X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Clyde Bruckman

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Diğer Karakterler
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
auroriel
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 3600

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 9:37 pm    İleti konusu: Clyde Bruckman Alıntıyla Cevap Gönder
Pek müstesna, pek sevdiğim, hatta en sevdiğim yan karakterlerden biri olarak kendisinin yeri farklıdır, hep farklı kalacaktır.

Söylediği hangi laf kafamıza kakılmamıştır ki.

Mulder'a "bir çok kötü ölüm yolu vardır ancak otoerotik boğulmadan daha vakarsızını düşünemiyorum" deyişinden ziyade Scully'ye "Sen ölmeyeceksin" deyişidir akıllarda kalan.. ılki tabii ki Mulder'a verilmiş has ayarlar arasında da pekhala gösterilebilir. Gelecek ile ilgili kehanetinde "dur dur görüyorum" derken birden "muzlu pasta" lafını patlatması gerim gerim gerilmiş bünyeyi birden şapşal bir halde nasıl bırakır. Nasıl güzel çizilmiş, nasıl güzel oynanmış bir karakterdir Clyde Bruckman..

Kendi ölümünü anlattığında kimse o bölümün sonundaki gibi bir sahne beklememiştir sanırsam.. Scully'nin elini tuttuğu ve başındaki torbanın yarattığı nemin göyşalarına dönüştüğü o inanılmaz sahnede çok az kişi göz yaşlarını tutabilmiştir diye umuyorum.

"Peter Boyle aramızdan ayrıldı" diye başlık açamadım... Clyde Bruckman rolüyle EMMY kazanmış bu oyuncunun ölümünü ancak bu şekilde ilan edebiliyorum.

Rahat uyuyun Peter Boyle...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 9:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kendisini daha çok Everybody Loves Raymond da Frank karakteriyle tanırdık.Haberi uyunca üzüldüm.Toprağı bol olsun...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
paranoid android
Çaylak
Çaylak

İletiler: 118

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 9:44 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
ben de şimdi konuyla ilgili başlık açmak için girmiştim foruma.duyunca çok üzüldüm,toprağın bol olsun sevgili peter boyle..

unutulmayacaksın bruckman,ölümsüz olan yalnızca scully değil....
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder
darkness
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1266

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 10:04 pm    İleti konusu: Re: Clyde Bruckman Alıntıyla Cevap Gönder
auroriel yazdı:
Pek müstesna, pek sevdiğim, hatta en sevdiğim yan karakterlerden biri olarak kendisinin yeri farklıdır, hep farklı kalacaktır.

Söylediği hangi laf kafamıza kakılmamıştır ki.

Mulder'a "bir çok kötü ölüm yolu vardır ancak otoerotik boğulmadan daha vakarsızını düşünemiyorum" deyişinden ziyade Scully'ye "Sen ölmeyeceksin" deyişidir akıllarda kalan.. ılki tabii ki Mulder'a verilmiş has ayarlar arasında da pekhala gösterilebilir. Gelecek ile ilgili kehanetinde "dur dur görüyorum" derken birden "muzlu pasta" lafını patlatması gerim gerim gerilmiş bünyeyi birden şapşal bir halde nasıl bırakır. Nasıl güzel çizilmiş, nasıl güzel oynanmış bir karakterdir Clyde Bruckman..

Kendi ölümünü anlattığında kimse o bölümün sonundaki gibi bir sahne beklememiştir sanırsam.. Scully'nin elini tuttuğu ve başındaki torbanın yarattığı nemin göyşalarına dönüştüğü o inanılmaz sahnede çok az kişi göz yaşlarını tutabilmiştir diye umuyorum.

"Peter Boyle aramızdan ayrıldı" diye başlık açamadım... Clyde Bruckman rolüyle EMMY kazanmış bu oyuncunun ölümünü ancak bu şekilde ilan edebiliyorum.

Rahat uyuyun Peter Boyle...

şu yazıyı yüzümde bir gülümseme, Ruki nereden hatırladı ki birdendire Bay Bruckman'ımızı diye düşünerek okuyordum, aklıma Peter Boyle'un vefat etmiş olabileceği hiç gelmedi. Çok şeker bir adam, süper bir oyuncuydu.

Taxi Driver'ın, Malcom X'in ayakları yere basan oyuncusu The X Files'ın Clyde Bruckman'ı Peter Boyle..Allah rahmet eylesin.

Live long and prosper

En son darkness tarafından Per Arl 14, 2006 12:50 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 defa değiştirildi.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Çar Arl 13, 2006 11:32 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Crying or Very sad Üzüldüm yaa.Kendisini daha çok Raymond'un huysuz babası olarak kalsa da aklımda ,XF'deki bölümü da çok güzeldi.
Ne diyelim,huzur içinde yatsın.

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
spooky
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 20

İletiTarih: Per Arl 14, 2006 12:31 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kendisi 12 Aralık Salı gecesi New York Presbyterian Hospital'da ilik kanseri ve kalp rahatsızlığı sonucu, 71 yaşında vefat etmiş.
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Per Arl 14, 2006 11:13 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Benim için, The X-Files'da Scully'den sonra belki de en özel karakteriydi Clyde Bruckman. Hayatını huysuz bir sigortacı olarak yaşamaya çalışan ama aynı zamanda insanların ölümlerini görebilme yeteneğine sahip "gizli" ve huysuz; ancak bir o kadar da sevimli, eşsiz bir ihtiyardı. Mulder ve Scully'ye yardım etmek için istemeye istemeye medyum güçlerini kullanması, en olmadık detaylarda takılı kalıp ikiliyi heyecandan nefessiz bırakması, bu yeteneğini kullanırken takındığı olumsuz tavırlar yüzünden ne Mulder'a ne de Scully'ye pek de inandırıcı gelmemesine rağmen, kehanetlerinde hep haklı çıkmıştı.
ışte burdan hareketle, özel koruma altında olduğu otel odasında, aslında "o" soruyu sormak için içinin gittiğini ima ettikten sonra, Scully'nin gerçektende dayanamayıp nasıl öleceğini sorması ve Clyde Bruckman'ın verdiği cevap, biz Scully hayranları için-ya da en azından benim için- kutsaldır:
"You don't."
Eğer Scully yüce bir varlıksa, Clyde Bruckman bu müjdenin elçisidir.

Clyde Bruckman'ı bu kadar inanılabilir, bu kadar gerçek kılan en önemli faktör ise tartışmasız Peter Boyle idi. Yılların verdiği o tecrübe ile yeteneğini kusursuz bir şekilde harmanlayarak sadece hayranların gözünde X-Files'ın en önemli yan karakterlerinden birini canlandırmakla kalmamış, The X-Files'ın prestijine ve ününe son derece hak ettiği bir "En ıyi Yardımcı Erkek" Emmy'si ile de katkıda bulunmuştu.

Kendisini bir daha X-Files'da göremedik elbette ama karşımıza nerede çıkarsa çıksın-ben ne yazık ki Everybody Loves Raymond'daki performansından başka yer aldığı projeleri izleyemedim- onu hep ilk önce Clyde Bruckman olarak görüp, sonra o dizi ya da filmindeki rolüne odaklandık. Ve inanıyorum ki kepimiz, onun oynadığı her karakteri sevmemizin nedeninin, onun yeteneğinde ve rol yapmadaki başarısında ve işini büyük bir keyifle yapıyor olmasında yattığı konusunda hem fikiriz.

Ama hayat böyle işte sevgili Clyde Bruckman. Umarım dolu dolu, istediğin gibi bir hayat yaşamışsındır...Ancak unutma, bizden ayrı düşmen, her şeyin sonu değil; çünkü tıpkı Paranoid Android'in de dediği gibi, ölümsüz olan sadece Scully değil...

Alıntı:
SCULLY: It's something you haven't explained. Can you see your own end?

CLYDE BRUCKMAN: I see our end.

(Scully tilts her head forward a little in confusion.)

We end up in bed together.

(Scully tilts her head forward more in utter disbelief.)

I'm, I'm, I'm sorry. I shouldn't have said that, I, I, I don't mean to offend you or scare you, but, uh, not here, not this bed. I, I just mean I, I see us quite clearly in bed together. You're holding me hand, uh... very tenderly and then... you're looking at me with such compassion and I feel... tears are streaming down my face. I feel so grateful. It's just a... very special moment neither of us will ever forget.

SCULLY: Mister Bruckman... there are hits and there are misses. And then there are misses.

(She says the final word with a lot of emphasis. He just smiles.)

CLYDE BRUCKMAN: I just call 'em as I see 'em.

(She smiles.)

Huzur içinde yat.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
364 SaD SaM
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 983

İletiTarih: Per Arl 14, 2006 6:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Huzur içinde yatsın..Kendisinin X Files'taki performansını izleyememiştim haliyle ancak,adını başka bir yerde de gördüğümü hatırlayarak hemen Azureus'a baktım.. "Clyde Bruckman's Final Repose" u görünce çok sevindim tabi ki..Yalnız bir şey sorucam.Clyde Bruckman'la ilgili herhangi bir bölüm var mı başka?
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Per Arl 14, 2006 7:27 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
364 SaD SaM yazdı:
Yalnız bir şey sorucam.Clyde Bruckman'la ilgili herhangi bir bölüm var mı başka?

Hayır sadece bir tek bölümde gördük Clyde Bruckman'ı XF'de...Ama onun hatırası olarak Scully'nin köpeğini sayabiliriz.(Gerçi o zavallı hayvancık da... Sad )

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
tithonus
Çaylak
Çaylak

İletiler: 163

İletiTarih: Per Arl 14, 2006 9:41 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Kendisini sadece x-files izleyebildim maalesef Sad hem de en sevdiğim ve en duygulandığım bölümlerden birinde ... haberi duyunca çok üzüldüm.başımız sağolsun...
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Diğer Karakterler Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız