X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
En İyi Bölüm Başlangıçları

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The Truth Is Out There
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Per Haz 19, 2008 11:58 pm    İleti konusu: En İyi Bölüm Başlangıçları Alıntıyla Cevap Gönder
Geçen gün Aubrey'i seyredeyim dedim. Bölümü izlemeye başladığımda teaserın ne kadar güzel ve farklı olduğunu fark ettim. Sonra bir düşündüm XF'te bölümler dışında her bölümün teaserının da ayrıca bir güzelliği var. Hele ki bazı bölümlerin başlangıçları bence unutulmaz. Örneğin, "Gethsemane"(Scully'nin "Mulder'ın" cesedini teşhisi ve o kuruldaki konuşması"), "Colony", her ne kadar bölüm kötü olsa da "Existence" (o metal omurun dönerek kendini çoğaltmaya başlaması), ve patlamayla beraber "nasıl yani?" dedirtmenin doruk noktasına ulaşan "Monday"
Başka çok güzel teaserlar illa ki vardır ama şimdi aklıma gelmiyor. Sizin de hoşunuza giden kalbinizde ayrı bir yeri olan Smile bölüm başlangıçları var mı? Buyrun Smile
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Cum Haz 20, 2008 10:37 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben Fearful Symetry'ninkini severim... Görünmez filin kilometrelerce koşması, arabaları dümdüz etmesi, bir anda ortaya çıkması... zavallıcık Rolling Eyes Very Happy
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Cum Haz 20, 2008 1:49 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
En sevdiklerimin başında Colony geliyor.Spoiler olayından bihaber izliyorsanız ve de diğer sezonların varlığından bile haberiniz yoksa "Aaa ölecek mi?" şaşkınlığı içinde izliyorsunuz:p Aslında mitoloji bölümlerinin başlangıcı genellikle güzel oluyor.9.sezondan Trust no1'nın açılışı mesela;klasik M&S sahneleri ile...(her ne kadar bölümü fazla sevemesem de)
Stand alone olarak da Paper Hearts'ı beğenirim.Mark Snow'un harika müziği ile daha da süper oluyor.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Cum Haz 20, 2008 2:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Pine Bluff Variant benim için en iyilerden biriydi. İlk kez TGRT'de All Souls'u izliycez diye bu bölümü yayınladıklarında "ulan din konulu bölüme politik gerilim tadında başlamışlar, nası bağlıyacaklar" diye düşünmüştüm. All Souls'un yayınlanmamasının getirdiği hayal kırıklığı bölüm başlangıcının ve bölümün heyecanından bir şey eksiltmemişti ama.

bi de şimdi hatırladım, son sezonlardaki bölümlerden birine süper bir başlangıç diye yazmıştım ama hangisiydi acaba...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Cum Haz 20, 2008 10:29 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Jose Chung's From Outer Space. Nokta.

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
canan
Çaylak
Çaylak

İletiler: 81

İletiTarih: Cmt Haz 21, 2008 11:36 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
emily bölümünün başında, scully'nin kumlar içindeki yürüyüşü en güzel başlangıçlardan biridir. yalnızlıktan bahsederek elindeki kolyesiyle bir kuma dönüşmesi, aynı zamanda bölümün sonuyla en bağlantılı başlangıç sahnesidir de.

unutulmazlardan biri de bad blood'daki sahne. bir gencin çığlık çığlığa kaçıp sonunda öldürülmesi ve kameraya mulder ve scully'nin girmesi. mulder'ın yarıda kalan lafını kendi kendime tamamlamama neden olmuştu. Laughing

pine bluff variant başlangıcı da unutulacak gibi değil. ne oluyoruz yahu diye bakakalmayı sağlayan girişlerden biri. Shocked
Başa dön
şeboist
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 255

İletiTarih: Cmt Haz 21, 2008 4:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Colony diyorum ben. Very Happy
Nooolllluuuyoruz be demiştin bölüm başlarken Confused
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
canan
Çaylak
Çaylak

İletiler: 81

İletiTarih: Sal Haz 24, 2008 3:20 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
colony'le benzer ama ondan çok daha etkili olan blessing way'in başlangıcı var. özellikle ihtiyar kızılderilinin konuşması ve scully'nin mulder'ın yaşayıp yaşamadığından bihaber onu aramasıyla, yanan vagona bakakalıyor insan.

"herşey onu hatırlayan son kişi kadar yaşar" diye başlıyordu.
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: The Truth Is Out There Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız