X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Star Wars :: Expanded Universe
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 834

İletiTarih: Cum Ağu 10, 2007 7:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
kısaca dağ fare doğurdu demek istiyorum. sanki son anda karar vermişler kim olsun diye de ellerinde hazır hangi karakter varsa onu kullanmışlar gibi. halbuki Darth Krayt'ın kimliğinin Legacy ç.r.ları ile LoF serisi arasındaki köprü olacağını umuyordum. daha önce olması ihtimalini konuştuğumuz ve benim yeterince iyi bulmadığım tüm seçenekler bundan iyiydi.maskenin ayrıca A'Sharad Het gibi daha önce hep olumlu bir portre çizilen bir karakterin 180 derece döndürülmesini de ucuzculuk olarak gördüğümü söylemek isterim. bör de şu var ki A'Sharad bayağı eski bir karakter.Anakini padawan almış birinden söz ediyoruz. Jedi katliamından sonra ortadan kaybolup Korribanda sith olduğu söyleniyor. yani Darth Bane,...Darth Plegious, Darth Sidious, Darth Vader, Darth Lumiya, Darth Caedus şeklinde giden sith silsilesini fena halde bozuyor bu durum. yani sith olmak için güç kullanıcısı olup kendine bir eski mezar hayaleti bulmak yetiyor mu? bu işin bir devamlılığı, bir geleneği yok mu? Evil or Very Mad
not: Cem 15.sayıyı daha okuyamadıysan elimde var, atabilirim sana.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Nom Anor
Çaylak
Çaylak

İletiler: 118

İletiTarih: Pzr Ağu 19, 2007 5:03 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Herzamanki gibi, çorbanın öteki tarafında bazı kişiler LOTF'un 6. kitabı Inferno'ya resmi yayın tarihinden önce ulaşmış... Bazı spoilerlar:

Alıntı:

* Jacen'ın GAG(Galactic Alliance Guard) birlikleri Ossus'taki Jedi Akademisi'ni "kendi güvenlikleri" için kuşatma altına alıyor. Sonra Jedilar buna direnince(sanırım) çatışma çıkıyor; gene bir Emir-66 vakası, gene kısmi Jedi katliamı

* Kam Solusar bu komedide ölen önemli Jedilardan biri

* Luke hala ayakta uyuyor ve aptal...

* Jacen Ben'i annesi Mara'yı eski devlet başkanı Cal Omas'ın öldürdüğüne inandırıyor, Ben de aptal tabii; koşuyur oraya; birşeyler dönüyor ve olay Cal Omas'ın tutuklu bulunduğu kuleyi havaya uçurup intihar etmesiyle sonuçlanıyor... Borsk Fey'lya-II

* Diğer ufak tefek Troy Denning saçmalıkları da anladığım kadarıyle devam etmekte: Jacen bu kez şu flow-walking tekniğiyle Tahiri'yi geçmişe götürüyor...

Okumadan karar veremezsin denir; ama sırf bu olayların olacağını bilmek benim için yeterli: Denning bunları isterse Shakespeare gibi yazmış olsun; Inferno beş para etmez.

Nom Anor
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Pzr Ağu 19, 2007 5:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
isatay yazdı:
Alıntı:
kısaca dağ fare doğurdu demek istiyorum. sanki son anda karar vermişler kim olsun diye de ellerinde hazır hangi karakter varsa onu kullanmışlar gibi. halbuki Darth Krayt'ın kimliğinin Legacy ç.r.ları ile LoF serisi arasındaki köprü olacağını umuyordum. daha önce olması ihtimalini konuştuğumuz ve benim yeterince iyi bulmadığım tüm seçenekler bundan iyiydi.maskenin ayrıca A'Sharad Het gibi daha önce hep olumlu bir portre çizilen bir karakterin 180 derece döndürülmesini de ucuzculuk olarak gördüğümü söylemek isterim. bör de şu var ki A'Sharad bayağı eski bir karakter.Anakini padawan almış birinden söz ediyoruz. Jedi katliamından sonra ortadan kaybolup Korribanda sith olduğu söyleniyor. yani Darth Bane,...Darth Plegious, Darth Sidious, Darth Vader, Darth Lumiya, Darth Caedus şeklinde giden sith silsilesini fena halde bozuyor bu durum. yani sith olmak için güç kullanıcısı olup kendine bir eski mezar hayaleti bulmak yetiyor mu? bu işin bir devamlılığı, bir geleneği yok mu? Evil or Very Mad
not: Cem 15.sayıyı daha okuyamadıysan elimde var, atabilirim sana.

Sancar, seninle msn'de az çok konuştuk zaten bunları, ama ben yine de katılmadığımı tekrarlamak isterim.

John Ostrander ve Jan Duursema; artı seri editörü Randy Stradley sık sık theforce.net forumlarında yazıp fanlarla konuşuyorlar. Ve ısrarla şunu söylemişlerdi Krayt'ın kimliği açıklanmadan önce: Krayt'ın kim olduğu; nasıl ve neden olduğu kadar önemli değil.

Artı benim ve pek çok kişi için Krayt'ın A'Sharad Hett çıkması o kadar da büyük bir sürpriz olmadı. Mevcut bir Dark Horse karakterinin bu role oturtulacağı tahmin ediliyordu. Ve krayt nedir? Çok tehlikeli, devasa bir Tatooine yırtıcı hayvanı. Özellikle Tusken'ların neredeyse dinsel bir şekilde tırstıkları ve saygı duydukları hayvan. Ve A'Sharad Hett Tusken'lar arasında doğup büyümüş birisi. Çenesindeki dövmelerin şekli de tutuyordu.

Ve Krayt Bane'in "yalnız 2 Sith" kuralını tamamen rafa kaldırıp; en güçlü bireyin mutlak hakimiyetindeki pek çok Sith'ten oluşan bir düzen kurdu.
Bu bir Tusken'ın da anlayabileceği birşey; ne de olsa Tusken klanları da ne güçlü ve/veya yetenekli, bilge ve imtiyazlı bireyler tarafından yönetiliyor.

Yine de, Hett'in Krayt çıkması iyi mi oldu kötü mü oldu kesin konuşmak için çok erken: ışte bu yüzden ben de Ostrander ve Duursema'nın da dediği gibi, işin neden'ini ve nasıl'ını çok merak ediyorum: Hett Order-66'dan kurtulup Tatooine'e gittikten sonra nasıl ve neden karanlık tarafa geçti. Nasıl bir Sith oldu? Nasıl kendisine bu kadar çok taraftar toplayıp onları büyük bir gizlilik içinde eğitti? Yuuzhan Vong Savaşı sırasında ve sonrası 100 yılda, bu Sith Düzeni ne işlerle meşgul oldu, henüz resmen galaksiye varlıklarını açıklamadan önce? Lumiya ve Jacen/Darth Caedus'la ne gibi bir bağları var; ya da var mı?? Yoksa birbirinden ayrı evrimini sürdüren iki Sith düzeni ve felsefesi mi söz konusu??

Eğer iki ayrı Sith Düzeni varsa, Lumiya ve Jacen; Darth Ruin-->Lord Kaan -->Darth Bane -->Darth Sidious sisteminin son artıkları olabilirler.
Ama birbirleriyle bağları varsa -ki Lumiya LOTF'un 3. romanı Tempest'te başka Sithlerin de var olduğunu ve ortada gelişmekte olan bir büyük plan olduğunu ima ediyor -- o zaman 2200 yıl kadar önce Darth Ruin'in yeniden organize ettiği Sith düzeni, pek çok evrim geçirmiş olmakla birlikte, hala varlığını sürdürüyor demektir...
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Pzr Ağu 19, 2007 8:21 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Darth Krayt-Krayt ejderhası mevzusunu nasıl farkedememişim şaşırdım doğrusu Mr. Green
ama asıl meseleye gelirsek şimdi düşününüce Hett'in nasıl sith olduğu gerçekten de önem kazanıyor. hatta sadece Legacy ç.r. serisi için değil LoF ve hatta genel olarak sith tarihi için dahi kilit nokta olacak gibi.
taa imparator zamanından beri varolan iki ayrı sith kolu olduğu gibi bir saçmalık olursa üzülürüm doğrusu. Legacy çok iyi igidiyordu. böyle bir şey yapmazlar umarım. en güzeli bu sith meselesi yoluyla Legacy ve LoF serilerini birbirlerine bağlamaları olur. A'sharad Hett'in çok daha yaşlı olması (galiba 200den yaşlı olması lazım, taa eski cumhuriyet zamanından) Lumiyanın ardılı olmasını engelliyor(belki de enegellemiyor bilmiyorum) bu burumda Hett'in Sidious ve Vader'dan sonra gelmesi daha mümkün ve daha uygun. Sidious da imparator oldujktan sonra bir usta-bir çırak kuralını pek önemsemediğini gösteren şeyler yapmıştı. Lumiya bile bunun kanıtı. kendisi veya Vader Hett'i sith olarak eğitmiş olabilir ve tercih ederim doğrusu böyle bir şeyi. iki ayrı sith kolu meselesi ağzımda ötü bir tat bırakıyor doğrusu. ama bir yandan da iki serinin yazarlarının birbirinin ayağına basmamak için böyle bir şey çıkarma ihtimali var ki bu da hiç hoş olmaz.
en kötü ihtimal ise klasik "korribana git, öcüyü bul, Lordluğu kap" Twisted Evil şeklinde formüle edilebilecek hikaye olur. Exar Kun'dan beri o kadar çokl kullanıldı ki suyu çıktı bu temann. daha önce de söylediğimi gibi kolaycı bir yol bu ve sithliğin onbinlerce yıllık gelenekleri ve tarihiyle herhangi bir karanlık taraf kullanıcısından ayrılmasını engelleyen birşey.
yani kısaca umarım sith silsilesinde bir çatallanma görmeyiz. ya da en azından bir çatallanma olacaksa bile umarım Vader'dan önce değildir.
Başa dön
obiwan46
Çaylak
Çaylak

İletiler: 56

İletiTarih: Sal Ağu 21, 2007 2:26 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
offf ya dedim ben yapmasinlar a sharad hett`i sith diye offf. cok sinir oldum ve su an soktayim.ya peki hett o kadar sure nasil yasamis ozel bir teknik mi kullanmis acaba(sidious gibi)?
isatay
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiTarih: Sal Ağu 21, 2007 4:17 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
rivayet muhtelif. ama aslını, nasıl sith olduğunu, nasıl yaşadığını v.s. 16.sayıda görücez.
Başa dön
Nom Anor
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Pts Eyl 03, 2007 8:08 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Görünüşe göre Krayt pek çok kez stasis haline sokmuş kendisini - yani vücut fonksiyonları tamamen durarak ve hiç yaşlanmayarak uyumuş. Alien serilerindeki cryosleep gibi Smile (Uzun uzay yolculuklarında koy kafayı uyu tekniği)

Ayrıca Force'u çeşitli biçimlerde manipule ederek ömrü uzatmak için kullanılabilecek türlü Sith teknikleri de var. Bu şekilde normalde umabileceklerinden çok daha uzun süre yaşamış olduğunu bildiğimiz bireyler var. Marka Ragnos mesela, sanıyorum kendisi öldüğünde 200 civarındaydı.
obiwan46
Çaylak
Çaylak

İletiler: 56

İletiTarih: Sal Haz 17, 2008 1:28 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bikac sene once baslamis olan bir kitap serisine basladim.republic commando! ilk kitabi hard contact'i bitirdim.harikaydi zaten oyununu oynadiktan sonra feci bir gaza geliyorsunuz.2.kitap triple zero'a basladim.3.kitap true colors da elimde.yazin bu ucunu bitirmeyi hedefliyorum eylulde yeni gelecek olan serinin 4. ve son kitabi order 66'i da ayricana merakla bekliyorum. eskicumhuriyet donemini ve klon savaslarini sevenlere tavsiye ederim. ah bi de biri ciksa da (timothy zahn Smile ) su darth revan'in basina kotor 2den sonra neler geldi onu anlatan bir kitap yazsalar(kotor 3'un cikacagi yok zaten)
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Kitap Kurtları Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız