X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Film Yorumları *** SPOILER ***
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sonraki »

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The X Files: I Want to Believe
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Cum Tem 25, 2008 2:39 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Filmden çıkalı 1 buçuk saat kadar oluyor.Siftah benden olucak sanırım.Öncelikle sırf yorum,en az spoiler olmak üzere izlenimlerimi aktarmak istiyorum:

Alıntı:
Hayalkırıklığı ve sinir içinde filmi bitirdiğimi söyleyeyim öncelikle.DFilm kesinlikle rezaletti.İnanın başka kelime bulamıyorum ve hala sakinleşebilmiş değilim!

Eleştirmenlerin bu kadar haklı olacağını düşünmemiştim ki bazı yerlerde "az bile" dediğimi biliyorum.

İç rahatlığıyla söyleyebilirim ki sinemayı beklemenize hiç gerek yok.indirin,gitsin.Hiçbir şey kaçırmayacağınıza emin olabilirsiniz.çünkü kesinlikle beklediğiniz film olmayacak.Biri bile çıkıp "bu film iyiydi" dese,herhalde o kişinin fanlığından şüphe edebilirim şu anda.

Trailer bu kadar abartı olabilirdi ancak!Filmle neredeyse alakasız diyeceğim.Aksiyon kırıntılarına da arada bir denk gelmek mümkün, tabi yerseniz.

Açıkçası kendimi kandırılmış gibi hissediyorum.onca reklama,onca video,röportaja kanmışım gibiyim şu an.Herhalde büyük çoğunluk benimle aynı görüşte olacaktır.

CC ve diğerleri nasıl böyle bir filmi önümüze getirebildi diye kara kara düşünüyorum.Böyle bir felaketi onca yıl aradan sonra bize sunmaları,çok acı.Gerçekten içler acısı bir haldeler.

Bu kadar çok kötü lafı bir arada X Files adına söyleyeceğimi hiç düşünmezdim.Kendimi bile kırıyorum bu laflarla,o derece bozuldum.

Biraz da bol spoilerlı filme dair ayrıntıya girecek olursam:

Alıntı:
Bir kere Mulder'ın içine edilmiş.Sıradan bir film kahramanına dönmüş,hatta kendisine obsesif kelimesini yakıştırmak mümkün bile değil.Film boyunca eski Mulder espirilerine rastlar gibi olunuyor ancak asla eski tadı yok.Sakallı ve dolayısıyla az da olsa bunalım geçiren hali bile ilgimi çekemedi benim.Fazla olağan bir dönem geçirmiş Truth sonrası ve Scully'e göre kendisi hala kızkardeşinin arayışında ama "iyi".yani kendini dağıtmamış,kendi görüşünce.Scully ise buna inanmıyor.Eğer eski takıntılı Mulder gibi bu dava peşinde koşacaksa da "ayrılacaklarını" belirtiyor.Yataklarını da ayırmaları anlamına geliyor tabi bu!Shipperların bayram edecekleri sahneler mevcut ama bu sahneler Truth sonrası beklenilen sahneler zaten.Önümüze çıkan çok da beklenmedik bir şey değil.Ama asla da ilk 5 hadi biraz zorlama 6.sezon M-S ilişkisinin tatlığının geri gelemeyceğini de gözümüze sokuyorlar.

Scully'e dönecek olursam;kendisi 9.sezon sebebiyle bizleri zaten alıştırmıştı,başka bir Scully'e.filmde tek sevebildiğim şey de yine kendisi oldu.Aşık Scully,gözü yaşlı Scully nedir zaten biliyorduk.Bunlardan bir şey eksilmemiş,sadece aşkını daha sereserpe yaşayabilen aynı Scully var karşımızda.Ama kendisi artık doktor.Dokturum diye üstüne o kadar çok basıyor ki," artık silah taşıyacak hal kalmamış sende" diyebiliyoruz.Evet bu da bana koyan taraftı,Scully ajan Scully değil ve bundan sonra da olmayacak.

Süpriz dedikleri şey de Skinner olsa gerek.İşlevsiz,harcanmış bir Skinner.Olmaması da bir şeyi değiştirmeyecekti.

Konuya hiç gelmiyorum,sadece şunu söyleyebilirim.Sonuç olarak bir Frankenstein haberi görüyoruz.Ben bunu da yemedim....

"i want to forget" demek istiyorum sadece.Bir efsaneye hiç yakışmadı,hiç.Yazarken kendimden utandım,iyi bir tek zorlamasız yorum yapamadığım için!
Maybe there is hope
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 373

İletiTarih: Cum Tem 25, 2008 9:07 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
anam şokda mıyım
evet
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
CGBS
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 346

İletiTarih: Cum Tem 25, 2008 9:58 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
artık sadece mulder ve scullyi görmek istiyorum. filmin konusundan pek bi ümidim kalmamıştı. sadece scully ve mulderi görmek mutlu edecekti. şimdi bu yorumlarla göreceğimiz kişilerin mulder ve scullyden farklı karakterler olacağını hazmetmek biraz zor olabilir. ben inadına sinemayı bekleyip en azından bekleme zevkini yaşayacağım. hüsrana uğrarken de siteyle birlikte olurum en azından.
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Cum Tem 25, 2008 1:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Üstünden 1 gece geçti ve ben hala şoktayım,sinirliyim.Aklıma gelen birkaç ayrıntıdan daha bahsetmek istiyorum ve de:

Alıntı:
Dün izlediğimin bir X-file olmadığından eminim.Birkere Mulder'ın FBI''a çağrılış şekli çok saçma.Father(adını hatırlayamıorum ama tahmin ettiğiniz Billy Connolly) denen adamın psişik güçlerinden yola çıkarak kurbanları bulmasıyla başlıyor film.Sonrasında bir kayıp yardımı için Mulder aranıyor tabi eski dosyalar hatırlanarak ve yardım edeceği düşünülerek.Ben açıkçası onca yıl aradan sonra,onca komplo,mitolojiden sonra bir X files filminin bu şekilde başlamasını kaldıramadım.Tamam biliyorduk film stand alone olacaktı ama sanki Mulder sadece önceden E.T.'lerin kızkardeşini kaçırdığına inanan bir çatlakmış gibi verilmiş.Father-Mulder araba konuşmasında görebilirsiniz bunu.

Scully MD....Buna yürek dayanır mı bilemem ama otopsi yapan Scully göremedik,bu sanırım ne derece Special Agent Dana Scully'den uzak olduğumuzu ifade edecektir.Gillian'ın oyunculuğuna ise söyleyecek hiçbir lafım yok.Yine gayet formundaydı,yine döktürdü.

Ama en azından William'a değinilmek istenir gibi olunmuş,tahmin edeceğiniz üzere de asla kesmiyor.Yani orijinallikten çok uzak malesef.Filmin sorunu da buydu aslında.Kesinlikle farklı hiçbir şey yok ve aksine,kat kat güzel harika X Files bölümleri izlemiştik biz zaten.Bu film 10.sezondan bir stand alone olabilirdi ancak!

Ve o kadar korku dediler,mitoloji değil ama korkacaksınız dediler.Ben açıkçası buna güldüm.Filme bırakın korkuyu,aksiyon yok ki.Ben bir Orison izlediğimde tüylerim diken diken olur,bırakın yahu...

Yönetmenliğin ve efektlerin de hiç tatmin edici olmadığını söylemeden geçemeyeceğim.Ayrıca o "son"a herhalde filmden hoşlananlar bile kızacaktır.X Files'ta sonlar her zaman açık bırakılır ama buna açık bırakma bile diyemedim ben,sanırım şaka yapıyor CC bize!

Herhalde günlerce düşünsem,düşündüğüm kadar da eleştiri yapacağım.Birkaç kişinin daha izlemesini bekliyorum şu an için.Belki haksız çıkarım umuduyla...
desertfo6
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 336

İletiTarih: Cmt Tem 26, 2008 6:10 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaslar az once filmden geldim. Oncelikle sunu soyleyeyim her ne kadar David ve Gillian'i tekrar gormek guzelse de filmin konusu ve icerigi konusunda epey hayalkirikligina ugradim diyebilirim. Yapim asamasi sinemadan cok tv filmi yapimini andiriyor sanki. Ustelik fanlarla resmen dalga gecen bazi sahneler var (ozellikle son sahne) ve bu da beni cok soguttu filmden. Neyse ayrintili yorumu sonra yazicam Comic Con'a gitmem lazim gorusmek uzere
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
pinar

İletiler: 13

İletiTarih: Pzr Tem 27, 2008 11:06 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Şanslıyım, evet çünkü Truth gibi bir finalden sonra X Files'tan beklentimi yüksek tutmamam gerektiğini kendime iyi öğretmişim.
Şaheser beklemiyordum, senaryo dehası zaten beklemiyordum, 4., 5. sezon tadında bir film izleyemeyeceğimi çok iyi biliyordum, bu yüzden, film iyi değildi evet ama ben yine de sevdim. Onları tekrar bir arada görmeyi sevdim, 9 sezonda göremediğimiz Mulder&Scully rahatlığını sevdim, Mulder ve Skinner'ın o sahnesini sevdim, ne bileyim sevdim işte...
Başa dön
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiTarih: Pts Tem 28, 2008 2:09 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
pinar yazdı:
Şanslıyım, evet çünkü Truth gibi bir finalden sonra X Files'tan beklentimi yüksek tutmamam gerektiğini kendime iyi öğretmişim.
Şaheser beklemiyordum, senaryo dehası zaten beklemiyordum, 4., 5. sezon tadında bir film izleyemeyeceğimi çok iyi biliyordum, bu yüzden, film iyi değildi evet ama ben yine de sevdim. Onları tekrar bir arada görmeyi sevdim, 9 sezonda göremediğimiz Mulder&Scully rahatlığını sevdim, Mulder ve Skinner'ın o sahnesini sevdim, ne bileyim sevdim işte...

Şaheser beklenilmiyordu zaten,orası belliydi.Ama gerçekten fanlığın hakkını vererek yıllarca XF izleyip,yorum yapıp,üstüne kafa yoran biri olsaydınız beklentiniz illa ki en kötü stand-alone düzeyinden birkaç kat daha fazla olacaktı.Eğer böyleyim de sevdim diyorsanız evet zevkler,renkler meselesine dokundurup burda sözü kesmem gerekecek.

Tam da denildiği gibi oluyor zaten,Mulder-Scully rahatlığından hoşlanan yani shipper fanlar filme iyi bir anlam yükleyip filmin tüm reziliğini görmezden geliyorlar.Şaşırıyorum,imdb puanı dahil gördükçe şok geçiriyorum.Bu film bu puanı nasıl alabiliyor diye.!
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Pts Tem 28, 2008 2:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben de ona takıldım madem bu kadar kötü bu film nasıl bu kadar yüksek bir puan alabiliyor. Confused En iyisi bekleyelim ve kendi gözlerimizle görelim.. Confused Terfi etmişim bu arada ahah Very Happy
Başa dön
pinar

İletiler: 13

İletiTarih: Pts Tem 28, 2008 5:45 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
theredandtheblack yazdı:

Şaheser beklenilmiyordu zaten,orası belliydi.Ama gerçekten fanlığın hakkını vererek yıllarca XF izleyip,yorum yapıp,üstüne kafa yoran biri olsaydınız beklentiniz illa ki en kötü stand-alone düzeyinden birkaç kat daha fazla olacaktı.Eğer böyleyim de sevdim diyorsanız evet zevkler,renkler meselesine dokundurup burda sözü kesmem gerekecek.

Evet sözü orada kesseniz iyi edersiniz. Yıllarca X Files'ı nasıl izleyip, ne yorumlar, neler yaptığımı ne siz hayal edebilirsiniz ne de ben size anlatmak zahmetine katlanırım.
X Files fanıyım diye filmi beğenmemek zorunda mıyım? Filmi yerin dibine batırmamam sizi neden rahatsız etti onu anlamadım ama neyse kabul. Mutlu olacaksanız şöyle söyleyeyim: Ben zevksizim ve filmi sevdim; bayılmadım ama sevdim...
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pts Tem 28, 2008 11:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar mevzuyu uzatmayalım isterseniz, bir filmi beğenip beğenmemek kada XF hayranlığı da herkese göre değişken bir durum teşkil eder. Birbirimizi garip görmenin bir mantığı yok... Aşmış olmamız lazım bu tip mevzuları artık...

Herkes kendi bildiği, istediği, zevk aldığı gibi izleyecektir filmi. Herkes te kendine göre nasıl hayransa diziye öyle hayrandır. Birbirimizin fanlık derecesini ölçmeye yeltenmenin kimseye bi yararı yok. Aynı şekilde beğeni limitlerimizi de öyle... Beğenen beğensin, beğenmeyen beğenmesin, önemli olan saygılı bir şekilde mevzuyu irdelemektir. Lütfen Wink
Başa dön
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Sal Tem 29, 2008 3:15 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Diger dosyadaki postumu aynen buraya da kopyaliyorum:

Ben bugun merakla bekledigim filmi gordum. Ve ben de begenmeyen arkadaslara aynen katiliyorum,ne yazik ki! 10 yil aradan sonra XF efsanesine bu yapilmamaliydi!

Alıntı:
Filmi gordum, ama beni ilk film kadar heyecanlandirmadi. XF sinemaya geri donmus dedirtecek kadar beni sarmadi yav. 10 yil aradan sonra 2.bir film cekecek idiyseler ve bu kadar aradan sonra bunu cektiyseler, keske hic cekmeselerdi. Herhangi bir stand-alone bolum kadar bile olmadi benim gozumde ne yazik ki.

Hayir, Mulder ile Scully'yi yine birlikte gormek harikaydi. Ona bir sey demiyorum, ama dizinin finalinden sonra 2.filmin basladigi ana kadar ikisinin neler yasadiklarina dair pek bir bilgi verilmedi. Hatta William ortalarda bile yoktu. Ama sanirim bir hint verildi bu konuda. William'a bir sey olmus olabilir. Scully pediatric surgeon olarak bir kilise hastanesinde gorevli. Belki William ile ilgilidir bu bransa gecmesi. Orayi tam anlamadim.

Mulder'in bu olay icin neden yardima cagrildigini da tam cozemedim. Pek MUlder'lik bir olay degildi bu herseye ragmen. Olayda bir psychic'in olmasi sadece, bence yeterli degil. Mulder'in uzmanligina daha uygun bir plot yaratmalarini tercih ederdim. Daha iyi bir bahane bulmalari gerekliydi Mulder'a ihtiyac duymalari ve onu affetmeleri icin. Mesela, o hangi bolumdu yav, hani Scully cok etkileniyordu, kaciriliyordu katil tarafindan ve bolumun sonunda Mulder'a sariliyordu...1.sezondan...Ordaki Mulder expertise cok iyidi bence.

Ana plot da beni tatmin etmedi. Filmin sonunda olanlarin neden oldugunu da cozemedim. Simdi sizler filmi henuz gormediginiz icin kopya veremiyorum. Ama nasilsa bir sure sonra filmin korsan cekimlerini internetten indirerek bu eksigi giderirsiniz. O zaman daha rahat konusuruz.

Ama olay bir XF degildi hic. XF'in TV'deki 10 yillik episode'lari kadar bile olamadi demek, canimi sikiyor.

Filin tek iyi yonu bence ajanlarimizi ve sonda Skinner'i tekrar gormek oldu benim icin. Smile

Bu arada,merak ettim, Turkiye'de de acildi mi film? Hani Eylul'e kalmisti?
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Sal Tem 29, 2008 9:24 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Eylül'de, henüz açılmadı.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Tem 29, 2008 9:52 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Başlığı yorumlar olarak değiştirdim (aynı şey zaten Wink ) sizin yorumlarınız için ayrı başlık açmak yerine buradan devam etmek en mantıklısı, devam ediliyor zaten de neyse öff çok konuştum Razz
Başa dön
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Sal Tem 29, 2008 1:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yau bir fotoğraf gördüm eskaza. Bir Sal muhabbeti dönüyor ama yok öyle bir şey di mi? Shocked
Başa dön
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Sal Tem 29, 2008 2:16 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
şeboist yazdı:
Yau bir fotoğraf gördüm eskaza. Bir Sal muhabbeti dönüyor ama yok öyle bir şey di mi? Shocked

Evet var. Rolling Eyes

Bu gayet kapalı ama yalnız aman diyeyim spoilerları açık açık yazacaksanız lütfen spoiler kutusuna alalım. Bir ön uyarı olsun heyecanlanan olursa....

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The X Files: I Want to Believe Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Sonraki »
2. sayfa (Toplam 11 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız