X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
1X01 : Deep Throat

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Apr 13, 2005 3:22 pm    Post subject: 1X01 : Deep Throat Reply with quote
Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/5/2004 11:30 am

6 nisan sal yaynlanacak blm.
X-Files'n ruhunu oluturan, x-files diyince kafalarda oluan imaj yaratan ve tm zamanlarn en mthi am muhbiri Deep Throat' bize tantan blmdr. Mulder ilk kez amarolan olurken, Scully'ciim de ilk ciddi Mulder'n kn kurtarma operasyonundan baaryla syrlr.

dedim ya, hastasym.

Murat

Gnderen: TuringCOP (mcYaki) 4/5/2004 12:16 pm

6 nisan m?
5 ine ne var?

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/5/2004 12:53 pm

5'in de 1X79: Pilot var.

Gnderen: spooky (spooky_tr) 4/5/2004 1:18 pm

szlkte deilim, forumdaym..

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/5/2004 1:32 pm

ne zarar var?

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/5/2004 1:37 pm

eheheh. devam edin devam :P

Gnderen: spooky (spooky_tr) 4/5/2004 2:03 pm

ikisi ayr ortamlar..oras kalabalk olduu iin daha samimiyetsiz, buras kk ama samimi bi grup..iinden gelen "heyyoooo yaasn balyor ite, hlll" falan demekse bunu illa bi kalba oturtmaya ya da ansiklopediden alnm gibi tanm eklinde yazmaya gerek yok.."eveettt bu gece balyoruz..pek bi sevinliyim, ocuklar gibi enim..cnbc-e istese; aln abi en nadide uzvum sizindir, demek boynumun borcudur" dense ok daha forum ortamna uygun olur..

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/5/2004 3:58 pm

dedirten mesaj ehahua

Gnderen: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/5/2004 5:49 pm

Tgrt'de izlediim, yanl hatrlamyorsam TGRT'ninde ilk yaynlad blmdr. Hakketen szlk gibi oldu :)

Ouzhan

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/6/2004 3:02 pm

o deil de:

M: They're here, aren't they?
DT: Mr. Mulder, they've been here for a very long time...

X-Files paranoyasnn, komplosunun z budur.

Gnderen: -What Didnt Kill Him Made Him Stranger- (TRARAGORN) 4/6/2004 5:24 pm

kesinlikle

Gnderen: Those turns were gift for me... (Durden38) 4/6/2004 5:57 pm

Offff bu cmleyi ilk duyduumda naslda gaza gelmitim...Sanki bende uzaylym beaa...Ne gazm:P

Gnderen: Patient X **Truth wants to be known** (okatmer) 4/6/2004 8:21 pm

Birde buna benzer FTF'de WMM sz vard ve benim yllar nce
imzamd :((((

Ouzhan

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 1:00 am

Bu da ilklerin blmyd...Scully Mulder'n teorilerine kar gelse de boyun eymek zorunda kalmasna ramen tepkisini her frsatta ortann suratna alayc bir srtla ifade ederken Mulder dik kafalnn ilk cezasn ekiyor. Scully'nin gazeteci klndaki hava ss grevlisini rehin ald sahneye dikkat. gerekirse snrlarn nereye kadar ve nasl zorlayabileceini ok net olarak ilk kez burada gryoruz. Ayrca yine Scully'nin etrafa bu kadar ok glck sat blm neredeyse yok denecek kadar az. Mulder ise zellikle hava ssnde tutuklanp zihni silindikten sonra iyice amarolanna dnm. makjyaj ekibi fazla kasmam: "david, yarn uyandn gibi gel abi."

Ve tabi Deep Throat. Bu adam varken Mr X'ten falan bahsetmek anlamsz.

Murat

Gnderen: "not one easily persuaded" (SSTARBUCKJR) 4/7/2004 6:47 am

hi kimsenin bahsetmedii bir yere dikkatinizi ekeyim. Scully'nin saat 2'de i konumak zere bir bara arlm olmaktan duyduu rahatszlk nasl da baryor. Mulder 'iki smarlayaym m?' diye sorunca 'Agent Mulder' diye balayarak cevap veriyor. ikisi de birbirini test ediyor bence burda. Mulder, Scully'nin tepkisini lmek iin, Scully de Mulder ne kadar ileri gider acaba gibilerinden szyor.

tabiiki yanlm ve bunlarn hepsinin benim hayalgcmn rnleri olma olasl da yksek.

S.

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 8:58 am

kesinlikle haklsn ezgi, hele bir de mulder barmen kadndan fotoraf satn almaya karar verince, scully'Nin cinleri iyice tepesine kyor ve "ben darda olucam" diyip tavrn ortaya koyuyor.

yllar getikten sonra neymi efendim, "yu ov mi natink skali end ay ov yu evritink"
yaa yaa, yavarsn ite ble.

Murat

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/7/2004 10:02 am

h!! baaaaaa!! uyuyakalldmmmmmmmm :(((

O kadr bekle bekle saati gelince uyu! Yuh bana be yuh bana be!

Nese VCD'den izlicem ama unu sliim Mulder'n stne ok geliniyo gibime geliyo *nedense*

Hade len ordan, adam le bi adam ne yane, her zaman leydi Scully'nin tavr da belli, ciddi bi ortaklk ilikisi kurmaya alyo ama yok yane, Mulder'n tavrlar hep le olduu halde bu ortaklk devam ediyo mu etmiyo mu? Ona bakalm biras. Ezgi'nin saptamasn yerinde buluyorum o ayr, ikisi arasndaki fark belli eden bi sahne olmu, ama sonuta Mulder'a almak zorunda kalacak Scully, her zamanki gibi, huylu huyundan vazgemez vakas.. Ha Mulder da ok sk alcak aznn payn inkar edilcek bii yok burda :P.

kisinin kiiliklerinde de iyi ve kt ynler var, eh bu da insanlk halidir, bu nedenle bu karakterler bu kadar sevilmitir. Mkemmellik derdi olmayan *gerek* isnan modelleri olduklar iin... Her zaman havalarda uan birinin ayaklarn yere bastrabilecek birine ihtiyac vardr. Bu ortaklk da bu temele oturtulmutur en bata..

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 10:13 am

benim her zaman dndm u olmutur: ilerleyen sezonlara ramen Mulder kendi keyfine gre Scully'ye astym gibi davranabilmekte. Ortakl unutup, ilk gnlerdeki gibi sanki asistanym, yardmcsym gibi davranmakta. Bu da aslnda Mulder'n bencilliini ve yaanan her eye ramen can istedii zaman Scully'yi ikinci plana atma eilimini gsteriyor. Pilot'ta imdi hatrlamadm bi sahnede muhtemelen erif nemli bilgileri anlatrken Mulder "Bunlar not aldn m Scully?" diye soruyor. tamam daha ilk blm, bi ortaklk sz konusu deil ama sanrm Mulder iin "ilk izlenmiler kalcdr" deyimi geerli. nk bunu sanrm 3. sezonda da tekrarlyor. Deep Throat'ta Scully'yi hi bir ey sylemeden ekip gitmesi de buna bir iaret. Evet zamanla geliecek bir ilikidir bu, ama nihayetinde 4. sezonda grdmz ve yine greceimiz Scully depresyonunun nemli bir payn Mulder'n bu tavrlar kaplyor.

Murat

Gnderen: pinarb 4/7/2004 10:21 am

Tam da benim yazacam "uvaaaa" lar Rukish yazm. Ben de seyredemedim h :...((((((((

Bu arada efendim ,hep unu savunmuumdur, tamam Scully hotur aklldr filan da X Files sa sz konusu olan, olay Mulder dr.

nanan odur, bunun iin abalayan odur, yaanmadk olay kalmamasna ramen (5. sezonda olanlar saymazsak) srekli Scully i bir eylere ikna etmeye alan odur, srekli reddeden bilim diye tutturan Scully dir, FTF n son sahnesinde uzay gemisini grmesine onca ey yaamasna ramen 6. sezon banda yine Mulder' yzst brakan Scully dir...

Yani kim ne derse desin olayn merkezi benim iin her zaman Mulder dr o olacaktr !!!

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 10:50 am

bu tabi kiiye gre deien bir konu, sonuta Mulder bilinmeyene inanan, Scully ise srtn bilime dayam karakterler. zleyici kendini hangisine daha yakn hissederse onun tarafn tutar. zaten Chris Carter'n da yapmak istedii buydu.

Ama Kendinle zdeletirmek boyutundan uzaklap iki karaktere dardan bakarsak olayn biraz daha farkl olduunu grrz. Evet Mulder paranormal her eye inanan ve inanmak isteyen bir karakter. ama onun abas bunu kantlamak. Kendi inan sisteminin haklln gstermek. Ve bunun iin ncelikle Scully'ye kendini kantlamas, sonra da herkesi tm var olduuna inand gereklerin gerekten varolduuna inandrmas gerekiyor. Yani gnn sonunda Mulder'n eline geecek ey "ben demitim" den fazla bir ey deil kabaca.

Oysa Scully bilimin kabul etmedii hibir eye inanmayan, Mulder'n teorilerini ok uuk bulan ve aslnda onu kontrol altnda tutmak iin yanna atanan bir ajan. Fakat yllar boyunca grd ve yaad olaylar onda mthi bir deiim yaratyor. pheleri ortaya kyor. Olaylar aklayamyor ve Mulder'n aslnda samalamam olabileceini dnmeye balyor. ite ikisi arasndaki gven byle olumaya balyor. Mulder'n dnce sistemine yaklayor ve Scully deimeye balyor.

O yzden bence aslnda The X-Files, en az Mulder'n aray kadar Scully'nin deiimi ve hikayesidir. Hatta yer yer bu hkaye Mulder'n da nne geer.
Kendinle zdeletirme boyutuna geri dnecek olursam Ben de kendimi Mulder'a yakn bulurum paranormal konular sz konusu olduunda, ama dizi de Scully'nin mant ve bilimi ile bu konulara getirdii antitezlere baylyorum, Mulder'n da bunlara her zaman alternatif bir cevap bulmasnn hastasym.

Ama dediim gibi The X-Files bir aray(Mulder) ve deiim(Scully) hikayesidir. Kimi blmlerde birbirinin ne geebilirler, ama asla dengeleri bozulmaz.

Murat

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/7/2004 10:54 am

ayrca yle de mkemmel bir detay, ironik bir ayrnt var: Mulder neredeyse ateizm boyutunda dine ve tanrya pheyle yaklarken, bilimkadnmz Scully, inanlarna bal bir katolik. bak sen u ie.

dedim ya, hastasym.

Murat

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/7/2004 11:03 am

Valla Pnar ben de Mulder'cym ama Scully olmadan bu kadar ilerleyebileceini hi dnmedim, dnmeyeceim de.. Evet inanan o ama Scully'nin kukuculuu onun iin gerekli, iki anlamda da gerekli, hem onun ayaklarnn yere basmasn salyor hem de inand eyi Scully'ye kar savunarak, inancnn glenmesini salyor bi r yandan da...

Ben hep bunu grdm, hep iki dncenin atmasn grdm, ve Mulder'n yada Scully'nin tarafn tutmak konusunda nme hep seenek sunuldu, ve ben Mulder dedim ou zaman, ama bu Scully'nin bilimselciliinin sonucudur. Onun kar tezleri Mulder'nkilerle ak atmasa, hibi zaman kesinlikle ikisinden biri hakl diyemezdim. Scully'nin asl yeri oras ite. Kendi savunduklarn dile getirerek, seyircinin kafansnda olaylar mantkl olarak gzden geirmesine neden oluyor. ki taraf da dinleyip karar vermek oly bu.. Scully olmasa bu hibir zaman olmnazd, bu da X Files'n X Files olamayaca anlamna gelir. Kesinlikle, sadece Mulder olsayd bi yerden sonra kesinlikle insann cann skard, benim bile :P

Murat'n dediklerine senelerce katlmadm ama Mulder'n i konusundaki bencilliini artk kabul ediyorum. lk bata asistan veya osu busymu gibi davranmasnda bi gariplik yok nk yanna atanan her insan bi ekilde casusluk yapm, adam gvenmedii iin doal olarak yle davranyor. Ama blmn sonuna doru Scully'ye kzkardeine olanlar anlatmas, bence Scully'de dierlerinde olmayan bieyi grmesine dayanyor.. Bence grd, Scully'nin doru bulduu eyi savunmas, savunuyomu gibi grnmemesi, bi ekilde Mulder ona bi ans vermesini gerektiini dnyor.

Ama yle bii var ki Mulder'n inandklar hep ekstrem eyler, bunun bencillii dourduu kansndaym ben, kendisine inanlmad zaman ii tek bana gtrmeyi yeliyor, ki bu da bana ok normal geliyor. Bir *kant* bulamad srece kendisine inanlmayacann farknda ve buna gre hareket ediyor. Bu Scully'ye yapt kt bii deil bana gre.. Dnld kadar bencil olsayd, Scully'yle bkp usanmadan tartmazd ki..

Ksacas, Mulder'n Scully'yi ikinci plana atmas olayna ben inanmyorum. Bu olamaz nk tavrlar farkl bii gsteriyo, ve Scully bu tavrlar yanl yorumlad iin *depresyon* yada ne ad verirseniz, o duruma geliyor. Bilinli yada bilinsizce yapm olsun, Scully'nin kiilii onu bu duruma getiriyor, ltfen yani, Mulder'n madem hatas var, Scully bunu yzne syleseydi o zaman. lerde itiraf edecei gibi hep le kontrolc, otoriter bi kiiliin hayatn ynlendirmesine izin vermeyiverseydi, bu rol Mulder semedi, Mulder' o role Scully getirdi.. Hatay Mulder'da grmyorum ben zgnm..

Ay her neyse kafam dald, kesin ak vermiimdir ben imdi. Gidiyom :P

Gnderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/7/2004 7:15 pm

Ruki dua et kmak zorundaym gzelim. Ama geri geleceim.

Daha 2. blmde ileriyi tartacaksak ben am.

Muratm azna salk. Hereye ramen objektif konuabildiin iin bravo, baz arkadalar iin ayn eyi syleyemiyeceim (::Ruki'yi drter:: ):P

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/8/2004 9:24 am

Gelin lennnn!! Gelinnn!!!

Yiyosa teker teker gelinnn. hiaaayyttt!!!

Benim gelecek sezonlar tartmak gibi bi amacm yoktu yaa, ben balatmadm bi kere :PPP.. Beklemiyo ki kimse le hzl j-hzl btn sezonlar izleyip Ruki her halt hatrlasn, sindirsin bi gsel de ondan sonra yazcan yazsn!!

Ya bu arada.. NGAAAAAAAAAAAARRRRRRRRRRRRRRRRRR.. KIS GENE YALNIZ KALCAM NERDESN BEAAA! :. heeheheuheuheue

Gnderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/8/2004 9:32 pm

Olay balatan sensin hemen atlayp canhra ekilde ve de neden yokken Mulder'n savunmaya kalkarsan byle olur. Hem Nigar'n eteinin arkasna saklanma ... chicken ..:P

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/9/2004 9:43 am

Mulder is the one uleeaaayynnn!! :PPPPPPPPP

Hayr ben balatmadm, niye savunmycakmm daha ilk blmler, hemen laf sokuluyo adama, banane, konuurum tabe!

Nigar'n bi tarafna saklanmyom be.. O da konusun, konumas lazm :P.. Konumasa da olur, bulumaya gelince bi gsel Muldeer muhabbeti yapars bis de, ohhhhh :)))

(yanlz 3 posttur seninle didiiyom ksm, dier postlarda da bana altysan yedik ayvay :PPPPP)

Gnderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/11/2004 1:57 pm

Seninle Mulder konumuyorum gzelim.

"mulder is the oneeeeeeeeeee" yeahhhh ::snort::

Ulan sen tek bana beni Mulder'dan soutuyorsun bea.

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/12/2004 9:49 am

hehehehehehehehehehehhe !
Back to top
View user's profile Send private message
44murat44
aylak
aylak

PostPosted: Mon Feb 20, 2006 7:25 pm    Post subject: Reply with quote
ok gzel di
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
tithonus
aylak
aylak

PostPosted: Tue Oct 31, 2006 4:07 pm    Post subject: Reply with quote
bu blm dn gece ilk defa izledim. evet biliorum ben ok ansl bi insanm. he hee Very Happy
Back to top
netevin
aylak
aylak

PostPosted: Mon Nov 20, 2006 11:30 am    Post subject: Deep Throat Reply with quote
lk 5-6 blm iinde en iyisi...

Last edited by netevin on Thu Nov 23, 2006 2:32 am; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
theredandtheblack
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Wed Nov 22, 2006 7:44 pm    Post subject: Reply with quote
ben de bu blm dn izledim..ingilizce anlamaya almaktan yoruldum ama sonradan alt yazy da okuyunca talar yerine oturmaya balad tabi Smile
blm temel blm zaten..X files anlamak iin mutlaka izlenmeliymi bunu iyice anladm.
pilot ve ikisi birleince mitolojinin ne kadar heyecan veriic olduu ortaya kyor..bakalm bugn neler olacak? Shocked
Back to top
MeryL

PostPosted: Thu Dec 07, 2006 1:47 am    Post subject: Reply with quote
son iki gndr pilot blm ve bu blm izledim. gzel bir balang ve daha da gzel bir ilk blm. bylenmi durumdaym. hep blk prk neler olduundan haberdardm ama ilk defa izleyebildim. Scully'nin glmsemeleri, alayc tavr ama ayn zamanda Mulder'n her tezine bir cevap, karlk bulmaya almas... aralarndaki ekimeler.. her ynden gzeldi. tabii en nemlisi Deep Throat'n ortaya k. o son sahne ne kadar gaz vericidir yle Very Happy .
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
hakancen
aylak
aylak

PostPosted: Wed Apr 16, 2008 4:21 pm    Post subject: Reply with quote
tgrt zamannda izlediim ilk blmd.cnbc-e de izleyememitim.uyduyu alncaya kadar o blmler gemiti.
ksmet fx tv de imi.ilk izlediim de pek ou gibi bende film izlediimi sanmtm.sonraki haftalarda tekrar
grnce ok armtm.blmn her bi karesini bilsemde hala ok heycanl geliyor.u fx tv inallah ifreye
girmez de dsmart almaya gerek kalmaz.
Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 4:30 pm    Post subject: Reply with quote
MeryL wrote:
son iki gndr pilot blm ve bu blm izledim. gzel bir balang ve daha da gzel bir ilk blm. bylenmi durumdaym. hep blk prk neler olduundan haberdardm ama ilk defa izleyebildim. Scully'nin glmsemeleri, alayc tavr ama ayn zamanda Mulder'n her tezine bir cevap, karlk bulmaya almas... aralarndaki ekimeler.. her ynden gzeldi. tabii en nemlisi Deep Throat'n ortaya k. o son sahne ne kadar gaz vericidir yle Very Happy .

evet aynen son sahne muhteemdi ya.Mulder'in gerei arama konusunda her ey iin feda edebileceini burada gryoruz.Deep Throat'u sadece blm ba ve sonunda grebiliyoruz.Blmn en nemli ayrnts ufolarn teknolojik olarak bizden daha nde olmas ve insanlarn hafzalarnn bir ksmn almasyd..
Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 5:13 pm    Post subject: Reply with quote
Bu blm TGRT'de ilk izlediimde "Th ilk bir ka blm kardm herhalde" demitim kendi kendime. Biraz ortadan girmi gibiydi olaya, asl pilot blm ok sonra izleyebildim. kisi de gzel blmlerdir. zellikle pliot blmdeki gzlkl, uzun sal, niversite rencisi havasndaki Scully'i ilk sezon blmlerindeki tayyrl, kt sal, mesafeli bilimkadn Scully'e tercih ederim. Mr. Green

Ha bir de bu ilk blmlerde Deep Throat'un gizli sakl Mulder'a bilgi vermesine ramen gayet topluma ak mekanlarda, kalabalk iinde rahata bulumalar acayip gelmitir bana. Mesela Lincoln Ant'nn orada konuuyorlard bir sefer. Halbuki orjinal Deep Throat bile otoparklarda, yzn karanlkta saklayarak bulumutu W.Post muhabirleriyle. Neutral
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 5:46 pm    Post subject: Reply with quote
Ben de en ok Pilot blmndeki halini severim Scully'inin... Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1 All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum