X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Sweeney Todd
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Sal Mar 04, 2008 1:55 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ha buarada değinmeyi unutmuşum Johnny Depp'in sesi çok iyidir zaten... Aslında şarkıcı olmak istiyormuş bir zamanlar... Zaten bir sürü ünlü insanla çalmışlığı da vardır kendisinin... Sesi açısından Cry Baby'i tavsiye ederim... O filmde çok şaşırmıştım...Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
beatlefan
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1144

İletiTarih: Per Mar 06, 2008 7:56 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
elisa day yazdı:
Nihayet ben de gördüm filmi ve çok mutluyum... Smile Film çok güzeldi ama sanki senaryosu zayıf kalmış gibi geldi... ışte Sweeney aslında çok muhteşem biriymiş de sonradan böyle olmuş, intikam falan... Yani şey demek istiyorum bu adam 15 yıldır hapiste geriye karısıyla kızını görmek umuduyla dönüyor ama Sweeney'e bir bakıyorsunuz ilk sahneden hiçte kızıyla karısını görme umuduyla gelmiş gibi değil... Yani adam çoooktaan sıyırmış bir halde geldi... O kısım bence biraz eksik olmuş... Sonra o kadar kızı ve karısı yüzünden bu hale gelmiş bir insanın kızını kutarmaya bu kadar isteksiz olması çok garip geldi... Lovett bile daha istekliydi...

Bu dediğin kısmın altına imzamı atabilirim. Filmden çıktıktan sonra ilk dediğim bu olmuştu, kızını neden kurtarmayı denemiyor ilk iş olarak intikam almak yerine vs vs.

Forwardly On LOST
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Per Mar 06, 2008 8:30 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
intikam ateşi insanın ruhundaki diğer tüm hisleri yakıp kül eder. ki zaten şeytan berber film içinde zamanla bir intikamcıdan psikopat bir seri katile dönüşüyor yani öcünü sadece düşmanlarından değil nefretini kazanmış olan tüm insanlıktan almayı seçiyor. yine de Sweeney'nin Hakim'i öldürme hedefinin kızının durumunu da olumlu etkileyeceğini düşündüğünü zannederim. bu şekilde bir taşla iki kuş vuracağını geçirmiş olabilir aklından. ama tabi büyük bir çaba da sarf etmiyor bu yönde.
Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Per Mar 06, 2008 10:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
şarkılarını gece gündüz dinliyorum her an filmi yaşıyorum Very Happy film dışında da dinlenilebilitesi var yani....tavsiye ederim
loksando

İletiler: 1

İletiTarih: Per Nis 03, 2008 4:27 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Filmi izledim. Gerçekten korku, komedi, müzikalin birlikte olduğunu en iyi film. Neresi komedi diyebilirsiniz ama gerçekten komik kısımlarıda yok deil. Herneyse ben bu filmin gerçek öyküsüne yorum yapmak istiyorum.
Sweeney Todd ve yardımcısı Miss. Loved birliikte bir umutla çalışmışlar. Elbet çalışma şekilleri kötü ama yaşadıkları karşısında bunlar vız geliyor onlara. Ve de filmdeki gibi bir hayalleri olmalı miss lovet'in deniz sahili yada güzel bir yaşam sweeney todd'unda hayalleri belki aynıdır.
Ancak bu hayallere kavuşamayıp üstüne yakalanmaları büyük bir darbe olmuştur onlar için. Sweeney todd'un yakalanması miss loved'e büyük bir acı olmuştur. Ve intihar etmiştir. Gerçekten bu duruma çok üzüldüm.
Onların içinde hala sönmeyen bir acı var. Düşündükleri şeye kavuşamama acısı ve birbirine kavuşamama acısı o acıyı düşünün ve görceksiniz ne kötü bir acı onlar böyle hissediyor.
Onlar kötü şeyler yapmış olabilir. Ancak biz yinede onları analım güzelce.
3 yüzyıl geçsede unutulmadılar.
Kim bilir belki şu an yanımızdalar. Ya da hala fleet streetteler...(insanların yakında dolaşmaya korkcağı tek yer)... Belkide...
Başa dön
Bloody_Wolverine
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 444

İletiTarih: Per Nis 03, 2008 7:35 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Dvdsi çıkmış bugün....bilginize(tabi Türkiye'de değil ama gelir buraya da Smile )

12 Ağustos 2008 eklemesi:

Türkiye'de de çıktı. Koşun alınSmile

En son Bloody_Wolverine tarafından Sal Ağu 12, 2008 10:55 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Pts Ağu 11, 2008 10:35 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de çok beğenmiştim filmi, hatta ilk seansa gitmiştik kimse yoktu, salonu olabildiğince kullanmaya çalıştık Smile Bence de Epiphany şahanedir, you, sir, too sir, welcome to the graves. Tim burton, seni selamlıyoruz hele I Want to Believe'i izlemişken, daha da bir eğiliyorum.

Johanna'ya gelince, Todd'un onu öldürmesini büyük heyecanla bekledim, duyduğum en tiz seslerden birine sahip ve ben tiz seslerden nefret ederim.. ama evet, filmden çıktığımda I feel you Johanna diye ben de haykırıyordum Very Happy
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 380

İletiTarih: Per May 07, 2009 11:27 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
tim burton klasiği bir film daha. gotik insanlar gotik mekan ve güzel hikaye. müzikleri de ayrı bi güzel. tim burton johnny deep e ne kadar güvendiğini bir kez daha kanıtladı. Smile
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız