X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
UFO
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Genel Tartışmalar
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cum Oca 18, 2008 11:49 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
yahu görüntüler şimdiye kadarkilerin cidden en ilginci nerdeyse; ama ben de bu tarih farklılığı meselesine takılmadan edemedim.umarım mantılı bir açıklaması vardır.yoksa görüntülere diyeceğim bir şey yok,uzaylıları göremedim ama ana gemi gördüğüme ikna olmak üzereyim Smile
f0xmuld3r
Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Cum Oca 18, 2008 7:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Tarih farklılığı değil saat farklılığını kastettin sanırım. şöyle birşey baştan alırsak filmi:

Kayıtları yapan Yalçın Yalman bir kaç gez bu tür görüntülere şahit olmuş, kaydetmek amacıyla NTSC marka Amerikan malı kamera almış. Videoda görünen saatlerde bekçiliğini yaptığı Kumburgaz'da o saatlerde gökyüzünü sık sık gözlemiş. Farklı zamanlarda ortalama aynı saatlerde pek çok görüntü kaydetmiş, en önemlileri bu 22 dkk'lık bölüm.

Gece gündüz sorunu saati ayarlamadığından kaynaklanmış. Pm meselesini bilmiyormuş yani.

Zoom meselesine gelince, az önce Haber7 tv'de Akdoğanla beraber çıktı canlı yayına. Yanında "katil kameram" diye tabir ettiği kamerasını da getirmiş. Bataryası bitmesin diye zoom yapıp kaydediyormuş. Ve zoom yapıp görüntüleri kaydettikten sonra site sakinleriyle ne çektiklerine bakmak için stop yapıyorlar. Haliyle bir kopukluk varmış gibi görünüyor.

Yıldızların çıkmamasının nedeni ise kameranın yıldızları göstermemesi imiş. Olağan birşeymiş yani. Doğruysa yeni birşey öğrendim Smile

Referans olacak bina resimleri ise bulunduğu coğrafyadan kaynaklanıyor zaten.

Bir konu daha, Yalçın Yalman bu çabayı gösterirken bazı site sakinleri kafa yaparmış Smile yani onu orda saatlerce kayıt yapmak için beklerken gören pek çok semt sakini varmış. Görüntüleri çekerken görenler de.

şöyle videoya hikayeyi bilmeden bakınca animasyon uzmanı bi adamın rahatlıkla yapabileceği izlenimi doğuyor. Ancak durum irdelendiği zaman böyle değil.

Haiti davası gibi olmadığı açık. Tabi insan tereddütte kalıyor, sahtecilik yaygınken her habere itibar etmek zor.

Akdoğan uzun zaman önce demişti böyle böyle görüntüleri olan birisi var diye. Hazırlık ve uygun zaman beklendi biraz. Aradan geçen zamanda Türkiye'nin içinde bulunduğu durum malum. Seçimler, terör, sınır ötesi operasyon..

Saat şuan 19. Star tv az sonra görüntülerin sahte olduğunu ispat edeceğini söyleyen biriyle yayın yapacak sanırım
MigRen

İletiler: 21

İletiTarih: Sal Şub 26, 2008 10:02 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ahmet altan'ın yazını okudumda şimdi,benimde aklımda bundan 4-5 sene öncesi geldi...bizde aynen ailece balkonda oturuyoduk,hatta misafirlerde vardı falan,neyse ablamla yan yanaydık biz,sonra ben döndüm ablama "bak abla şu kutup yıldızı oluyo dimi,AMMA PARLAKMIş" sonra ablam döndü "evet o oluyo kutup yıldızı, "AMA BU BAYA PARLIYO" sonra iicene daldık ablamla o cisime,ve sanki bizim baktığımızı farkedercesine 5 saniye içersinde,ışık hızıyla uzayın derinliklerine doğru kaçtı en sonunda bi nokta kadar olup gözden kaybolmuştu...
o an bi şok geçirdik,ablamla birbirimize döndük bi bakışımz vardı anlatamam,sonra misafirler falan noldu neyiniz var falan biz ablamla ne diceğiimzi şaşırdık Confused
ondan sonra attık teorimizi ortaya ablamla "herhalde bir yıldız kaymasına tanıklık ettik" ama ortaya 2 soru işareti çıkıyor... 1.si "bir yıldız nasıl olurda o kadar yakın olurdu dünya ya?" yani bi uçak kadar yakındı,2. si ise "yıldızın uzayın bizden 180 derece istikamete doğru kayması" neyse tamam bu 2. si mümkün ama 1. soru işareti hiç bi zaman cevap bulamıcak,o şey bir uçaksa yada başka bir şey ise,nasıl oluyorda uzayın derinliklerine doğru gidip,gözden kayboluyordu?

açıkcası ben bu olayı çok tan unutmuştum ama ahmet altanın yazısını okuduktan sonra ve cisim lerin kayboluş sitillerinin aynı olduğunu gördükten sonra, bi acaba dedim?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Pts Mar 03, 2008 12:38 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
http://www.youtube.com/watch?v=wM0MTlWqci8

ınanmıycaksınız belki ama bu ilk baştaki sahneyi bir kaç sene önce biz de görmüştük bir arkadaşla. Ama biz fener ya da ayna tutuyorlar diye düşünmüştük baya bir dolanmıştık etrafta. Hatta annem bizi aramaya bile çıkmıştı. Yorumlarda uçak filan demişler ama mümkün mü bu? Shocked
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
f0xmuld3r
Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Sal Mar 11, 2008 7:12 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
şeboist o görüntülerdeki uçak değil, çin feneri de değil. Aynı dönemde bağzı bölgelerdeki çin fenerlerinin görülmesi bu videolar üzerinde de çin feneri etkisi yarattı ama değil. Görüntülerin incelenmesi sonucu UFO dışında bir bulgu görünmedi. O videoyu ben upload etmiştim Bir benzeri Peru'dan.

http://www.liveleak.com/view?i=772_1180555400
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Cum Ağu 29, 2008 12:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bilim Adamları Kabul Etti. Bu Gerçek Ufo!

Bu açıklama 35 yaşındaki Sid O'Driscoll adlı bir vatandaşın Londra'nın güneyindeki Tesco marketin üzerinde yeşil yuvarlak bir uçandaire gördüğünü açıklaması üzerine yapılan incelemelerle desteklendi.

Heyecan ve korkuyu birarada yaşayan O'Driscol, “Çok güzel görünen yeşil ve beyaz ışıkları vardı. Çok etkileyiciydi” derken geceyarısı saat 2'de gerçekleşen bu hayret verici olayın fotoğraflarını da 24 saat açık bir marketten çekti.

O'Driscol, cismin hızla hareket ettikten sonra kısa süreli duraksamalarla hareket ettiğini, mekanik bir görünüme sahip olduğunu ve flaş çakarcasına ışık yaydığını da ekledi.

Ufolara inanmadığını da belirten O'Driscol, bu olayla kesinlikle ufoların varlığının kanıtlandığını belirtirken UFO uzmanı Nick Pope Çin'de ve İngiltere'de görünen yabancı cisimlerin aksine bu cisimde yeşil ışık görülmesinin alışılagelmişin dışında olduğunu söyledi.
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Cum Ağu 29, 2008 2:52 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Bi ben görüp kanıtlayamıyorum zaten şunları Razz
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Genel Tartışmalar Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız