X-Files   Return to Index
Özel Mesajlar
Deep Throat

Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Diğer Karakterler
« Önceki konu :: Sonraki konu »  
Yazar Mesaj
amor fati
Özel Ajan
Özel Ajan

İletiler: 443

İletiTarih: Cmt Tem 22, 2006 12:41 pm    İleti konusu: Deep Throat Alıntıyla Cevap Gönder
XF'de Scully'den sonra en çok yakınlık duyduğum karakterdir herhalde Deep Throat. Mulder'dan bile daha çok severim. Kendi adını taşıyan "Deep Throat" bölümü de zaten ayrıca güzeldir. ılk ortaya çıkışı, Mulder'ın sen kimsin niye bana yardım ediyorsun sorularını her zaman soğukkanlılığıyla karşılayışıyla çok sempatik görünmüştür bana. Gerçi zaman zaman Mulder'a da ağzının payını iyi verir, o da ayrı konu tabii ki."Deep Throat" bölümünün sonunda Mulder'la olan konuşması ne kadarda güzel ve anlamlıdır. hele de
Alıntı:
DEEP THROAT: A military UFO? Mr. Mulder, why are those like yourself, who believe in the existence of extra terrestrial life on this earth, not dissuaded by all the evidence to the contrary?

MULDER: Because, all the evidence to the contrary, is not entirely dissuasive.

DEEP THROAT: Precisely.

Hele de burada ters köşeye yatırışına bayışırım hele de bölümün sonundaki kafasını hafif hafif sallayarak "Mr. Mulder they've been here for a long long time" deyip, Mulder'ı ööle bırakışı...
Gizemli kişiliği de ayrı bir noktadır zaten, "Fallen Angel"ın sonunda Mulder'ı korumaya çalışması ama bunu ne amaçla yaptığını tam olarak anlayamayız. Ama sonra "E.B.E."de aslında bazı gerçeklerin halktan saklanması gerektiğine inanmaktadır Mulder'dan farklı olarak ama onun esas doğru görmediği şey insanların bu uğurda feda edilmesidir.(ben öyle inanırım doğrusu)Mulder'a yalan söylemekten kaçınmamış ama bunu kendince onun iyiliği için yapmıştır.Mulder ona her ne kadar zaman zaman kızsa da bence onu babasıyla arasının iyi olmadığı zamanlarda bir dost kadar bir baba gibi de görmeye başlar. (bu görüşü birkaç yerde daha okumuştum forumda yanılmıyorsam) Gerçi sonra "The Erlenmeyer Flask"te Mulder'ı kurtarmak için elinden geleni ardına koymamış, belki de öleceğini bile bile onu kurtarmak için kendini riske atmış ve ölmüştür de
Hele de "Musings Of a CSM" bölümünde CSM ile olan konuşması bence XF'in en muhteşem sahnelerindendir."I'm the liar. You're the killer"
Nese, efenim bence Deep Throat, XF'in en sempatik ama buna rağmen oldukça da gizemli karakterlerinden biridir. Tabii Jerry Hardin'in bu rolü çok güzel bir biçimde yorumladığını da belirtmeden geçemeyeceğim.
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder MSNM
ellie arroway
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 220

İletiTarih: Pzr Tem 30, 2006 10:15 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
gizemli olan daima çekicidir deep throat'ın da karizması burdan geliyor Cool Rolling Eyes
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
deep throat

İletiler: 17

İletiTarih: Cum Eyl 01, 2006 6:39 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Ahhh, deep throat ah, bu diziyi ilk izlememin sebebi oydu zaten, gerçi o zamanlar maalesef düzenli takip edemiyordum ama yine de deep throatı her gördüğüm bölümde ayrı bi heycanlanırdım niye bilmem. ama erlenmeyer flaskı izlediğimde deep throatın öldüğüne inanamaıştım önce nasıl devam ettirecekler ki diziyi zorlanmamışlar mıdır acaba diye düşünmüştüm zaten sonra mr. x geldi ama benim için deep throatın yerini kimse tutamaz, bir önceki mesajı yazan kardeş gibi ben de onu karizmasının gizeminden geldiğini düşünüyorum, jerry hardine teşşekür etmeyi çok isterdim bu karakteri bu kadar ii oynadığı için
ellie arroway
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 220

İletiTarih: Per Eyl 14, 2006 9:40 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Dün gece rüyamda Deep Throat'ı gördüm(x files 1.sezon bölümlerini izliyorum da) Böyle aynı E.T. deki gibi-ne alakaysa-parmağıdan ışık çıkıyodu ben de salak salak ee nasılsınız inşallah? dedim
kötü kötü baktı ve beklediğim gibi ''trust no one'' dedi ve gitti...artık nası bi yorum getirilir bu rüyaya bilemiyorum...
En basitinden Deep Throat'ın benim için ne kadar önemli olduğu mesela..
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder MSNM
2shy
Muhbir
Muhbir

İletiler: 1530

İletiTarih: Per Eyl 14, 2006 11:06 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Xf'te ne zaman bu karakter gözükse insanın oturduğu yerde şöyle bir toparlanası geliyor...Keşke daha uzun süre görme fırsatımız olsaydı.Amor Fati'de görünce Mulder'dan çok sevinmiştim valla...

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder E-Posta gönder
özge
Saha Ajanı
Saha Ajanı

İletiler: 363

İletiTarih: Pzr Ekm 29, 2006 3:58 pm    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
bende şok olmuştum amor fatide gördüğümde..tabi sevindimde ilk dostlarımızdannn..hele mulder çekirdekleri gördüğünde 'bir insanın adını değiştirebilirler ama sevdiklerini değiştiremezler' dediğinde bu adamın konuşan özlü sözler kitabı olduğuna kesinkes inanmaya başladım..XF da kimse tam olarak ölmez..Smile
Alıntı:
ben the truth'da da görmeyi beklemiştim ama...

Çaylak
Çaylak

İletiler: 91

İletiTarih: Per Kas 09, 2006 6:51 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Deepthroat'ı x-files 2 bölümde gördüğümde hatta bölüm adını gördüğümde hemen watergate skandalını çağrıştırdı. Bölümü izledikten sonra senaristin bu karakteri ve ismi öylesine seçmesinin ve watergate skandalındaki isimle aynı olmasının tesadüf olmayacağına ihtimal vermiştim. Bir çağrışım yapılıyor olabilir, birebir benzetmek mantıksız olur, çünkü watergate skandalının kıyısından köşesinden geçmeyen konularda görüyoruz x-files ın deepthroat ını.

Hatırlamayan veya duymayanlar için küçük bir not yazıyım. Watergate skandalıyla beraber ABD başkanı Nixon istifa ediyor, bu skandalda kilit noktalarda ve önemli haberlerde deepthroat denen bir isim var. En son deşifre ediliyor kim olduğu ama tam olarak yine bilinmiyor. Nixon'ı istifaya zorlayan bi nevi telekulak skandalı ve beyaz saraydaki fırtınalı günlerde önemli rol oynayan derin boğaz kısmende olsa x-files daki derin boğaz mıydı acaba. Senaryoya baktığımız zaman bunu söylemek zor tabi Smile

Bu yönde bi fikri olan var mı?
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Per Kas 09, 2006 7:04 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Alıntı:
Nixon'ı istifaya zorlayan bi nevi telekulak skandalı ve beyaz saraydaki fırtınalı günlerde önemli rol oynayan derin boğaz kısmende olsa x-files daki derin boğaz mıydı acaba. Senaryoya baktığımız zaman bunu söylemek zor tabi

Neden olmasın?Kennedy suikastini yapan da CSM değil miydi zaten Rolling Eyes ?
Başa dön
f0xmuld3r
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Per Kas 09, 2006 7:09 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Düzgün bi soru sormuştum. Dalga mı geçiyosun
aky125
Müdür Yardımcısı
Müdür Yardımcısı

İletiler: 844

İletiTarih: Per Kas 09, 2006 7:11 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Yok canım dalga filan geçmiyorum?Yanlış anladın beni...Espri olarak demiştim onu...
Başa dön
the 8th endless
Sendika Üyesi
Sendika Üyesi

İletiler: 1458

İletiTarih: Per Kas 09, 2006 7:19 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Deep Throat'un Watergate skandalındaki muhbire gönderme yaptığı kesindir zaten; ama XF'teki karakterin gerçek hayattaki DT olduğunu sanmıyorum. Çeşitli XF kaynaklarında sadece sesinin özelliği nedeniyle bu ismin kullanıldığı yazıyor, hatırladığım kadarıyla Mulder da bu özelliği sebebiyle Scully'ye ondan bahsederken Deep Throat adını kullanıyor.

Gerçi Watergate DT'si de aynı özellik yüzünden bu adı almıştı... hay allah...
Başa dön
Kullanıcı bilgilerini göster Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
f0xmuld3r
Çaylak
Çaylak

İletiTarih: Per Kas 09, 2006 7:31 am    İleti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder
Aky125 tamam problem değil o halde.

Ayrıca şöyle bir konu tartışmıştık bir platformda:

Uzaylı Avlama Timi DI55

Bakanlık'tan onaylı 'uzaylı avlama timi'

Onlar, Savunma Bakanlığı'na bağlı çalışan bir tim. Görevleri, Dünya'yı uzaylılardan korumak, kötü niyetli uzaylıları avlamak. Bu yazdıklarımızın "Siyah Giyen Adamlar" filminin senaryosu olduğunu, başroldekilerin de Will Smith ile Tommy Lee Jones olduğunu sanmayın. Bu hikaye değil gerçek. Olay yeri de ıngiltere. Bilgi Edinme Özgürlüğü yasası kapsamında Savunma Bakanlığı'na başvuran akademisyenler, bakanlığa bağlı DI55 adlı bir timin varlığını ortaya çıkardı. Guardian gazetesinin haberine göre timin görevi, "Dünya'yı olası uzaylı işgalinden korumaktı". Sheffield Hallam Üniversitesi'nden akademisyen David Clark'ın başvurusuyla alınan belgeler herhangi bir UFO varlığını ispatlıyor, görüldüklerini anlatıyor değil elbette. Ancak UFO gördüğünü söyleyen insanları ve olay yerlerini DI55 timinin incelediğini kanıtlıyor. Gazete, ıngiltere Savunma Bakanlığı'nın, söz konusu timin ve görevinin varlığını gizlemeye çalıştığını belirtiyor

Sabah Gazetesinden alıntı.

Bende başlığı görünce şu cevabı vermiştim Smile

UFO ve dünya dışı yaşam konusunda en geniş temayı ve teorileri işleyen 9 sezonluk X-Files dizisinin 1X16 E.B.E bölümünde sonlara doğru mulder ve deep throat konuşuyor.

1947'deki Roswell kazasından sonra,
Soğuk Savaş'ın eşiğindeyken,
USA, Sovyetler Birliği,|Çin Halk Cumhuriyeti, ıngiltere...
Almanya ve Fransa'nın da katıldığı...
çok gizli bir toplantı düzenlendi.
Toplantıdan şöyle bir karar çıktı ki;
dünya dışı biyolojik bir varlık,|bir kazadan sağ kurtulursa,
o varlığın yok edilmesinden,|ona sahip olan ülke yükümlü olacaktı.
Ben de...
öyle bir varlığı yok eden,|üç kişilik bir ekipte bulundum.
Vietnam'da CIA ile çalıştım.
Hanoi'de, beş gece boyunca,|bir UFO gözlenmişti.
Askerler UFO'yu düşürdü,|ve bize getirdiler.
Belki, silahın nasıl bir şey olduğunu|bile bilmiyordu.
Belki de duygularını belli etmiyorlardır.
Ama tetiği çekerken karşılaştığım...
o masum ve şaşkın ifade...
vicdanımı hiç rahat bırakmadı.
Ta ki sizi bulana kadar.
ışte bu yüzden|size yardım ediyorum Bay Mulder,
ve yaptığımı telafi edebilmek için,
yardım etmeye devam edeceğim.
Belki bir gün,
sizin sayenizde,|gerçek öğrenilecek.
Çok sessizsiniz Bay Mulder.
Mulder: Hangi yalana inansam diye düşünüyorum.

Mulder'dan da güzel bir cevap, hangi yalana inansak Smile Sabah gazetesinin edindiği tartışılır bu haber küçük bir x-files senaryosuda olmuş.
İletileri göster:   
Yeni Konu Gönder   Cevap Gönder    Mesaj Panosu :: Diğer Karakterler Saatler GMT +3 zaman dilimine göredir
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız