X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
1X23 : Erlenmeyer Flask
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1
View previous topic :: View next topic  
Author Message
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Jun 18, 2007 11:26 am    Post subject: Reply with quote
ilk izlediimde bana ok kaln ve karmak konulu bir kitabn daha ilk blmn okuyormuum hissi vermiti bu blm. yani "vay daha perde yeni aralanyor kimbilir daha ne acayip eyler greceiz" hissi. mti keyifli bir eydi bu. ucu grnen buzdann ardndaki srlar kefetme isteinden gelen bir sabrszlk ve itahlanma. ve bo da bir vaat deildi.

imdi izlediimde o hissi duyamadm belki ama bunun yerine gzel bir nostalji hissi verdi; sonraki hallerine gre ok naif saylacak gen bir Mulder ve Scully, Deep Throat'un tv tarihine geen lm sahnesi ve son szleri, gcnn doruunda bir CSM...

imdiki gzle baknca Scully'nin o blmden sonra hala pheci daha dorusu inkarcla devam edebilmi olmas inanlmaz. herhangi biri o blmde yaadklarn yaasa Mulder'dan on kat daha fazla iman ederdi uzayl komplosunun varlna. sanrm onun daha uzun sre sistemli olarak inkarcla devam etmesi daha sonra karlmas ile balantl. karlma travmasn yaad kt deneyimlerin hatrasn bastrmak iin konu ile ilgili hereyi inatla inkar etti. (ayrca hakkaten ok kt giyiniyormu o zamanlar yav)

ayrca bu blmde son sezonlardaki sper-asker meselesi ile ilgili de birok ipucu olduunu grdm. kaan doktor bir sper-asker prototipi gibiydi. hatta su altnda nefes alma detay bile vard. o zamanlar dndm ve kzdm kadar samalamam ve orjinal mitolojiden uzaklamam olabilir C.C.diye geti aklmdan.

Sandmanokuyanlar bilir ilk cildin tamam ok gzeldir, ok orjinaldir ama ilk cildin son yks "Kanatlarnn Sesi" iine hep ilk gerek Sandman yks denir. nk Sandman'in tam anlamyla kvama gelip kendini bulduu yk budur ve ileriki blmler iin de bir slup standart oluturmutur. sanrm ayn ey Erlenmayer Flask" iin de sylenebilir.
Back to top
View user's profile Send private message
Zaugnakhaldun

PostPosted: Mon Jun 18, 2007 11:34 am    Post subject: Reply with quote
Tekrar tekrar seyredilesi, batac edilesi bir blm bu.
Back to top
kitsunegari
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Jun 18, 2007 8:18 pm    Post subject: Reply with quote
ok ok gzel bir blmd.Her ynyle sabah 4'e kadar oturduuma dedi.Gerek Mulder ve Scully'nin o zamanki halleri,gerek blm izlediim zaman iimde bir eylerin eksik kalmamas ister istemez keke diziyi en bandan izleyebilseydim dedirtti bana.Mulder'n ''Gerek orada olduu srece pes edemem'' szyle son sezonlar karlatrnca gerek Mulder karekterinin ne olduunu daha iyi anladm.Tek kelimeyle sper bir blmd.Bir de gece evde tek bana izlemek baka bir hava katt valla olaya Very Happy

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 4:18 am    Post subject: Reply with quote
Gerekten ok gzel bir finaldi. Ben bu blm 2.kez izleyebildim. Zihnimden silinen baz sahneleri tamamladm dn akam. Scully'nin Mulder'dan zr dilemesi etkiledi beni. Grdkleri karsnda baz eyleri kabul etti. Ama insan dnmeden edemiyor, daha sonraki sezonlarda bu pheciliini nasl koruduunu. Bilim insan olmann bir gerei heralde bir bakma. Deep Throat'n lm zc, Mulder blm sonundaki szleri de yine etkileyici idi.
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 7:29 am    Post subject: Reply with quote
Blm misafirlikte olmama ramen, zannedersem ilk reklam sonrasndan itibaren izleyebildim.lk izlediimde altyazlar tutmad iin ( Smile ) pek anlayamamtm doal olarak.Dn izlediimdeyse puzzle n paralar yerine oturdu.O ne blmdr ki Scully'nin Purity Control' , Mulder'n "not as long as the truth is out there"i , Deep Throat'n "trust no one" ..Btn sezon finallerini hala izleyememi olduum iin "en" diyemiycem ama ok ok gzel bir sezon finali olduunu syleyebilirim bu blmn.Bir de sylemeden edemiycem.O ne gzelliktir Gillian'daki yahu.Ten bembeyaz, gzler mthi.David de ok tatlym tabi Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Bloody_Wolverine
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 8:44 pm    Post subject: Reply with quote
Blm hakknda o muhteem yorumlarm yapmayacam imdi...ama aklmda u var. Scully o laboratuvara girerken ifreyi sallad ya...iyi tutturmu yani...orda ok gerildi..hep aklmdadr o sahne...ya bilemeseydi falan diye...oov
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Tue Jun 19, 2007 11:16 pm    Post subject: Reply with quote
Bloody_Wolverine wrote:
Blm hakknda o muhteem yorumlarm yapmayacam imdi...ama aklmda u var. Scully o laboratuvara girerken ifreyi sallad ya...iyi tutturmu yani...orda ok gerildi..hep aklmdadr o sahne...ya bilemeseydi falan diye...oov

Ehehe.. Grevli ifreyi sorduunda etraf inceliyo nce Scully, sora grevli kllanmaya balyo, sesi ksk, fsldamaya yakn bi ekilde "Purity Control" demiyo mu..

Ah be, Gillian'n oyunculuundan hayran olunas bi kuple daha.. Tabe ki sper bi sahne Smile

Bi de Clyde Bruckman blmnde (hehe, ilk 10'un 1 numaras olarak yaknda izliyces o sra bakarsnz) mutfan kaps ald gibi silahyla nian alp "dur" demesi ardndan da ate etmesi var byle "ah be ablacm naaptn sen?! spersin sen! helal be!" diye kalakalyor insan..

Gene kendimi tekrar edicem ve konudan ack sapcam ama, durun ya sapmiyim.. GA klasrnde balk aalm, tartalm. Tabe Mulder da nasbini almal bundan.. Heyooooooo, sevindirik oldum birden Very Happy
Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Fri Jul 03, 2009 1:10 pm    Post subject: Reply with quote
herkes aklam zaten ne kadar mkemmel bir blm olduunu.En gzel final sezonlarndan biridir kukusuz.Deep Throatla burada bitmiyor iimiz tabii..
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1 All times are GMT + 3 Hours
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum