X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
300

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Per Oca 11, 2007 11:35 pm    İleti konusu: 300 Alıntıyla Cevap Gönder
hebehebehebehebehebe......

Öhm..

Sin City'nin yaratıcısı Frank Miller'ın bir başka başyapıt çizgiromanı (graphic novel) sinemaya aktarılıyor.

M.Ö 486 yılında bir milyon askerli Pers ordusu, Sparta'ya taarruz etmek üzeredir. Termopilai Savaşı olarak da bilinir bu savaş. Pers ordusunu yavaşlatmak için seçilen 300 Spartalı askeri anlatıyor 300. Bu savunmadan Heredot ve Plutarch da bahsetmiştir, ve gerçek olduğu varsayılmaktadır.

şimdi gelelim kelimelerin kifayetsiz kaldığı anlara:
bu 1. fragman(sağ tık-save as): http://images.apple.com/movies/wb/300/300-tlr1_h640w.mov

bu da 2. fragman(sağ tık-save as): http://images.apple.com/movies/wb/300/300-tlr2_h640w.mov

"Tonight, we dine in hell!"

Konuyla ilgili 300'den daha iyi olduğu söylenen roman ise Steven Pressfield'ın Ateş Geçitleri'ymiş. Türkçesi Bilge Yayınevinden çıkmış bu kitabın.

Film bi halta benzemezse (ki sanmıyorum) 1,5 saat rahatlıkla bu fragmanları izleyebilirim, hiç fark etmez.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
inci
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 420

İletiTarih: Sal Oca 23, 2007 7:47 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ben gecen aylarda sinemada fragmanini izlemistim ilk kez. Hangi film oldugunu anlayincaya kadar kudurmustum fragman,n sonuna kadar. Cunku boyle tarihi filmlere, ozellikle antik caglarda gecen filmlere bayilirim. Sonra anladim ki, Persler hk.bir film bu. Basrolde, "Lara Croft 2", "The Phantom of the Opera", "Timeline" gibi filmlerde oynamis Gerard Butler adli Iskoc oyuncu var, ki ben onu da severim. Biraz vahsi bir film gibi duruyor butun o savas ve dovus sahneleriyle ama ben dogrusu gormek istiyorum bu filmi.
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Çar Mar 07, 2007 6:00 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Benim izlediğim salondaki ışık oyunundan mı bilemiyorum ama sahnelerdeki ışık cezbetti beni...ben büyük merakla bekliyorum valla, gidicem girer girmez vizyona..bu filmle beraber şunu tekrar anladım reklam ya insanı feci kandırabilir izleyip görcez bakalım...

nıhahahah gittim nihayet..daha iyi bekliyodum dememek elimde olsa keşke
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız