X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Cloverfield

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Pzr Tem 06, 2008 4:52 pm    İleti konusu: Cloverfield Alıntıyla Cevap Gönder
Arkadaşlar bu filmi izleyen ve benim gibi beğenip aşık olan yok mu aranızda??

Ben küçüklüğümden beri Godzilla hastasıyımdır zaten bu filmin de kuşkusuz ki çıkış noktası Godzilla'dır... Çekimi yüzünden izlenmesi zor ama aynı zamanda insanı deli gibi içene alan bir filmdir...

Spoilerımsı bilgiler vereceğim şimdi, izlemeyenler bakmasa daha iyi olabilir..Smile

Öncelikle J. J: Abrams yapacağını yapmış ve filmin ilk sahnelerinde Dharma logosu göstermiştir.. Çok anlık gözüktüğü için görememiş olabilirsiniz... Tam video başlamadan evvel gözüküyor sağ altta... Sonra başka bir diğer ayrıntı ise filmin son sahnelerinde manzara gösterilirken sağ üst köşeden bir şeyin denize düştüğünün görünüyor olması... Ne olduğu ile ilgili bir bilgi yok ama çok büyük olasıkla ortaya çıkan yaratıkla ilgili..Smile Bir değer duyduğum şey ise filmdeki yaratığın aslında bir bebek olduğu... Filmin extralarında gayet açık ve net olarak söylüyorlar bunu... Yani aslında o korkunç ortalığı yakıp yıkan yaratık korkmuş ve çaresizce annesini arayan bir bebek aynı zamanda...

Tüm bunların dışında doğal olarak verilmiş hiçbir bilgi yok elimizde... Ama bazı teoriler dolaşıyor ortalıkta... Örneğin bu yaratığın uzaydan geldiği ve Lovecraft'ın cthulhu mitosuyla bağlantılı olabileceği diğer yandan ise Mist'i izlemiş olanlar anlayacaktır Kara Kule ile bağlantılı olabileceği.... J. J. Abrams ne düşünüyor bilemeyiz tabi ama bu saydıklarımdan biri doğruysa ben oha derim..Smile

Buarada araştırmalarım sırasında King'in bir röportajında yaratığın (ya da yaratıkların) Kara Kule ile bağlantısı olduğunu söylediğini öğrendim... Ne kadar doğru bilemiyorum tabii...

Unuttuğum bir diğer ayrıntı ise filmde yaratığın bir tane değil bir kaç tane olduğu düşünülüyor... Dikkat de edilirse askerlerin sıklıkla bilmem kaçıncı hedef indirildi gibi laflarını duyabiliyoruz... Buna bakarak 6 tane yaratık olduğu bilgisini ediniyoruz... Bir de o örümcek tipi yaratıkların büyük olanın parazitleri olduğu söyleniyor...

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Pzr Tem 06, 2008 9:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
İZLEMEYEN OKUMASIN SPOİLER MPOİLER V.S.!!!!!
valla benim okuduğuma göre yaratık Lovecraft mitolojisindeki Eskilerin soyundan gelen bir canlı; bu yaratık milyonlarca yıldır okyanusta koza halinde bulunuyor. filmin sonunda Coney adasında lunaparkta dönmedolapta geçen kısa bir sahne var; orda dikkat ederseniz çok kısa bir an okyanus görünüyor ve okyanusa düşen bir meteor ya da eski bir uydu var. muhabbeti de geçiyor sanırım film içinde. işte bu gökten düşen cisim yaratığın koza durumunu bozuyor aniden uyanan ve yeni doğmuş olan bu bebek yaratık tabii o anın şaşkınlığı ve korkusuyla, annesini de bulamayınca panik ve dehşet halinde oraya buraya saldırmaya başlıyor. tabii ordunun saldırıları da pek sakinleşmesine yaramıyor çocukcağızın Twisted Evil Twisted Evil
bir de filmin en sonunda bir bozuk bir telsiz anonsu atılan nükleer bombaların da kar etmediğini ve yaratığın hala yaşadığını söylüyordu Shocked

bir e işin iyice dehşetengiz bir açılımı var ki şimdi bu bebeciğin ağlamalarına patırtısına ebeveynleri koşup yetişirse o zaman dünyanın hali nice olur. arkadaşın Cthulhu'nun yavrularından olduğu söyleniyor. new york filan bişey değil valla babası uyanırsa güneş sistemini yer yutar!!! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Mr. Green
Başa dön
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Pzr Tem 06, 2008 11:34 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Vallahi Karra Kule bağlantısı ile ilgili arandım bayağı ama elle tutulur bişi bulamadım. Daha çok Mist ile bağlantısı olduğu yolunda iddialar var. Ben şu filmi de izleyeyim.

Ben KK ile bağlantısına değinmek istiyorum. Hem KK hem de Cloverfield ile alakalı ciddi olmasa da spoiler olabilir uyarayım. incecik denen bişi var KK'de ona değinecem o kadar.. Wink

Şahsen Tuçe ilk bahsettiğinde İncecik lafını ettiydi. İncecik'ler evrenler, başka başka dünyalar arasında geçişe olanak sağlayan, iki evreni/dünyayı birbirinden ayıran yapıları *duvar* olarak nitelersek, bu duvarların çok çok incelmiş yerleri olarak tanımlanabilirler. Evrenler arasında karanlık alanlar vardır ki, buralarda da hiçbiyerde görülemeyecek yaratıklar olduğu ifade edilir. Yani incecik Cloverfield'deki canavar böle bi incecik'ten dünyaya gelmiş olabilir evet... Olabilirse de zaten, Abrams denen deyyusa oha demek isterim, ayrıca King'e de.. Oha derim çünkü eğer Cloverfield'in olayı buysa, Kara Kule filmlerini de bu adam yapacaksa, yani KK'nin olayı başlamış ta gidiyor zaten demektir ki yani ne denilebilir ki *oha* demekten başka Razz

Okyanusa düşen şey diyorum acaba bu sizin *yavru* dediğiniz yaratık olmasın? Bir incecik her yerde olabilir sonuçta, havada karada orda burda.. Öyle bir aklıma geldi ama bilemiycem tabe.. Ama dediğim gibi, eğer KK ile ble bi alaka kurarlarsa, yuhunuz yane:P
Başa dön
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Pzr Tem 06, 2008 11:53 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ya aralarını iyi olduğunu duymuştum ki King de bir Lost hayranı... Buarada King de Lovecraft'ı çok sever... Yani bu ikisini kafasından çıkmış bir şey olabilir.... Ha buarada Ruki'cim Mist'e bağlanıyor demek zaten Kara Kule'ye bağlanıyor demek..Smile Ki bir de yaratığın birden fazla olması olasılığı var ki o da ayrı bir muamma... Buarada yaratığın yavru olduğu official bir gerçek..Smile Extralarda gayet net söylüyorlar..Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız