

nasıl izledigimi bilip bilmeden yorum yapma bence, hatta benm hakkımda yorum yapma bolumler hakkında yap

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/21/2004 8:54 pm

lütfen, önce sen.

Murat

Gönderen: Orkun1 4/23/2004 12:47 pm

Arkadaşlar stand-alone ne yaa!?

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/23/2004 2:48 pm

Orkun, X Files bölümleri ikiye ayrılır. Mitoloji ve stand-alone (tek bölümlükler)

Mitoloji, uzaylılar ve hükümetin onlarla olan işbirliği, komplolar üzerine olan bölümlerdir. X Files fanlarının çoğunluğunun mitolojiyi daha fazla tercih etmesinin nedeni mitolojilerde hikayelerin birbiriyle bağlantılı ve devamı olmasıdır. Bu bölümler genelde 2 parça olurlar ancak tek bölümlükleri de vardır, özellikle de ilk sezonlarda. Bu bölümler aynı zamanda Mulder ve Scully'nin hayatlarına da doğrudan etkileyen hikayeler içerir. Örnek verirsek; Pilot, Deep Throat, Fallen Angel tek bölümlük mitolojiler, henüz birbirlerini takip ediyor gibi görünmüyorlar oysa sezonlar ilerledikçe hepsinin birbirinin parçası olduğu görülecek. ıki bölümlü mitolojiler bu sezon finali Erlenmeyer Flask/ 2. sezon açılışı Little Green Men, Duane Berry / Ascension hatta bu One Breath 'le 3lü bir mitoloji bölümü tıpkı 2. sezon sonu , 3.sezon açılışı Anasazi/Blessing Way/Paper Clip.( aniden bu üçlemeyi ne kadar özlediğimi farkettim hemen bir anasazi partisi yapayım kendime)

Stand alone bölümler, genelde Monster Of the Week olarak adlandırılan yaratıkların ya da kişilerin neden olduğu o bölüm içinde incelenerek kapatılan olaylardır. X Files hiçbir zaman izleyiciye net cevap vermez ama demek istediğim olay bir bakıma çözülmüş ve ajanlarımız olayı rafa kaldırmışlardır. Bunlar uzaylılardan çok paranormal olayları içerir ancak uzaylılarla ilgili olan nadir bölümler de vardır ( Conduit gibi) Bunlar çoğunlukla tek bölüm olurlar ancak nadiren MOTW bize başka ziyaretler de yapar. Mesela bu sezon sonuna doğru izleyeceğimiz Tooms, Squeeze'in devamıdır. Irresistable ve Orison da aradan yıllar geçmesine rağmen birbirlerinin devamdır, tıpkı Pusher ve Kitsunagari gibi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Pzr Kas 26, 2006 7:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Çok güzel bir bölümdü. ıkizler "biliyorduk işte" dedikçe bir tuhaf oldum ... Buna benzer bir bölüm daha vardı sanki.. Seyrettikçe seyredesim geliyor...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Pts May 05, 2008 9:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ya madem Süper Asker olayı daha öncede söz edilmişti dizide o zaman 9.sezonda mitolojiyi altüst eden neydi. Confused

İlk kez izliyorum sorumu mazur görün Wink Hatta bakın orda Çaylak yazıyor. Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Sal May 06, 2008 12:40 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yazıklar olsun öyle ikizlere....üçüzlere....beşizlere......
o kızlardan ben bile tırstım ya....ama şimdi dahi bunlar ya. bi oturup düşünse... üvey babasını niye öldürür insan....ama psikopat da oluyo bunlar değil mi? kendi kendime sordum cevap verdim Smile

bir de sanırım bu bölümdeki süper asker olayı "bilmemne projesi" diye bir proje..... 9. sezondakiyle alakası yok sanırım...ama benim de aklıma gelmedi değil yani

Bir de Mulder'a baba olmak yakışırmış yahu Very Happy Very Happy
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Sal May 06, 2008 1:57 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ya bir de aklıma takıldı o adamları kızların öldürdüğünü biliyoruz peki kanlarını nasıl çekmişler. Confused
Başa dön
hakancen
Çaylak
Çaylak

İletiler: 98

İletiTarih: Sal May 06, 2008 2:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bence 9. da sezon işlenen süper asker projesiyle aynı konu gibi geldi. bu bölümden sonra süper asker konusunu işlemediler 7.sezonu final sezonu olarak düşündükleri için yapmadılar dizinin devam etme kararından sonra eski defterleri incelemişlerdir ve bu konuyu devam ettirmişlerdir diye düşünüyorum.kromozonu degiştirilen ilk deneylerdi. 9.sezondakiler de başarıya ulaşmış olanlar olabilir. belki yanılıyorumdur.
Başa dön
DarkSpooky
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Sal Haz 09, 2009 11:23 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Gerçekten X filesı her izleyişimde insan ırkının sınırlarını düşünmekten kendimi alamıyorum.Biz insanlar yüzyıllar boyunca evrilleştik.Ancak sonumuz nereye varır bilemiyorum.Ve insanoğlu evrilleşmeyi hızlandırmak istiyor.Ancak bunun sonucu çok büyük felaketler doğurabilir.İşte bu eve örneği gibi.İnsanoğlu artık kendi evrilleşmesine müdahale edebiliyor.

Bugün bir kez daha manyağı oldum bu dizinin.Yakında kafayı yersem şaşmayın:)Bugün Icedan sonra 4. izlediğim bölümdü sanırım ve en çok da icedan sonra bu eve bölümünü beğendim.Tekrardan wooooowww diyorum ve o neydiiii??Diyorum ben Very Happy
hakancen
Çaylak
Çaylak

İletiler: 98

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 1:23 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
DarkSpooky yazdı:
Gerçekten X filesı her izleyişimde insan ırkının sınırlarını düşünmekten kendimi alamıyorum.Biz insanlar yüzyıllar boyunca evrilleştik.Ancak sonumuz nereye varır bilemiyorum.Ve insanoğlu evrilleşmeyi hızlandırmak istiyor.Ancak bunun sonucu çok büyük felaketler doğurabilir.İşte bu eve örneği gibi.İnsanoğlu artık kendi evrilleşmesine müdahale edebiliyor.

Bugün bir kez daha manyağı oldum bu dizinin.Yakında kafayı yersem şaşmayın:)Bugün Icedan sonra 4. izlediğim bölümdü sanırım ve en çok da icedan sonra bu eve bölümünü beğendim.Tekrardan wooooowww diyorum ve o neydiiii??Diyorum ben Very Happy

foruma hoşgeldin..
bu bölümlere wooooowww dedikten sonra ilerleyen bölümlerde ne diyeceğini tahmin bile edemiyorum. diziyi izlerken bol heyecanlı ve keyifli günler dilerim.
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 11:16 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
DarkSpooky yazdı:

Sanırım tekrardna izliyorsun bölümleri Smile Neyse Ice deyince ben de bişi yazamadan edemedim. Eve bölümü beni bayağı tedirgin eden bir bölümdür ama Ice kesinlikle hepsinden süperdir Very Happy
Başa dön
DarkSpooky
Çaylak
Çaylak

İletiler: 139

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 12:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hayır tekrardan izlemiyorum.Aslında yeni gelenler tanışma bölümünde x files ile olan ilişkimi açıklamıştım.Orayı okursan beni daha iyi anlayabilirsin.Evet Ice şu ana kadar izlediklerimin en iyisiydi.Very Happy
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 4:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Hımm, O kısmı atlamışım malesef, şimdi okudum. Hoşgeldin o zaman ve iyi eğlenceler Smile
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 5:11 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ice Ice!! (Baby die devam etmek istiyorum biri beni durdursun!!)

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
UYGary

İletiler: 33

İletiTarih: Çar Haz 10, 2009 6:56 pm    İleti konusu: İlk sezon bölümleri.. Alıntıyla Cevap Gönder
Eve ve Ice benim de en sevdiğim bölümlerden. Ayrıca Ice bana Firewalker'ı çağrıştırıyor bazı malum sebeplerle.

Aslında Ice ve Eve'de sevdiğim şey biraz da o ilk sezona özgü tazelik, naiflik, genişlemeye ve büyümeye açıklık duygusu. Hiç bir şey yıllar sonra ilk kez dönüp pilot bölümü yeniden izlediğim o zamanın tadını veremez bana...
Fox ve Dana'yı öyle genç ve tertemiz görmek, o ıslak ve beyaz gün ışığını gözlerimle tatmak, belirsizliğin içinde umudu yaşamak, ve elbette her şeyin başladığı yerde onlarla aynı anda olma duygusu; kısacası tadından yenmeyecek bir sezonun tadından yenmeyecek bölümünde olmak..

Özledim diziyi. İlk fırsatta DVD'leri yanıma alıp izlemeye başlayacağım. Eve gidebilirsem elbette.
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Çar Tem 01, 2009 12:10 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ilk izlediğimde kafam biraz karışmıştı pek beğenmemiştim. köşede nigar'ın eve yazısı vardı onu okudum sonra 2.ci kez izledim bu kez tam oturdu.Çok etkileyici bir bölümmüş meğerse.Doktorun IQ'su 265 se Mulder'in daha fazla olması gerek Very Happy Tekrar tekrar izlenmesi gereken bir bölüm.Bunu biliyorduk evet bunu biliyorduk Mr. Green
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız