X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X05 : Shadows

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
agharta
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 202

İletiTarih: Pzr Nis 17, 2005 4:42 pm    İleti konusu: 1X05 : Shadows Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/12/2004 9:51 am

ıkinci haftanın ilk bölümüüü. Morgan&Wong'un ikinci senaryosu ve sağlam bi hayalet bölümü, hatta ilk hayalet bölümü. bunda da güzel sahneler vardı.

Murat

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) 4/13/2004 1:07 am

vay be. pek güzel bi bölümmüş bu, hatırlamadığım sahneler varmış, heyecanla izledim. graves'in m&s'in arabasını sabote etmesi, sonra sekreterine nasıl öldürüldüğünü göstermesi (ki osahnedeki ses efektleri süperdir, mark snow saolsun) falan, önceden söylediim gibi sağlam bir hayalet hikayesi olmasını sağlamış shadows'un.

Murat

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/13/2004 12:00 pm

Küvette yayılan kan diorum.. Lauren o sahneden önce, uyanınca, ben *lann!! noluyodu lannn!" diye diye kafayı kırdım, tabe hatırlamadım, tırsak bi şekilde sesi bayaa bi kıstım, çığlık mığlık atar şimdi, evdekiler ayaklanır diye, korkucam die deil tabe..

Ya şu yaz gelse, bizimkiler köye gitse, rahat rahat izleyebilsem karanlıkta, ses normal, ışıklar kapalı! ühü.. o zaman havaya gircem ben ama . ühü yane...:((

Lütfen 4. ve 5. sezonu adam gibi izleyebiliyim ya.

Bölüme döneyim.. Lauren'ın sölediklerine Scully inanmadığı halde, Lauren'ın suyuna gitmesi ve Mulder'la yaptıkları tartışma gerçekten enteresandı. "Ben inanmıyorum ama onun inandığına inanıyorum" .. Güsel laf valla. Scully'nin tavrı hoşuma gitti açıkçası :) Mulder bir fenomeni feda ediyor olabileceklerini söylerken Scully burnundan kıl aldırmadı ya, normalde kızardım, sinirlenirdim ama bu bölümde öle olmadı valla kabul ediyim. Bu sefer yaptıkalrının altındaki amacı iyi yansıttı... Gerçi arabaya ne olduğu konusunda çok kuşkucu davrandı gene sinir oldum ama o tartışmada güsel bişeye parmak bastı yane..

Her neyse anlatabildim umarım.. Mulder'ın tavrı ise aksine, bu bölümde bana biraz itici (abartı deil biraz) geldi. Bir bomblama olayı sonunda ölenler olduğu halde ve bu olayın aydınlanmasına yardımcı olabileceklerini bildiği halde inatla olayın paranormal yanını önemsediğini anlatan o laf biraz sinir bozucuydu sanki... Ama ne kadar itici gelmiş olursa olsun Mulder yıllarca bi kanıt bulmaya uğraşmış bi insan, olacak o kadar diyosun :))

Güzel bölümdü valla ya, sevdim ben..

Ha bi de gıcık NSA ajanları mıdır CIA ajanları mıdır bilemicem ama zenci olanını pek sık kum torbası gibi hayal ettim bölüm boyunca.. Ayh ne meymenetsiz tiplerdi onlar öle be!

EDIT:

-Mulder'ın asansörde Scully'ye gözlüklerine aldığı parmak izlerini göstermesi nasıldı!? Unutmuşum bu shaneyi aam zekasına hayran kaldım canım yaa :PPP.. Allah'ım bayılıyorum bu adamaaaaaaaaaaaaa :)))). Ha tabe bi de Scully kankasıymış gibi rahat rahat kolunu omzuna atması fln da, eeee... ne diyim, aşırı kaçmış ama Mulder bu yane :P

-MULDER: Yo maybe right
SCULLY: Wait. You think I'm right?!
:))))

-SCULLY: They're here... Bu laf Poltergeist'te söyleniyomuş. ızlemedim ben öle bişi ama bunu da yaziim dedim. Mulder "Either that or Poltergeist" dediğinde böle diyo da Scully

bitti :D

Gönderen: Orkun1 4/16/2004 12:37 pm

Bölümün sonundaki sahneyi hatırlayın.Mulder ile Scully Özgürlük Çanı hakkında bir konuşma yapıyor.TGRT bu bölümü yayınladığında Mulder o sahnede diğer dünyada acaba tenis kortu var mıdır diye saçma bir konuya giriyordu...Bir anekdot...

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/16/2004 12:46 pm

Hade yaaa.. ??? Bilmihyhodum böle bişeyi be e yuh yane. ??

Gönderen: My Misery is a Mystery (margi13) 4/17/2004 1:56 am

erken sezon çevirilerinde (tgrt)deyken çok değiştirmeler oldu. Liberty Bell yerine Disneyland'a gitmeyi çevirmişlerdi, Lazarus'tan sonra değişiklikleri daha net koyarım buraya...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
tithonus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 163

İletiTarih: Pzr Arl 24, 2006 11:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ne cnbc e de ne de tgrt de izlemek nasip olmamıştı bu bölümü. gerçi çeviri faciasını öğrendikten sonra neyse ki diyor insan Smile

tek kelimeyle harikaydı ya... o küvet sahnesinde yani öncesinde o gıcırtıların olduğu kısımda acayip tırstım. çok güzeldi çoook!!! Very Happy

sanırım 1. sezonda en beğendiğim bölüm bu oldu. ben 1. sezonu daha yeni izleyebiliyorum. şimdiye kadar izlediklerimin en iyisi buydu. az önce lord of the flies vardı cnbc e de. valla insan bu iki bölümü aynı günde izleyip te aynı dizi olduğuna inanamıyor.

buarada lauren ı canlandıran aktris kim? valla bayıldım kendisine. bi insan bu kadar mı güzel korkar Smile onun nefesi tıkandıkça ben de tıkandım monitör karşısında Very Happy

harika harika harika...

edit: bu bölümde mulder ne tatlı gözüküodu öle ya Embarassed ay o iki ajan yok muydu hani hiçbi soruya cevap vermeyen, ya onlara ne güldüm. bizimkiler ne sorsa bunlar tıss Laughing

ha bide bişi sorcam, mulder o parmak izlerini aldı da ne işe yaradı onlar ben anlamadım orayı? bilen biri açıklayabilir mi?
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Arl 25, 2006 12:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tithonus yazdı:

ha bide bişi sorcam, mulder o parmak izlerini aldı da ne işe yaradı onlar ben anlamadım orayı? bilen biri açıklayabilir mi?

Mulder ve Scully'yi davadan uzaklaştırıyorlar, hatırladığım kadarıyla iki tip vardı, bunlar otopsi odasına girince bizimkileri tabiri yerindeyse kışkışladılar. Dolayısıyla ellerinde o ölen adamların kimliğine ait bişi yoktu, Mulder'ın aldığı parmak izlerinden o ölenlerin kim olduğu anlaşıldı ve ikisi araştırmaya devam edebildiler. Yoksa cesetlerin kime ait olduğunu çözemeyip bi gelişme kaydedemezlerdi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
tithonus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 163

İletiTarih: Per Arl 28, 2006 8:12 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
tithonus yazdı:

Mulder ve Scully'yi davadan uzaklaştırıyorlar, hatırladığım kadarıyla iki tip vardı, bunlar otopsi odasına girince bizimkileri tabiri yerindeyse kışkışladılar. Dolayısıyla ellerinde o ölen adamların kimliğine ait bişi yoktu, Mulder'ın aldığı parmak izlerinden o ölenlerin kim olduğu anlaşıldı ve ikisi araştırmaya devam edebildiler. Yoksa cesetlerin kime ait olduğunu çözemeyip bi gelişme kaydedemezlerdi.

hmm... şimdi anladııım. yani bunu niye akıl edemediysem ben? ille de görmem gerekiyordu galiba izleri kullanırlarken Very Happy neyse, çok teşekkür ederim...
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Per May 01, 2008 8:14 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bölümü beğenmedim ama merak ettim Scully hep böyle geride mi kalıyor. Sürekli olayların can alıcı noktalarını kaçırıyor, tabii inanmaz hiç bir şeye. FTF'de de görememişti gemiyi Confused Neysee...

Son replik bitirdi beni Smile

M:Hey Scully ahirete inanıyor musun?
S:Ben burada kalmayı tercih ediyorum. Very Happy
Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Cum May 02, 2008 6:59 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bütün güzellikleri Mulder görüyor arkadaş! Bugün de Fallen Angel izledim...Max'i bir tek Mulder gördü.... Smile
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Sal Haz 30, 2009 1:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
5 bölüme 1 hafta dersek bence haftanın en güzel bölümüydü shadows..O Lauren de ne kadar tatlı bir hatunmuş.1.sezonun sevdiğim bölümlerden biridir.Mulder'in uzmanlığı bu bölümde kendini iyice göstermeye başlıyor.Senaryolar da gerçekten kusursuzdu.Son sahnesi de unutulmazlar arasındaydı benim için o ne bıçaktı öyle ha..Mulder'in asık suratı da görülmeye değerdi.Mulder sayesinde Howard Graves de artık rahat uyuyordur öbür dünyada..
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız