X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Unutulmaz Scully Anları...

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Dana Scully / Gillian Anderson
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Sal Haz 19, 2007 11:57 pm    İleti konusu: Unutulmaz Scully Anları... Alıntıyla Cevap Gönder
Erlenmayer Flask başlığında değindim, baktım değinmekle olmıycak, hemen başlık açıveriyim dedim Wink

3x04 - CLYDE BRUCKMAN'S FINAL REPOSE

Ehem.. Bölümün sonları. Puppett'ın arkasından giden Mulder gafil avlanır, Puppett elindeki bıçağı Mulder'a saplayacakken servis asansöründen Scully çıkar bi anda.. Silahını doğrultur "At onu!" der. Puppet dinlemeyip tam Mulder'a hamle yaparken gözünü bilem kırpmayan Scully ateş eder... ızleyen gözleri faltaşı gibi açık bi halde yutkunmakla yetinir Very Happy şu ihtişama bakın be!

http://www.chrisnu.com/s3/gal/cbfr/Screenshot119.jpg

FIGHT THE FUTURE

"Don't think! Just pick up the phone and make it happen!" (Düşünme, sadece telefonu kaldır ve olmasını sağla!"

Bu lafı ortağı bir bombayla beraber bir odaya kilitlenmiş, az zamanı kalmış Scully'nin söylediğini hayal edin yeter.. Hala unutamıyorum o sahnede nası nefessiz kalmıştım, of off..

Buyrun devam edin, ben Mulder'a yöneleyim :d
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Çar Haz 20, 2007 2:41 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ıkisi de kesinlikle unutulmaz sahneler.Fight The Future'da nedir o öyle ya.Kalakalıyo adamlar.
Bir de şey sahnesi vardı Fight The Future'da.Sona doğru Mulder artık pes etmiş gibi.Scully'ye diyor "go be a doctor.go be a doctor while you still can".Scully "I can't, I won't.I'll be a doctor but my work is here with you now.." diyor buna karşılık.vs..vs..Sonra elini tutuyor Mulder'ın, "Look, 'if I quit now, they win' " diyor ve "tanıdık geldi mi?" gibi bir bakış atıyor Mulder'a.Hafif gülümsüyor Mulder ve arkalarına dönüp gidiyorlar.Ahh ah.Daha ne sahneler var FTF'de de, aklıma bu geldi.
Bir de şey geldi aklıma.Roadrunners'da paraziti Scully'nin vücuduna yerleştirecekleri zaman (daha ne kadar yumuşatılarak söylenir acaba?) bağırıyordu ya Scully; "No, no don't do this , I'm gonna have a baby!" diye.ıçim bi garip oluyo her izleyişimde...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Çar Haz 20, 2007 3:15 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Scully'nin anları saymakla bitmez ki.

Scully denilince aklıma gelen ilk sahne:

BEYOND THE SEA (1X12)

"You set us up. You?re in on this with Lucas Henry. This was a trap for Mulder because he helped put you away. Well, I came here to tell you that if he dies because of what you?ve done, four days from now, no one will be able to stop me from being the one that will throw the switch and gas you out of this life for good, you son of a bitch! "

"Bizi tuzağa düşürdün. Bu işte Lucas Henry'le birliktesiniz. Bu Mulder için bir tuzaktı çünkü senin hapse tıkılmana yardım etmişti. Buraya sana şunu söylemeye geldim, eğer yaptıkların yüzünden ölürse, dört gün sonra kimse benim o şalteri indirip seni bu hayattan gazlayan kişi olmama engel olamaz, seni or...çocuğu!"

Tabii bu birşey değil. Bunları nasıl söylediğini görmeniz lazım. Aslında tüm Beyond The Sea, koca bir Scully anıdır.

Sonra şu var:

PILOT (1X69)

"What I find fantastic is any notion that there are answers beyond the realm of science. The answers are there. You just have to know where to look. "

"Fantastik bulduğum, bilim çerçevesinin ötesinde cevaplar olduğu fikri. Cevaplar orada. Sadece nereye bakman gerektiğini bilmelisin."

Klasik Scully ve onunla ilk tanışmamız.

Daha say say bitmez. Sadece aklımda beliren ilk ikisini yazmak istedim. Diğerlerine de fırsat tanıyayım değil mi? Wink

Live long and prosper
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Çar Haz 20, 2007 8:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Laughing Kesinlikle..Hele "for days from now..." diye başladıktan sonra "out this life for good, you son of a bitch!" e kadar nefes almayıp bi de vurguluyo ya bitch'i..Allaahh...

Aklıma geldi belirteyim hemen.

Deep Throat(1x02)

Just because I can't explain it, doesn't mean I'm gonna believe they're UFOs..

ve ardından "tell me I'm crazy" diyen Mulder'a gayet kendinden emin bir şekilde...

"Mulder, you're crazy.."

Buyrun, daha neler neler var...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Çar Haz 20, 2007 9:02 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Darkness zateb BTS'den söylemiş,ama aynı bölümde babasının cenazesinde annesine "benimle gurur duyar mıydı" diye sorması.Allahım Gillian ne kadar iyidir,dur bakalım daha 1.sezondasın!Kesinlikle Beyond the Sea en güzel Scully bölümüdür.

3x13 Szygy
Scully'nin Mulder'a patladığı sahne Laughing "Why do you always have to drive? Because you?re the guy? Because you?re the big macho-man?" Laughing
3x17 Pusher
Pusher-Mulder-Scully üçlüsü arasındaki sahne.Scully'i Mulder'un olanları anlaması için çabalarken Mulder'ın bir anda silahını Scully'e doğrultur,şu sahne
http://www.chrisnu.com/s3/index.php?spgmGal=pusher&spgmPic=93&spgmFilters=#pic
7x03 Sixth Extinction--Scully'nin Afrika'da gözüktüğü sahnelerin hepsi diyebilirim,bir de tekrar büroya döndüğünde etraftakilerin bakışlarına aldırmaksızın koridorda yürüyüşü--bir benzerini Within'de de görebilirsiniz ama son sezonlardan pek haz etmediğim için burayı daha çok beğenirim--
7x17 All Things
Tapınaktaki sahne,geçmişine ait görüntülerin akıp gittiği yerler...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
theredandtheblack
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Çar Haz 20, 2007 9:24 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Szygy ve All Things'te o kadar çok sahne var ki çok iyi etmişsin hatırlatmakla...
Gillian'nın irkilmeleri hep etkilemiştir zaten ki All Things'te tapınak sahnesinin son kısmı yani irkilme müthiştir bence.koymadan edemiycem:

http://www.chrisnu.com/s7/index.php?spgmGal=allthings&spgmPic=43&spgmFilters=#pic

ama Milagro'nun sonunda yerden uyanışı benim daha çok irkilmeme neden olur:

http://www.chrisnu.com/s6/index.php?spgmGal=milagro&spgmPic=129&spgmFilters=#pic

irkilmelerden gittim ama hayran olduüum bölümlerdir,sahnelerdir.açıkçası 8 sezon içinde yüzlerce Scully anları sayılabilir.ama aklıma nedense Orison geldi şimdi. yazayım hemen:

SCULLY: He was evil, Mulder. I'm sure about that, without a doubt. But there's one thing that I'm not sure of.
........

SCULLY: Who was at work in me. Or what... what made me... what made me pull the trigger.
ve Mulder'ın "you mean if it was God?" sorusu üstüne müthiş cevap:

SCULLY: I mean... what if it wasn't?

edit:unutmuşum Roadrunnners'ın hemen hemen her Scully sahnesi bence unutulmazdır,unutmak ne kelime benim için ayrı bir değer taşımaktadır. Wink
elisa day
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1239

İletiTarih: Per Haz 21, 2007 7:13 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alakasız olaraktan : Ayliiiiinn avatarın süpeeerr!!!!! Smile

http://ruyasam.blogspot.com/
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Per Haz 21, 2007 4:55 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Nisei'de kendi gibi kaçırılan kadınların yanına gittiği sahneyi de severim ben
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 485

İletiTarih: Per Haz 21, 2007 7:30 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
elisa day yazdı:
Alakasız olaraktan : Ayliiiiinn avatarın süpeeerr!!!!! Smile

alakasız olaraktan ben de teşekkür edeyim,livejournal sağolsun.yollarım istersen Razz
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Sal Haz 26, 2007 9:11 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
5x03 REDUX II
MRS SCULLY: Dana? (Scully turns to her) Dr. Zuckerman called. He ah... he said that you wanted to see me? (She sits on Scully's bed and they hug. Scully is crying)
SCULLY: I'm so sorry... I fight and I fight and I fight... But I'm so stupid.
MRS SCULLY: What? What is it?
SCULLY: I've come so far in my life on simple faith, and now when I need it the most I just push it away. I mean, why ... why do I wear this? (Scully holds up the cross necklace) Why do I wear this, Mom? I put something that I don't even know or understand under the skin of my neck. I will subject myself to these crazy treatments, and I keep telling myself that I'm doing everything I can, but it's a lie!

Ah, bu sahne yok mu bu sahne! Otur izle oyunculuk dersi niyetine. Orada annesine sarıldığında yüzünü ekşitip, tek kaşını da kaldırıp ağlama moduna girince sahneyi durdurup, tv önünde secde edip ağlayasım geliyor walla. Sen bakma öyle ben bakayım, senin kanserin bana geçsin diye yırtınıyorum içten içe. Bölümün geri kalanında da muhteşem Scully ve tabii ki GA

A bir de, Gethsemane'nin açılış sahnesinde Mulder'ın cesedini yalandan teşhis ettiği sahnedeki yürüyüşüne kafasını eğişine bakışına her şeyine tapıyorum.
Bir de Apocrypha'da Luis Cardinal'e "Are you Luis Cardinal? Are you the man who shot my sister?" diye bağrınışları var ki "ah be ablam yine yıktın ortalığı oyunculuğunla" demeden duramıyor insan GA'ya ve tabii ki Scully'e de burada gösterdiği kararlılıktan dolayı tapıyor.
Ben daha yazarım bu başlığa bu vakitte bi tek bunlar geldi aklıma.
Canım Scully'm benim yaaaa
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
e.kaymazalar

İletiler: 10

İletiTarih: Pzr Ağu 26, 2007 2:20 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ben bir scully hayranı olarak onun bi unutulmaz anını seçmek çok zor çünkü onun ekranda göründüğü her an unutulmaz(biraz abartım mı??) Very Happy
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Pzr Ağu 26, 2007 5:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kesinlikle hayır! Wink
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Dana Scully / Gillian Anderson Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız