X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
X-Men 3
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
murat ülgül

İletiler: 10

İletiTarih: Çar May 31, 2006 1:26 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
film kötü değildi yani yönetmen değişikliği pek etkilememiş ama singer'ın ilk iki filminden iyi diyemem.ama singer yok diye ağlayamam çünkü süperman için muhteşem bir seriyi sattı.biraz evladını satmak gibi birşeydi.filmi ilk iki filmden iyi bulmamın en önemli sebebi kewndimde dahil olmak üzere bazılarının en sevdiği karakter olan cyclops'ın iki sahne göründükten sonra ölmesiydi.film bitti ben hala cyclops nasıl ölür ya diye millete sorup etrafıma bakıyordum.tamamen bir rezaletti.allahtan x-men dünyasını seviyorum ama bu bana felaket bir kazık oldu.mystique de çok erken filmden koptu.jackman'ın seğil ama berry'nin rolü çok uzatılmış.en sade olduğu karakteri böyle yıpratmamalıydı.afişlerde hep en önde olan angel karakterinin doğru dürüst repliği bile yok.oysaki jenerikten önce gösterilen sahneler filmin temel taşlarıdır.jean grey iyiydi ama angel neden o kadar ihmal edildi anlamadım.madem ön planda değil jenerikten öncesini tamamen jean grey'e ayır.filmin ilk iki filme nazaran wolverine değil de jean grey filmi olması en büyük artısı.

Alıntı:
sonu açık kalmı ama ben cyclops ve xavier olmadan neyleyim x men'i

Alıntı:
iyi bulmamamın en önemli sebebi cyclops'un ölmesiydi.düzeltirim.cyclops'u öldüren eller kırılsın.o gözlüğü istiyorum.

jenerik sonunu seyrettim ama yataktaki kim anlamadım.söyleyin çıldıracam
Alıntı:
yoksa cyclops mu.
cyclops öldü artık kabul et murat

hayırrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
patient x
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1379

İletiTarih: Çar May 31, 2006 8:12 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Filmi izlerken 4400'ünde 3.sezonunun ancak böyle bir konu olacağını düşündüm.

X-Men'i sadece sinema serisinden takip ettim. Bu yüzden ÇR uyarlaması konusunda birşey diyemeyeceğim. Bol bol efekt ve vurdu kırdı var filmde, bu tür filmleri sevmeme rağmen çok da etkilemedi beni, sanki diğer filmlere göre biraz daha etkisizdi.

Creditsten sonraki sahneyi göremedim tabiki, şak diye kestiler. Hasta yatağında yatan en başta beyinle ilgili bir transfer konusu olan hasta değilmiydi. Bilen açıklarsa sevinirim,meraklandım
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Çar May 31, 2006 8:59 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Credits'ten sonraki sahne:

Alıntı:
Bir kadın doktoru, hasta odasında görürüz. odada bir şeylerle uğraşırken bir fısıltı duyarız:
"moira?..."
(haliyle moira mctaggart olduğunu anlarız doktorun.-bu arada moira mctaggart kimdir nedir ekşi sözlükten öğrendim)
Doktor Mctaggart dumur bir vaziyette:
"Charles?" der.
ekran kararır.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar May 31, 2006 9:07 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Murat Ülgül aradaşım, daha çoğunluğun gitmediği film ile ilgili uyarısız spoiler vererek milletin zevkine limon sıktığını belirteyim..

Bu uyarımdır, bu hatanın tekrarlanması halinde kurallarda ne yazıyorsa onu uygulayacağım..

Teşekkür ederim yane, bu akşam izlicektim güya.!
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
Typhoeus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 104

İletiTarih: Çar May 31, 2006 2:22 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
film harikaydı bence özellikle Magneto rolüyle ian mckellen süper yaa!!!sonunda güçlerinin geri gelmesine ve Prof.X in geri dönmesine nasıl sevindim anlatamam:)
Alıntı:

Japonya ve Malezya daki seyirciler bu en son sahne(prof.X in geri dönmesi)yerine başka sahneler görmüşler!!!
1.Jean Grey'in mezar taşı sarsılıyormuş(korkunçSmile
2.Alkali gölünde bir anlık kırmızı bir ışın görünmüş(Cyke yaşıyor yani:)
3.Pyro malikaneye geri dönüyormuş!üzgünüm bobby sen haklıydın diyormuş !(saçma bence pyronun geri dönme sebebi ihanetten başka bişey olamaz)

İletiTarih: Çar May 31, 2006 2:25 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
okuduğum yazılarda filmle ilgili pek çok yazı vardı.yani filmin içinden.belki biraz abartmış olabilirim ama yazdıklarımın kurallara aykırı olduğunu düşünmüyorum
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar May 31, 2006 2:38 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
murat ülgül yazdı:
okuduğum yazılarda filmle ilgili pek çok yazı vardı.yani filmin içinden.belki biraz abartmış olabilirim ama yazdıklarımın kurallara aykırı olduğunu düşünmüyorum

Spoiler'ın ne anlama geldiği konusunda yanlış bir izlenim edinmişsin o zaman.. Ve "spoiler" uyarısı koyan arkadaşlar var önceki mesajları tekrar oku istersen, nelerin uyarı içine alındığını, nelerin alınmadığını bir daha kontrol et...

"Yeni bir karakter gelmiş Beast diye" - bu spoiler sayılmaz..
(sallıyorum) "beast karakteri öldü ya çok dokundu bana" - bu dibine kadar spoiler'dır..

Typhoeus arkadaşımız da sağolsun, daha bir mesaj önce yapılmış uyarımı hiç kaale almadan kendisi de uyarı vs. koymadan yazmış yazacağını.. Typhoeus için de uyarımı yapmış olayım o zaman.. Bu hata tekrar edildiğinde, forumdan uzaklaştırılırsınız arkadaşlar..

Buyurun kural burada:

Spoiler'larla ılgili

EDIT: Forum üzerinden uyarımı yapıyorum demek bu uyarının tartışmaya açık olduğu anlamına gelmemektedir. şikayetiniz varsa PM orada duruyor.. Hani kuralları okumaya gene üşenirseniz diye diyorum:

15. Kuralların uygulanması forum yöneticileri yani moderatörler tarafından yapılacaktır. Yöneticiler forumun düzenini, rahatını ve huzurunu sağlamak için görev yapmaktadırlar. Yöneticilerin yetkileri ve aldığı kararlar sorgulanamaz. Kullanıcılara yollanan uyarı yazıları tartışma konusu yapılamaz

16. Forum yöneticileri yazılan mesajın konusuyla ilgili olmayan bir başlıkta veya forumda yazıldığına karar verirlerse, mesajı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

17. Kurallara uymayan ya da gönderdikleri mesajlar ile forum düzenine zarar verdikleri düşünülen üyeler yöneticiler tarafından uyarılıp, davranışın tekrarında forumdan uzaklaştırılırlar. Yeni üye statüsündeki kişiler forum kurallarına ihlal etmeleri durumunda uyarılmaksızın forumdan süresiz uzaklaştırılabilirler.

18. Yönetici ve moderatörler forum kurallarından muaf değildirler. Eğer forum üyesi, bir yönetim yanlışlığı yapıldığını düşünüyorsa özel mesaj (PM) aracılığıyla yöneticilerden birine itirazını bildirebilir. Konu yöneticiler tarafından değerlendirilecektir. Yönetim ile ilgili yanlışlıkların forum ortamında tartışılması yasaktır, bu tip mesajlar cevap verilmeksizin silinecektir.
Başa dön
Typhoeus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 104

İletiTarih: Çar May 31, 2006 3:04 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
özür dilerim ben görmedim bir önceki uyarıyı yoksa yazmazdım.aklıma geldi spoiler uyarısı koymak ama Nasılsa film gösterimde herkes gitmiştir diye yazdım.bi daha olmaz garanti veriyorum.tekrar pardon Sad
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Çar May 31, 2006 4:19 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Filmin gösterimde olması bişi değiştirmiyor ama, herkes hurra diye film çıktığı gibi aynı gün gidip izliycek değil ya?

Üzerinden yıllar geçmiş filmlerden bahsederken bile bu olaya dikkat ederim ben, sizden de bekleriz, bekliyoruz da, öyle yazıyoruz kuralda..

Başlığında *spoiler* uyarısı olmayan başlıklar herkesin okumasına açık başlıklardır arkadaşlar. Herkes izledi, okudu diye düşünmek abestir. O nedenle dikkat ediniz.. Bu forumda iki katı dikkat ediniz hatta..

Spoiler mevzusu en ciddiye aldığımız mevzudur. Hiç çekinmeden kuralları uygulayacağımız bilinsin lütfen..

Söylediklerim sert kaçabilir, kaçmasın, bunun içinde izlemek için can attığım filmin içine edilmiş olmasının da etkisi var sonuçta..
Başa dön
murat ülgül

İletiTarih: Çar May 31, 2006 4:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
o zaman benim de kusuruma bakma.daha tüm mesajlarım çift haneli rakamlara bile ulaşmadı acemilik var sonuçta.filme limon sıkmak istemezdim ama galiba filmde beni kızdırdı.daha dikkatli olmaya çalışırım sonuçta kimse sevdiği bir oyunda kırmızı kart görmek istemez.ama uyarıda biraz yumuşak olsaydı...
man of the west
Çaylak
Çaylak

İletiler: 59

İletiTarih: Cmt Mar 03, 2007 5:00 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Üç filmde benim için hayal kırıklığıydı. Bütün seri boyunca mutantlar ve insanlar arasında sosyal boyutlara temas edip durdular.

Hikayenin aynı platformda ilerlemesinin dışında karakter yanlışlıklarıda cabasıydı. Rogur, iceman gibi karakterleri yeni yetme ve gençlik bunalımında tipler olarak lanse ettiler ya helal olsun.

Filmde olmayan bir Gambit, Psylocke, o muhteşem düşman Omega Red. Madem filmi Wolverine tabanlı yaptınız karşısına Omega Red'i çıkartabilirdiniz. Geri planda kalan bir Cyclops, Kardeşinden bi haber Magneto.

Son direnişe gidiyorlar elle tutulur sadece Wolverine ve Storm var. Strom'uda harcayacaklardıda, Hally Berry'nin ağırlığını koymasıyla ön plana çıktı. Storm'u da üç film boyunca sadece sonun filmde uçarak gördük.

Dördüncü filmi çekeceklermiş, Gambit olacakmış. Gambit'ten önce hikayeden haber verseniz.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
promeusa
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 413

İletiTarih: Cmt Mar 03, 2007 11:44 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Cyclops'un ne kadar yetenekli ve cool bir karakter olduğunu bilen biri olarak X-Men 3'ü sinemalarda yayınlanmasını sabırsızlıkla bekleyebilirim demektir! Wink
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiTarih: Cmt Mar 03, 2007 4:18 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
X Men 3 yayınlandı zaten. Cevap attığınız mesajı da mı okumuyorsunuz anlamıyorum ki??!!
Başa dön
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Sinefiller Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
Sayfa: « Önceki  1, 2, 3
3. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız