X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
1X01 : Deep Throat

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Nis 13, 2005 3:22 pm    İleti konusu: 1X01 : Deep Throat Alıntıyla Cevap Gönder
Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/5/2004 11:30 am

6 nisan salı yayınlanacak bölüm.
X-Files'ın ruhunu oluşturan, x-files diyince kafalarda oluşan imajı yaratan ve tüm zamanların en müthiş aşmış muhbiri Deep Throat'ı bize tanıtan bölümdür. Mulder ilk kez şamaroğlanı olurken, Scully'ciğim de ilk ciddi Mulder'ın kçını kurtarma operasyonundan başarıyla sıyrılır.

dedim ya, hastasıyım.

Murat

Gönderen: TuringCOP (mcYaki) 4/5/2004 12:16 pm

6 nisan mı?
5 ine ne var?

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/5/2004 12:53 pm

5'in de 1X79: Pilot var.

Gönderen: spooky (spooky_tr) 4/5/2004 1:18 pm

sözlükte değilim, forumdayım..

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/5/2004 1:32 pm

ne zararı var?

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/5/2004 1:37 pm

eheheh. devam edin devam :P

Gönderen: spooky (spooky_tr) 4/5/2004 2:03 pm

ikisi ayrı ortamlar..orası kalabalık olduğu için daha samimiyetsiz, burası küçük ama samimi bi grup..içinden gelen "heyyoooo yaşasın başlıyor işte, hölölölö" falan demekse bunu illa bi kalıba oturtmaya ya da ansiklopediden alınmış gibi tanım şeklinde yazmaya gerek yok.."eveettt bu gece başlıyoruz..pek bi sevinçliyim, çocuklar gibi şenim..cnbc-e istese; alın abi en nadide uzvum sizindir, demek boynumun borcudur" dense çok daha forum ortamına uygun olur..

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/5/2004 3:58 pm

dedirten mesaj ehahua

Gönderen: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/5/2004 5:49 pm

Tgrt'de izlediğim, yanlış hatırlamıyorsam TGRT'ninde ilk yayınladığı bölümdür. Hakketen sözlük gibi oldu :)

Oğuzhan

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/6/2004 3:02 pm

o değil de:

M: They're here, aren't they?
DT: Mr. Mulder, they've been here for a very long time...

X-Files paranoyasının, komplosunun özü budur.

Gönderen: -What Didnt Kill Him Made Him Stranger- (TRARAGORN) 4/6/2004 5:24 pm

kesinlikle

Gönderen: Those turns were gift for me... (Durden38) 4/6/2004 5:57 pm

Offff bu cümleyi ilk duyduğumda nasılda gaza gelmiştim...Sanki bende uzaylıyım beaa...Ne gazmış:P

Gönderen: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/6/2004 8:21 pm

Birde buna benzer FTF'de WMM sözü vardı ve benim yıllar önce
imzamdı :((((

Oğuzhan

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 1:00 am

Bu da ilklerin bölümüydü...Scully Mulder'ın teorilerine karşı gelse de boyun eymek zorunda kalmasına rağmen tepkisini her fırsatta ortağının suratına alaycı bir sırıtışla ifade ederken Mulder dik kafalığının ilk cezasını çekiyor. Scully'nin gazeteci kılığındaki hava üssü görevlisini rehin aldığı sahneye dikkat. gerekirse sınırlarını nereye kadar ve nasıl zorlayabileceğini çok net olarak ilk kez burada görüyoruz. Ayrıca yine Scully'nin etrafa bu kadar çok gülücük saçtığı bölüm neredeyse yok denecek kadar az. Mulder ise özellikle hava üssünde tutuklanıp zihni silindikten sonra iyice şamaroğlanına dönmüş. makjyaj ekibi fazla kasmamış: "david, yarın uyandığın gibi gel abi."

Ve tabi Deep Throat. Bu adam varken Mr X'ten falan bahsetmek anlamsız.

Murat

Gönderen: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 4/7/2004 6:47 am

hiç kimsenin bahsetmediği bir yere dikkatinizi çekeyim. Scully'nin saat 2'de iş konuşmak üzere bir bara çağrılmış olmaktan duyduğu rahatsızlık nasıl da bağırıyor. Mulder 'içki ısmarlayayım mı?' diye sorunca 'Agent Mulder' diye başlayarak cevap veriyor. ikisi de birbirini test ediyor bence burda. Mulder, Scully'nin tepkisini ölçmek için, Scully de Mulder ne kadar ileri gider acaba gibilerinden süzüyor.

tabiiki yanılmış ve bunların hepsinin benim hayalgücümün ürünleri olma olasılığı da yüksek.

S.

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 8:58 am

kesinlikle haklısın ezgi, hele bir de mulder barmen kadından fotoğrafı satın almaya karar verince, scully'Nin cinleri iyice tepesine çıkıyor ve "ben dışarda olucam" diyip tavrını ortaya koyuyor.

yıllar geçtikten sonra neymiş efendim, "yu ov mi natink skali end ay ov yu evritink"
yaa yaa, yavşarsın işte böle.

Murat

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/7/2004 10:02 am

ühüüüüüü!! böğüaaaaaa!! uyuyakalldııımmmmmmmm :(((

O kadr bekle bekle saati gelince uyu! Yuh bana be yuh bana be!

Nese VCD'den izlicem ama şunu söliim Mulder'ın üstüne çok geliniyo gibime geliyo *nedense*

Hade len ordan, adam öle bi adam ne yane, her zaman öleydi Scully'nin tavrı da belli, ciddi bi ortaklık ilişkisi kurmaya çalışıyo ama yok yane, Mulder'ın tavırları hep öle olduğu halde bu ortaklık devam ediyo mu etmiyo mu? Ona bakalım biras. Ezgi'nin saptamasını yerinde buluyorum o ayrı, ikisi arasındaki farkı belli eden bi sahne olmuş, ama sonuçta Mulder'a alışmak zorunda kalacak Scully, her zamanki gibi, huylu huyundan vazgeçmez vakası.. Ha Mulder da çok sık alcak ağzının payını inkar edilcek bişi yok burda :P.

ıkisinin kişiliklerinde de iyi ve kötü yönler var, eh bu da insanlık halidir, bu nedenle bu karakterler bu kadar sevilmiştir. Mükemmellik derdi olmayan *gerçek* isnan modelleri oldukları için... Her zaman havalarda uçan birinin ayaklarını yere bastırabilecek birine ihtiyacı vardır. Bu ortaklık da bu temele oturtulmuştur en başta..

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 10:13 am

benim her zaman düşündüğüm şu olmuştur: ilerleyen sezonlara rağmen Mulder kendi keyfine göre Scully'ye astıymış gibi davranabilmekte. Ortaklığı unutup, ilk günlerdeki gibi sanki asistanıymış, yardımcısıymış gibi davranmakta. Bu da aslında Mulder'ın bencilliğini ve yaşanan her şeye rağmen canı istediği zaman Scully'yi ikinci plana atma eğilimini gösteriyor. Pilot'ta şimdi hatırlamadığım bi sahnede muhtemelen şerif önemli bilgileri anlatırken Mulder "Bunları not aldın mı Scully?" diye soruyor. tamam daha ilk bölüm, bi ortaklık söz konusu değil ama sanırım Mulder için "ilk izlenmiler kalıcıdır" deyimi geçerli. Çünkü bunu sanırım 3. sezonda da tekrarlıyor. Deep Throat'ta Scully'yi hiç bir şey söylemeden ekip gitmesi de buna bir işaret. Evet zamanla gelişecek bir ilişkidir bu, ama nihayetinde 4. sezonda gördüğümüz ve yine göreceğimiz Scully depresyonunun önemli bir payını Mulder'ın bu tavırları kaplıyor.

Murat

Gönderen: pinarb 4/7/2004 10:21 am

Tam da benim yazacağım "uvaaaa" ları Rukish yazmış. Ben de seyredemedim ühüüüüüüüüüüüüüü :...((((((((

Bu arada efendim ,hep şunu savunmuşumdur, tamam Scully hoştur akıllıdır filan da X Files sa söz konusu olan, olay Mulder dır.

ınanan odur, bunun için çabalayan odur, yaşanmadık olay kalmamasına rağmen (5. sezonda olanları saymazsak) sürekli Scully i bir şeylere ikna etmeye çalışan odur, sürekli reddeden bilim diye tutturan Scully dir, FTF ın son sahnesinde uzay gemisini görmesine onca şey yaşamasına rağmen 6. sezon başında yine Mulder'ı yüzüstü bırakan Scully dir...

Yani kim ne derse desin olayın merkezi benim için her zaman Mulder dır o olacaktır !!!

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 10:50 am

bu tabi kişiye göre değişen bir konu, sonuçta Mulder bilinmeyene inanan, Scully ise sırtını bilime dayamış karakterler. ızleyici kendini hangisine daha yakın hissederse onun tarafını tutar. zaten Chris Carter'ın da yapmak istediği buydu.

Ama Kendinle özdeşleştirmek boyutundan uzaklaşıp iki karaktere dışardan bakarsak olayın biraz daha farklı olduğunu görürüz. Evet Mulder paranormal her şeye inanan ve inanmak isteyen bir karakter. ama onun çabası bunu kanıtlamak. Kendi inanç sisteminin haklılığını göstermek. Ve bunun için öncelikle Scully'ye kendini kanıtlaması, sonra da herkesi tüm var olduğuna inandığı gerçeklerin gerçekten varolduğuna inandırması gerekiyor. Yani günün sonunda Mulder'ın eline geçecek şey "ben demiştim" den fazla bir şey değil kabaca.

Oysa Scully bilimin kabul etmediği hiçbir şeye inanmayan, Mulder'ın teorilerini çok uçuk bulan ve aslında onu kontrol altında tutmak için yanına atanan bir ajan. Fakat yıllar boyunca gördüğü ve yaşadığı olaylar onda müthiş bir değişim yaratıyor. şüpheleri ortaya çıkıyor. Olayları açıklayamıyor ve Mulder'ın aslında saçmalamamış olabileceğini düşünmeye başlıyor. işte ikisi arasındaki güven böyle oluşmaya başlıyor. Mulder'ın düşünce sistemine yaklaşıyor ve Scully değişmeye başlıyor.

O yüzden bence aslında The X-Files, en az Mulder'ın arayışı kadar Scully'nin değişimi ve hikayesidir. Hatta yer yer bu hkaye Mulder'ın da önüne geçer.
Kendinle özdeşleştirme boyutuna geri dönecek olursam Ben de kendimi Mulder'a yakın bulurum paranormal konular söz konusu olduğunda, ama dizi de Scully'nin mantığı ve bilimi ile bu konulara getirdiği antitezlere bayılıyorum, Mulder'ın da bunlara her zaman alternatif bir cevap bulmasının hastasıyım.

Ama dediğim gibi The X-Files bir arayış(Mulder) ve değişim(Scully) hikayesidir. Kimi bölümlerde birbirinin öne geçebilirler, ama asla dengeleri bozulmaz.

Murat

Gönderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 10:54 am

ayrıca şöyle de mükemmel bir detay, ironik bir ayrıntı var: Mulder neredeyse ateizm boyutunda dine ve tanrıya şüpheyle yaklaşırken, bilimkadınımız Scully, inançlarına bağlı bir katolik. bak sen şu işe.

dedim ya, hastasıyım.

Murat

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/7/2004 11:03 am

Valla Pınar ben de Mulder'cıyım ama Scully olmadan bu kadar ilerleyebileceğini hiç düşünmedim, düşünmeyeceğim de.. Evet inanan o ama Scully'nin kuşkuculuğu onun için gerekli, iki anlamda da gerekli, hem onun ayaklarının yere basmasını sağlıyor hem de inandığı şeyi Scully'ye karşı savunarak, inancının güçlenmesini sağlıyor bi r yandan da...

Ben hep bunu gördüm, hep iki düşüncenin çatışmasını gördüm, ve Mulder'ın yada Scully'nin tarafını tutmak konusunda önüme hep seçenek sunuldu, ve ben Mulder dedim çoğu zaman, ama bu Scully'nin bilimselciliğinin sonucudur. Onun karşı tezleri Mulder'ınkilerle aşık atmasa, hiçbi zaman kesinlikle ikisinden biri haklı diyemezdim. Scully'nin asıl yeri orası işte. Kendi savunduklarını dile getirerek, seyircinin kafansında olayları mantıklı olarak gözden geçirmesine neden oluyor. ıki tarafı da dinleyip karar vermek olyı bu.. Scully olmasa bu hiçbir zaman olmnazdı, bu da X Files'ın X Files olamayacağı anlamına gelir. Kesinlikle, sadece Mulder olsaydı bi yerden sonra kesinlikle insanın canını sıkardı, benim bile :P

Murat'ın dediklerine senelerce katılmadım ama Mulder'ın iş konusundaki bencilliğini artık kabul ediyorum. ılk başta asistanı veya osu busymuş gibi davranmasında bi gariplik yok çünkü yanına atanan her insan bi şekilde casusluk yapmış, adam güvenmediği için doğal olarak öyle davranıyor. Ama bölümün sonuna doğru Scully'ye kızkardeşine olanları anlatması, bence Scully'de diğerlerinde olmayan bişeyi görmesine dayanıyor.. Bence gördüğü, Scully'nin doğru bulduğu şeyi savunması, savunuyomuş gibi görünmemesi, bi şekilde Mulder ona bi şans vermesini gerektiğini düşünüyor.

Ama şöyle bişi var ki Mulder'ın inandıkları hep ekstrem şeyler, bunun bencilliği doğurduğu kanısındayım ben, kendisine inanılmadığı zaman işi tek başına götürmeyi yeğliyor, ki bu da bana çok normal geliyor. Bir *kanıt* bulamadığı sürece kendisine inanılmayacağının farkında ve buna göre hareket ediyor. Bu Scully'ye yaptığı kötü bişi değil bana göre.. Düşünüldüğü kadar bencil olsaydı, Scully'yle bıkıp usanmadan tartışmazdı ki..

Kısacası, Mulder'ın Scully'yi ikinci plana atması olayına ben inanmıyorum. Bu olamaz çünkü tavırları farklı bişi gösteriyo, ve Scully bu tavırları yanlış yorumladığı için *depresyon* yada ne ad verirseniz, o duruma geliyor. Bilinçli yada bilinçsizce yapmış olsun, Scully'nin kişiliği onu bu duruma getiriyor, lütfen yani, Mulder'ın madem hatası var, Scully bunu yüzüne söyleseydi o zaman. ılerde itiraf edeceği gibi hep öle kontrolcü, otoriter bi kişiliğin hayatını yönlendirmesine izin vermeyiverseydi, bu rolü Mulder seçmedi, Mulder'ı o role Scully getirdi.. Hatayı Mulder'da görmüyorum ben üzgünüm..

Ay her neyse kafam dağıldı, kesin açık vermişimdir ben şimdi. Gidiyom :P

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/7/2004 7:15 pm

Ruki dua et çıkmak zorundayım güzelim. Ama geri geleceğim.

Daha 2. bölümde ileriyi tartışacaksak ben açığım.

Muratçım ağzına sağlık. Herşeye rağmen objektif konuşabildiğin için bravo, bazı arkadaşlar için aynı şeyi söyleyemiyeceğim (::Ruki'yi dürter:: ):P

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/8/2004 9:24 am

Gelin lennnn!! Gelinnn!!!

Yiyosa teker teker gelinnn. hiaaayyttt!!!

Benim gelecek sezonları tartışmak gibi bi amacım yoktu yaa, ben başlatmadım bi kere :PPP.. Beklemiyo ki kimse şöle hızlı j-hızlı bütün sezonları izleyip Ruki her haltı hatırlasın, sindirsin bi güsel de ondan sonra yazcağını yazsın!!

Ya bu arada.. NıGAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRR.. KIS GENE YALNIZ KALCAM NERDESıN BEAAA! :. heeheheuheuheue

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/8/2004 9:32 pm

Olayı başlatan sensin hemen atlayıp canhıraş şekilde ve de neden yokken Mulder'ını savunmaya kalkarsan böyle olur. Hem Nigar'ın eteğinin arkasına saklanma ... chicken ..:P

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/9/2004 9:43 am

Mulder is the one uleeaaayynnn!! :PPPPPPPPP

Hayır ben başlatmadım, niye savunmıycakmışım daha ilk bölümler, hemen laf sokuluyo adama, banane, konuşurum tabe!

Nigar'ın bi tarafına saklanmıyom be.. O da konuşsun, konuşması lazım :P.. Konuşmasa da olur, buluşmaya gelince bi güsel Muldeer muhabbeti yaparıs bis de, ohhhhh :)))

(yanlız 3 posttur seninle didişiyom kısım, dier postlarda da bana çalıştıysan yedik ayvayı :PPPPP)

Gönderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/11/2004 1:57 pm

Seninle Mulder konuşmuyorum güzelim.

"mulder is the oneeeeeeeeeee" yeahhhh ::snort::

Ulan sen tek başına beni Mulder'dan soğutuyorsun bea.

Gönderen: Commala Come Come (rukish) 4/12/2004 9:49 am

hehehehehehehehehehehhe !
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
44murat44
Çaylak
Çaylak

İletiler: 137

İletiTarih: Pts Şub 20, 2006 7:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
çok güzel di
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
tithonus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 163

İletiTarih: Sal Ekm 31, 2006 4:07 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bu bölümü dün gece ilk defa izledim. evet biliorum ben çok şanslı bi insanım. he hee Very Happy
Başa dön
netevin
Çaylak
Çaylak

İletiler: 133

İletiTarih: Pts Kas 20, 2006 11:30 am    İleti konusu: Deep Throat Alıntıyla Cevap Gönder
ılk 5-6 bölüm içinde en iyisi...

En son netevin tarafından Per Kas 23, 2006 2:32 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Çar Kas 22, 2006 7:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ben de bu bölümü dün izledim..ingilizce anlamaya çalışmaktan yoruldum ama sonradan alt yazıyı da okuyunca taşlar yerine oturmaya başladı tabi Smile
bölüm temel bölüm zaten..X filesı anlamak için mutlaka izlenmeliymiş bunu iyice anladım.
pilot ve ikisi birleşince mitolojinin ne kadar heyecan veriic olduğu ortaya çıkıyor..bakalım bugün neler olacak? Shocked
Başa dön
MeryL

İletiler: 46

İletiTarih: Per Arl 07, 2006 1:47 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
son iki gündür pilot bölümü ve bu bölümü izledim. güzel bir başlangıç ve daha da güzel bir ilk bölüm. büyülenmiş durumdayım. hep bölük pörçük neler olduğundan haberdardım ama ilk defa izleyebildim. Scully'nin gülümsemeleri, alaycı tavrı ama aynı zamanda Mulder'ın her tezine bir cevap, karşılık bulmaya çalışması... aralarındaki çekişmeler.. her yönden güzeldi. tabii en önemlisi Deep Throat'ın ortaya çıkışı. o son sahne ne kadar gaz vericidir öyle Very Happy .
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
hakancen
Çaylak
Çaylak

İletiler: 98

İletiTarih: Çar Nis 16, 2008 4:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tgrt zamanında izlediğim ilk bölümdü.cnbc-e de izleyememiştim.uyduyu alıncaya kadar o bölümler geçmişti.
kısmet fx tv de imiş.ilk izlediğim de pek çoğu gibi bende film izlediğimi sanmıştım.sonraki haftalarda tekrar
görünce çok şaşırmıştım.bölümün her bi karesini bilsemde hala çok heycanlı geliyor.şu fx tv inşallah şifreye
girmez de dsmart almaya gerek kalmaz.
Başa dön
derebeyi17_44
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 253

İletiTarih: Pts Haz 29, 2009 4:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
MeryL yazdı:
son iki gündür pilot bölümü ve bu bölümü izledim. güzel bir başlangıç ve daha da güzel bir ilk bölüm. büyülenmiş durumdayım. hep bölük pörçük neler olduğundan haberdardım ama ilk defa izleyebildim. Scully'nin gülümsemeleri, alaycı tavrı ama aynı zamanda Mulder'ın her tezine bir cevap, karşılık bulmaya çalışması... aralarındaki çekişmeler.. her yönden güzeldi. tabii en önemlisi Deep Throat'ın ortaya çıkışı. o son sahne ne kadar gaz vericidir öyle Very Happy .

evet aynen son sahne muhteşemdi ya.Mulder'in gerçeği arama konusunda her şey için feda edebileceğini burada görüyoruz.Deep Throat'u sadece bölüm başı ve sonunda görebiliyoruz.Bölümün en önemli ayrıntısı ufoların teknolojik olarak bizden daha önde olması ve insanların hafızalarının bir kısmını almasıydı..
Başa dön
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pts Haz 29, 2009 5:13 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bu bölümü TGRT'de ilk izlediğimde "Tüh ilk bir kaç bölümü kaçırdım herhalde" demiştim kendi kendime. Biraz ortadan girmiş gibiydi olaya, asıl pilot bölümü çok sonra izleyebildim. İkisi de güzel bölümlerdir. Özellikle pliot bölümdeki gözlüklü, uzun saçlı, üniversite öğrencisi havasındaki Scully'i ilk sezon bölümlerindeki tayyörlü, küt saçlı, mesafeli bilimkadını Scully'e tercih ederim. Mr. Green

Ha bir de bu ilk bölümlerde Deep Throat'un gizli saklı Mulder'a bilgi vermesine rağmen gayet topluma açık mekanlarda, kalabalık içinde rahatça buluşmaları acayip gelmiştir bana. Mesela Lincoln Anıtı'nın orada konuşuyorlardı bir sefer. Halbuki orjinal Deep Throat bile otoparklarda, yüzünü karanlıkta saklayarak buluşmuştu W.Post muhabirleriyle. Neutral
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Pts Haz 29, 2009 5:46 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de en çok Pilot bölümündeki halini severim Scully'inin... Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Trust No One - Sezon 1 Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız