X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
KıRLı SICAK RUTUBETLı (Gri Mizah)

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Kitap Kurtları
View previous topic :: View next topic  
Author Message
müptedi

PostPosted: Fri Jan 18, 2008 12:10 pm    Post subject: KıRLı SICAK RUTUBETLı (Gri Mizah) Reply with quote
KıRLı SICAK RUTUBETLı
Yılmaz Karaman
Karşı Kıyı Yayınları;
ıstanbul, 2007, 229 sayfa, Türkçe, Karton Kapak.
ISBN No: 9756481935

Kuru sulu her şeye tövbeliydim. 'Benden işlemez Ammo, ' dedim, ellerimi sallayarak. ıradem hiç olmadığı kadar güçlü olmalıydı.

'Sıkı bir çalışmanın içindeyim. Bira bile yok. Aman gözünü sevdiğim, bana bulaşıp günaha girme, 'Bu bokun bir tadına baktım mı arkası gelecek, biliyorum; Bu konularda kendimi çok kurcaladım, zaaflarımı tanıyorum.

Koluma yapışıp beni sürüklemeye, bana elindeki malı anlatmaya başladı:

'Bi sene nadastaydı tarla, dinlendi, tezek yedi anam avradım ossun. Keçi boku yedi büyüdü. Elegin en incesi, anam karım ossun. Dört buçuk ay tezegin içinde demlendi, pişti.'

'Organik esrar he? Bi o eksikti zaten. Helal olsun sana. Bari Tarım Bakanlığına onaylat.'

'Esrarın organikini biz yaparız, baba kartal. Gel sahile, bi çekelim, begenmessen hepsini denize dökecegem.'

'Yok, hemşerim, aman, olmaz olsun.'

'Bak, ama... şöyle böyle demiyorum...'

Sigara bağımlısı, sigarayı bırakmaya kalktığı zaman, beyindeki düşkün maymun öyle bir pusuya yatar ki, herhangi bir şeyi, zaferi veya yenilgiyi, keyfi ya da hüznü bir sigara yakmanın bahanesi olarak sunar; çoğunlukla da o sigara tek seferliğine yakılır ve asla tek seferle kalmaz. Demek istediğim, zaten beynimin karanlık dehlizlerinde tembel, arsız, düşkün bir maymun dolaşmaktayken, ele geçirip hayvansal arzularını tatmin etmek için beni bir alet gibi kullanmak isterken, ayağıma gelen böyle bir 'fırsatı' reddetmenin nasıl güç olduğunu bilen vardır illa.

'Cinayet ışlemek ıstiyorum' romanıyla okuyucuların beğenisini kazanan yazar bu yeni romanında da oldukça iddialı.

Arka Kapak'tan

http://kitap.antoloji.com/kisi.asp?CAS=213357
Back to top
View user's profile Send private message
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES T�rkiye Forum Index :: Kitap Kurtları All times are GMT + 3 Hours
Page 1 of 1

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum