X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Forum Kuralları !!!Lütfen Okuyun!!!

 
Yeni Konu Gönder   Bu konu kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!-
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

Kayıt: 09.04.2005
İletiler: 3600
Konum: Istanbul

İletiTarih: Sal Nis 12, 2005 7:45 pm    İleti konusu: Forum Kuralları !!!Lütfen Okuyun!!! Alıntıyla Cevap Gönder
The X Files Türkiye Forumu?na hoş geldiniz.

Lütfen "Mesajlar" kısmına geçmeden önce aşağıdaki Forum Kuralları'ını okuyunuz.

Aşağıdaki kurallar, The X Files Türkiye Fan Grubu Forumu'na üye olan kişilerin uyması gereken kurallar olup, forum bütünlüğü ve huzuru açısından forum üyesi herkes tarafından dikkatle okunması gerekmektedir.

Kuralları okumamış olsanız dahi, ilk mesajınızı gönderdikten sonra tüm kuralları kabul etmiş sayılırsınız.A. FORUM (MESAJ PANOSU) KULLANIMI :


  1. Türkiye Cumhuriyeti yasalarını ya da uluslararası kanunları ve anlaşmaları çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez. Herhangi bir organizasyon, kurum, kuruluş veya derneğe hakaret, küfür, tehdit; kişi hak ve özgürlüklerine saygısız; inanç, dil, din, mezhep, ırk özgürlüklerini rencide edici içerikli mesaj yollamak yasaktır. Bu kurala uymayan başlıklar uyarıda bulunmaksızın silinecektir.

  2. Foruma yeni üye olan kullanıcıların "Merhaba"; "Yeni geldim"; tarzında başlıklar açmamasını önemle rica ederiz. ısteyen kullanıcılar The X Files Türkiye Site ve Forum Duyuruları forumundaki “Merhaba ! Kendinizi Tanıtın” başlığı altına mesaj atabilir ve kendilerini tanıtabilirler. Bu kurala uymayan mesajlar ilgili başlığa taşınacak ve başlık silinecektir.

  3. Forum üyeleri, herhangi bir konu hakkında başlık açmadan önce, o konunun forumlarda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için forumun ARAMA özelliğinden yararlanmanız tavsiye edilir.. Tartışılmış veya tartışılmakta olan bir konu ile ilgili farklı bir başlık açılamaz. Bu tür mesajlar gerekli görüldüğü takdirde ilgili başlığa taşınır, aksi halde uyarılmaksızın silinir.

  4. Forumumuzun dili Türkçe'dir. Yazılan mesajlarda Türkçe'nin tahammül edilebilir boyutun ötesine geçen dejenerasyonu yasaktır. Chat havası taşıyan mesajlardan özellikle kaçınılmalıdır. Yazdığınız mesajı sizden farklı yorumlayacak kişi ya da kişiler mutlaka olacaktır. Bu nedenle mesaj yazarken mümkün olduğunca anlaşılabilir olmaya çalışmanız, anlatım yanlışlarından kaçınmanız hepimizin yararına olacaktır. Büyük harfle yazı yazmak bağırmak anlamına geldiğinden, bu şekilde mesaj yazmamanızı rica ederiz. Bu kurala uymayan mesajların sahibi kullanıcılar uyarılır, uyarıya rağmen düzenlenmeyen mesajlar silinir.

  5. Kişisel tartışmaların forum ortamında yapılması kesinlikle yasaktır. Bu tip mesajlar uyarıda bulunulmaksızın silinecektir. Kişisel tartışmalar için forumun ÖZEL MESAJ (PM) bölümü ya da kullanıcıların mail adresleri kullanılmalıdır.

  6. Forum bütünlüğünü ve huzurunu bozmadığı sürece, "geyik" tabir edilen içerik barındıran mesajlar ile ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur. Ancak gereksiz, konuyu dağıtan ve ortamı seviyesizleştiren mesajların atılması durumunda ilgili başlık forum yöneticilerinin inisiyatifine bağlı olarak kapatılabilir ya da silinebilir.

  7. Avatar ve imza kullanımı ile ilgili kurallar “Forum Kullanımı ve Kuralları” forumundaki ilgili başlıklarda belirtilmiş olup, kurallara uymayan avatar ve imzalar kullanılması halinde kullanıcı uyarılır. Uyarıya rağmen değişiklik yapmayan kullanıcıların avatar ve imzaları silinecektir.

  8. ınternet üzerindeki size ait olmayan bir kaynaktan direkt IMG özelliği kullanılarak mesajlara resim eklenmesi yasak olup, uyarı yapılmaksızın silinir. Size ait olmayan bir web alanının bandwidthini harcamanıza forumda izin verilmeyecektir. Resimler link verilerek eklenmeli veya kendinize ait bir web alanı üzerinden host edilmelidir.

  Bandwith Nedir?

  Bandwith kelimesinin türkçe anlamı trafik kelimesine denk gelmektedir.Web sitemizde indirilen dosyalar ( Mp3 gibi) veya ziyaret edilen sayfalar (index.html gibi) web sitemizin trafiğini harcar.

  Web sitenizin bandwith alanı biterse siteye ziyaretciler ulaşamaz.Aldığınız bandwithler her ay sıfırlanarak yeni başlangıç yapar.  9. Forumda bilgilendirme amaçlı olmak kaydıyla başka sitelerin linklerini vermek serbesttir. Yöneticilerden izin alınmaksızın başka sitelerin, grupların, şirketlerin, toplulukların, ürünlerin reklamı, duyurusu yapılamaz. Böyle bir durumda ilgili mesaj ile ilgili yapılacak işlem, moderatörlerin inisiyatifine kalmıştır.


B. ÖZEL MESAJLAR (PM) :


  10. Herhangi bir kullanıcı forum kurallarına uymayan mesajlar veya kullanıcılar hakkında forum yöneticilerini bilgilendirmek için yine PM yoluyla forum yöneticilerine haber vermelidir. Bu tip konuların forum ortamında tartışılmasına izin verilmeyecektir.

  11. Özel mesaj yoluyla kullanıcıların inanç, dil, din, mezhep, ırk özgürlüklerini rencide eden, hakaret ve aşağılama içeren mesaj gönderilmesine kesinlikle müsamaha gösterilmeyecektir. Böyle mesajlar gönderdiği tespit edilen kullanıcılar uyarıda bulunmaksızın forumdan ihraç edilecektir.

  12. Özel Mesaj yolu ile diğer kullanıcılara reklam içerikli, rahatsız edici mesaj gönderilmesi kesinlikle yasaktır. (Bu tür mesajları bildiriniz).

  13. Forum kullanımı ile ilgili konularda forum yöneticilerine özel mesaj (PM) atmayınız. “Forum Kuralları ve Kullanımı” adlı forumda yardım almak istediğiniz konuyu araştırınız, ilgilendiğiniz konu başlıklarda yer almıyorsa başlık açarak sorununuzu belirtebilirsiniz. Forum üyeleri ile ilgili herhangi bir sorununuz olduğu takdirde forum yöneticilerine özel mesaj atabilirsiniz.

  14. Göndermiş ya da almış olduğunuz özel mesajlarınız, forum veritabanında yer tutmaktadır. Belirli sıklıklarla gereksiz olan özel mesajlarınızı silmeniz forumun yararına olacaktır.


C. YÖNETıCı (MODERATÖR) YETKıLERı :


  15. Kuralların uygulanması forum yöneticileri yani moderatörler tarafından yapılacaktır. Yöneticiler forumun düzenini, rahatını ve huzurunu sağlamak için görev yapmaktadırlar. Yöneticilerin yetkileri ve aldığı kararlar sorgulanamaz. Kullanıcılara yollanan uyarı yazıları tartışma konusu yapılamaz

  16. Forum yöneticileri yazılan mesajın konusuyla ilgili olmayan bir başlıkta veya forumda yazıldığına karar verirlerse, mesajı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

  17. Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında forumdan uzaklaştırılırlar. Yeni üye statüsündeki kişiler forum kurallarına ihlal etmeleri durumunda uyarılmaksızın forumdan süresiz uzaklaştırılabilirler.

  18. Yönetici ve moderatörler forum kurallarından muaf değildirler. Eğer forum üyesi, bir yönetim yanlışlığı yapıldığını düşünüyorsa özel mesaj (PM) aracılığıyla yöneticilerden birine itirazını bildirebilir. Konu yöneticiler tarafından değerlendirilecektir. Yönetim ile ilgili yanlışlıkların forum ortamında tartışılması yasaktır, bu tip mesajlar cevap verilmeksizin silinecektir.
Türkiye'nin en iyi The X Files sayfasında buluşan hayranların arasına hoşgeldiniz! Tadını çıkarın!

The X Files Türkiye Sitesi Yönetimi

www.thexfiles-tr.net
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Bu konu kilitlenmiştir; cevap yazamaz, iletileri değiştiremezsiniz    Mesaj Panosu :: Forum Kuralları ve Kullanımı -YENİ GELENLER LÜTFEN OKUYUN!- Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

 
Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group phpBB2 Türkçe: phpBB Türkiye 
X-Files by Scott Stubblefield