X-Files   Return to Index
Log in to check your private messages
1X02 : Squeeze
Goto page 1, 2  Next

Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1
View previous topic :: View next topic  
Author Message
auroriel
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Wed Apr 13, 2005 3:32 pm    Post subject: 1X02 : Squeeze Reply with quote
Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/5/2004 11:33 am

Tam da "hah bu dizi ufo'larla ilgili, ok srmez bir sezon bile dayanmaz" demeye balamak zereyken bu laf edenlere tokat gibi gelen, x-files tarihinin en korkun canavarn barndran, harbi trsn, kesinlikle mkemmel ve dizi'nin ne yapmak istediini anlatan esiz blm. 7 nisan aramba.

Murat

Gnderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/5/2004 5:48 pm

Murat radyo spikeri gibisin :) Tm blm postlarn ap aklayc bilgilerini bulmak pek nostaljik oldu. Hepsinde hemfikirim.

Aman ne de gzel anlatrm :P:P:P:P:P

Pelin - direkt ciddiyet bozan zt(!)

Gnderen: My Misery is a Mystery (margi13) 4/8/2004 12:05 am

benim balangcm buydu, buradan gireceim yine galiba. ama ksz m kalm bana m yle geliyor?

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/8/2004 1:11 am

hi te bile ksz kalm deildir, aksine squeeze'in ne kadar da psikopat bir blm olduunu ilan etmek istiyorum burda: squeeze ne kadar da psikopat bir blm.

bi kere en az Scully kadar Mulder'n da aalanmay kabul etmediini ve bununla kar kma yntemlerinin birbirleriyle ayn olduunu grdk. Ama zellikle Scully'ye o andaval yalaka ajann syledii laflar koydu, zira 10 blm sonra grcez, ailesine ve zellikle babasna kendini kantlama ihtiyac, byle aalamalarla darbe alabiliyor. ama yine de bildii yolda daha da srarla devam etmenin faydasn, tpk Mulder gibi o da gryor.

gelelim tooms'a. o ne vahet o ne dehet yle. hepsini getim, o eski binadan karken Scully'nin "dur bi eye takldm galiba" sahnesi deil buuk, on buuk attrr her zaman. heralde ayana safra bulat falan diye beklerken yukardan beliren sar gzl mal, blmn en "ohannes" anna imza atmtr kanmca.

tabi burda en nemli faktr, glen morgan & james wong faktrdr. onlar olmadan kesinlikle dizi "efsane" olarak nitelendirilen noktaya gelemezdi.

ilk canavarl blm, ilk haftann canavar (monster of the week-motw) blm ve direk klasik bir blm.

Gnderen: theafl 4/8/2004 1:18 am

ya sinir oldum u scully e daha somut eyler falan dediler
sanrm scully ilk kapan yedi o sra
ama blm ok gzeldi gerekten

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/8/2004 1:18 am

ayrca scully'nin ilk sezon dahilinde harbi ok gzel olduu nice blmlerden ilkidir, marjinal eri olarak incelendiinde kendisinin bu performans her daim artmtr, dier her ey zamanla azalrken.

Gnderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/8/2004 1:39 am

Ne demek istediini anlamaya alyorum ama bana hibirey ifade etmedi ? Ne demek istedin ?

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/8/2004 9:42 am

Abicim o bacadan girme sahnesi nas biidir yaaa, nas biidir?..

Ya bu Squeeze cidden fena gerdi gene beni, hele sonunda Tooms kapdaki yemek deliine bakp pis pis srtmyo mu! Hiaaa!!

Yok yok cidden uzayl muhabbetine deinmeden nas seyirciyi balarz sorusunun cevabn Morgan ve Wong veriyo. Helal be valla trsn olduu kadar sper bi blm bu Tooms. Her daim sevecem :P

Bi de Mulder ve Scully'nin u dier gck ajanlara kar tavrlar tek kelimeyle mkemmeldi. Hele Scully ilk bata hibi tepki vermezken sonradan le bi sokuyo ki laf u salak ajan Colton'a, bayldm bayldm! Ahahah! Mulder'n ilk tantklarnda adama sledii Reticulan Galaxy teorisi, kopard beni yaaaa, "patr patr patr patr..."Do you have any idea what liver and onions go for on Reticula?" ehahah, gem ossun gselim. :DD

Buras nemli...

SCULLY: It seems like you were acting very territorial, I don't know, forget it.

MULDER: Of course I was, in our investigations, you may not always agree with me but at least you respect the journey. And if you wanna continue working with them, I won't hold it against ye.

Bu, Deep Throat postunda geen konumalara ithaftr efenim :P.. "benimle her zaman ayn fikirde olmasan da olaya sayg gsterdin!" Mulder'n Scully'de grd ey buu ite :D

Nese bunun iinde Scully'nin sledii territorial laf zellikle ilgi ekici deil mi? Yok ben bu konuda konuamam ama topu Nigar'a atmama lazm. :P

EDIT: EHAHAHAHAH.. Oha diorum kendime, bu post 2006. postum oluyo.. Ahaha 2000'i gemiim heyooo (forum ahalisine tepeden tepeden bakar! :PPPPP)2000. mesajm hangisi acaba? bi bakim.. dk enem iin kutalayabilirsiniz, yerebilirsiniz de :DDDD

Gnderen: the Unseen, the Eternal... (trustno13) Staff 4/8/2004 10:55 am

deep throat postunda geen konumalara ithaf edilen diyaloa bi bakalm:

SCULLY: It seems like you were acting very territorial, I don't know, forget it.
MULDER: Of course I was, in our investigations, you may not always agree with me but at least you respect the journey. And if you wanna continue working with them, I won't hold it against ye.

"Acting territorial"n nigar'nki kadar olmasa da var olan az buuk psikoloji bilgime dayanarak igdsel ve ilkel bir davran olduunu hatrlyorum. hayvanlardaki gibi yani, kpek blgesini tayin etmek iin aalara vs. kokusunu brakr ya. gnmzdeki en gzel rnek heralde futbol takmlarnn evi, mabedi olarak grlen stadlarndaki taraftar tutumudur. taraftar takm hereyiyle sahiplenir ve futbolcularda kendi evinde oynamann verdii gvenle daha iyi bir performans sergiler. fakat hele bir kendi sahasnda yenilmeyegrsnler.
Burada mulder'n yapt eyde hemen hemen ayns, bir gizli dosya olduuna inand olay sahiplenip kendisine mal ederek agresif ve alayc bir tutum sergiliyor, karsndakinin fikrini grmezden geliyor. bu naslsa onun sahas, orann mutlak hakimi o. aaa bakn nereye geldik? bencillik evet.

Scully'nin tespitinden sonra Mulder'n yapt aklama da bu dorultuda incelenirse, zaten Scully'den beklentilerinin karlandn grrz. evet bana inanmayabilirsin ama sayg duyuyorsun demek zaten aslnda mulder'n umduu bir hareketin karland demek. ha tamam, zellikle bu blmde Mulder'a sayg bile duyulmad vurguland, ve Scully'nin ona sayg duyduu fikri belki aslnda onun inanmak istedii bir fikir ama evet sonuta Scully gerekten ona sayg duyuyor, zira gr eyleri Mulder'dan baka kimse bilmiyor ve anlayamaz bu yzden de evet en azndan sayg duyulmaldr ama bu, hay allah ki zaten deep throat'taki tartmalarn z: Mulder'n eline "bak ben demitim"den baka bir ey geemiyor.
ve sonra "eer onlarla almak istersen seni bundan alkoymam". Bu, Mulder'daki sayg eksikliinin yansra, yine bencilliinin gstergesidir bence. Scully'ye hala tam olarak gvenemediinin de iareti. her an yzst braklabileceini dnyor ve aslnda buna armyor, hatta olsa hi yadrgamycak bile. nk bu zaten Mulder'n hayatn adad bi mesele (bu akamki blm bekleyin) ve kimsenin, dosyalara bu kadar balanmad srece onu anlayamayacan biliyor. Scully'ye yol gstermesi de bu yzden. sen naslsa nyarglsn, hep nyargl olacaksn ve normal hayatna devam etmek istersen yolun ak olsun. yine bencillik n planda.

unun altn tekrar izeyim de mesajm bitireyim: Scully'nin ona duyduu sayg Mulder'n aslnda beklemedii ma var olduu iin memnun olduu bir sayg. sanrm aralarndaki gven de Scully'nin bu beklenmedik sayg ltfuyla kurulan bir gven.

(Ben demitim size 1. sezonu izlemeyi delice istiyorum diye. nedeni imdi belli oldu hehe)

Gnderen: theafl 4/8/2004 12:22 pm

scully ieri girdiinde o davasn scu lly e aan adam daha somut veriler falan iiler dediler ve glmeye baladlarscully ok bozuldusanrm yedii ilk kapak oydu(kapak burda trke de g*t olmann azikesi oluyo(scullye laf atmadm(artk her lafmdan sonra ne anlatmak stediimi de yazyorum :))))

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/8/2004 1:44 pm

Diyorum ki nemli olan Mulder'n ona inanmayan ajanlara le davranrken, Scully'ye nas davrand olmal.

Bi yandan fikirlerini, *Scully'nin uuk bulduu ve bulaca* fikirlerini Scully'ye aklamakta tereddt etmezken, bir yandan da *ounlukla* yanlz bana urat gereini bilerek, Scully'ye bu ie giriip girimemek konusunda bi tercih yapma ans sunuyor. Yanlz kalmaya alk ve eer Scully de yan izecekse erkenden tavrn belli etsin diye bunu yapyo bence ki, aferin ona..

Bencil olabilir, X Files "0"nun sayesinde bu kadar n plana kt, bu kadar insann ban artyo.. "Ben bilirim" havalarnda gezer, ite bu blmde grdk ble davranmasa ne olcak, karsndakiler onu ezicek, alaycl ile adamlarn stne kmas mantkl..

Madem Scully'nin ona inanmayacayla ilgili sorunu var, neden urasn, neden o parmak izlerini karlatrma olayna Scully'yi de kartrsn. Yapmaz ki, yannda le gezdirirdi o kadar bencil olsayd..

Her neyse..

Gnderen: incig 4/8/2004 1:47 pm

Beni bir XF hastas yapan ilk blm "Squeeze"dir. Allak bullak olmutum. "Ya bu ne biim dizi? Bu ne biim bir katil?" diye dnmekten uykularm kamt. Ah ah diyerek izledim yine. Bence de Tooms XF tarihindeki en mkemmel yaratlm ve en korkun canavar. Hi bir eksiklii yok. Daha sonraki canavarlar, Tooms'un birer kopyas yaplmaya alld, ama her zaman unuttuklar bir eyler oldu.
Yalnz dn gece, daha nce farketmediim bir hata farkettim. Ve "Bu kadar dikkatli ocuklar daha nce neden szetmemiler bundan?" diye de dnmedim deil.
Hatrlayn: Son sahnede Tooms'a kapdaki yarktan yemeini ieriye sryorlar. Tooms bunu grnce ordan kaabileceini ilk kez dnyor...da, gardiyann brakt yemek nereye gidiyor iki tan arasnda? Tooms yemei almak iin yerinden kalkmyor. Gazete paralarndan yeni yuvasn yaparken, kapdaki grlt nedeniyle kafasn kaldrp kapya bakyor sadece ve yar farkediyor. O halde yemek tepsisi nerde? Syleyin bakalm.

Geri nemli olduundan deil, bu kk hata blmn deerinden bir ey kaybettirmiyor. Bir ey demeye almyorum, sadece ilk kez farkettiim bir eye dikkat ekmek istedim.

Gnderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/8/2004 9:30 pm

Rukiye sanrm Mulder'n Scully'e bu veya bundan nceki 2 blmdeki davranlaryla bundan yllar sonraki davranlarn karlatramayz.Sen sylediklerinde haklsn da yle 9 sezon sonra dnp baknca genel hava bu olmuyor.

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/9/2004 9:40 am

Kimse iin stten km ak kaktr demiyorum zaten. Mulder'n neler yaptnn da farkndaym.. Ama sadece Mulder *biiler* yapmad onun ayrdna varlsn diye konuuyos ite yaf :)

Gnderen: My Misery is a Mystery (margi13) 4/11/2004 1:49 am

Squeeze izlediim ilk X Files blmyd, balanmamn da sebebidir sanyorum. steyebileceimden fazlas var Squeeze'de, stand-alone, yardmc oyuncu am bitirmi, ve-bunu syleyeceimi dnmezdim ama-6'ya gelindiinde kaybolan atmosfere de sahip. Sonbaharda, -kasvetli bir gece izlemeyi tercih ederdim Squeeze'i. Ertesi gn mutlaka yamur yamal, ya da daha gzeli yaacak gibi yapp her mekan Tooms'un sokana benzetmeli. Hafzam bana oyun oynamyorsa ilk izlediimde byle denk gelmiti. Bunu Vancouver dneminin paha biilmez havasyla eletirmi olmalym.

Ama bunun haricinde o kadar karamsar deilim. O kadar kt olabileceini (en azndan hepsinin) dnmyorum. 6'dan iki satr iziktiremediim bir Field Trip en iyiler listeme (Folie a Deux?nun yan bana)tepelerden girdi. Neyse bunun yeri buras deil. Blm hakkndaki grlerime gemeden burada dnen tartmaya atlamak istiyorum!!!:)Kk Deep Throatta oraya da ineriz:)

Cenk ve Erdem beylerin utanp sklmadan benden ardklar bir arkyla balamak istiyorum szlerime:
Bencillik ok kt bir eydir
Bencillik ok kt bir eydir
Bencillik ok kt birey olduu zamanlarda
Bencillik ok kt bir eymi!!!!!

Yok byle bir ey. Bencillik hayatta kalmamz salar, igdsel olduu iin byyp toplumsallatka trplr vesaire. Bu sebeple Mulder' gnah keisi haline getirmenin pek anlam yok diye dnyorum.

te yandan bu davrannda zaten ok fazla bencillik gzlemlemedim. Mulder'n bencillii, "Kaynaklarn hepsi benim olmal" agzllnde deil ki. Blgesini koruyor, nk korumasa bana gelebilecekleri ngrebiliyor.

Colton ve bronun geri kalannn Mulder hakknda ne dnd sr deilken, Mulder'n aval aval bakmasn m beklemeliyiz?(her ne kadar yalan makinesi hadisesi sonras Colton karken yle yapsa da:) Colton ile tanmalarna dnersek Muldern bu gizil saldrlara kar gelitirdii baa kma mekanizmalarndan bir kuple grebiliriz.
Bir kere, vcut dili her eyi anlatyor. Colton, "Buras benim su mahallim, kuyruunu bacaklarnn arasna sktrp defol dercesine (ya da Morgan ve Wong'un ima ettii ekilde diyelim nk Colton' canlandran ahs hayatnn performansn karmam dierlerinin aksine) sa elini uzatyor. Oysa sol elini uzatmas daha akla yatkn bir tavr olabilirdi, zira Muldern sa elinde eldiven varken sol eli bota. Bunu stnlk taslamak iin yapyor, (benim elim seninkinin zerinde, ben senden stnm) hitlerin mehur selamlamasn hatrlayn. Bu ekilde bir el uzatma kardakine de elini dilenci gibi ak biimde uzatmaktan baka bir ans tanmyor. z gveni zedelemek iin harika bir teknik.

Mulder da bunun farkna varm olmal ki, bir an duraklyor. Ksa durum muhakemesi sonras yaplabilecek en doru biimde (pehlivanlar gibi) el skyor. Avucunun havaya bakar pozisyonda olmamasn salyor. Gl ve kendinden emin bir tavrla gerekletirdii el sk olduka kendiliinden ve samimi grnmeyi de baaryor. imdi Mulder analize girmek istemiyorum ama kendilik deeri dk olmasna ramen zgveninin (zellikle de otoriteyle kar karya geldiinde) bu kadar yksek olmas artc bir o kadar da hayranlk uyandrc. Karmakl gereki yapyor onu, iki boyutlu ksa mrl bir TV karakteri olmann millerce tesine atp orada brakyor Mulder...

imdi gelelim Scully'e ynelik tavrna... Israrla stnde durmak istiyorum. Mulder bir ekilde eytana uyup bencillik ettiyse bile bunun nesnesi kesinlikle "Scully" olamaz, o sadece kendine yneltilmi nyarg dolu-temel gdleyici kuvvetini (ironik biimde savunma mekanizmas haline getirdii altruizm/fedakarlk ve kurtarclk; bunlarn da karmak savunma mekanizmalar olup yksek zeka ve eitim seviyesi talep edebileceini de eklemek isterim) davrana dkmesine engel olan glere kar savayor.
Bu biraz youn oldu aalm; Mulder'n grnen amac, Tooms'u yakalayp hayat kurtarmak. Kendisinin de ifade ettii gibi Scully'de de ayn durum sz konusu. Altta baka motiflerde bulunabilir ama onlara girersek kabilir miyiz bilmiyorum. Ama ktle, insann muktedir olduu, yaplan vurgu da Tooms'a apayr manalar yklyor.

Herneyse, Mulder FBI'da alyor yani tek gdleyicisi merak olsayd (bu da var geri, asla kaybetmedii ocuk merak) aslanlar gibi akademisyen olurdu bende ondan bir ders alabilmek iin gzm krpmadan sa kolumu verebilirdim:) Ama seneler nce baaramadn dnd grevi tekrar tekrar yaamay tercih ediyor. Bunun iin en deerli kaynan, zamannn neredeyse tamamn adyor hatta daha nemlisi, bencilliimizin yegane nedeni: hayatta kalma ansn, kendilik deerindeki depresif soslu de paralel biimde, tehlikeye atyor.

Tekrar soruyorum; byle birisi nasl gerek anlamda bencil alglanabilir???

Blm hakkndaki sylenecek bir yn eyler var ama paslanmm yazamyorum:))) Ama yok, alrm, almak zorundaym.bu gzel tartmalar karmak istemiyorum.... Ama ok blm, az zaman var ne yapabilirim bilmiyorum.

Gnderen: Federal Bureau of Imagination (PELIN77) 4/11/2004 1:53 pm

Nigar her zamanki gibi olayn kkne inmisin. Mulder'n kendisini ve alann korumasyla bir sorunum yok 1. sezonda. Benim Mulder sorunlarm gelecek sezonlarda iine geldii zaman "bencilliini" ve "x files'n kendisine ait olmasn" ortaya stp stp getirmesinde.

Ama bu bu balk altnda tartlamaz bir durum :)

Gnderen: My Misery is a Mystery (margi13) 4/12/2004 12:07 am

o zaman baka balk altnda tartalm:)

Gnderen: Commala Come Come (rukish) 4/12/2004 9:59 am

heaaa!! Nigar!! Spersin gselim yaa aldn gtrdn gene var yaaa :DDD.. O el skma sahnesinde sadece Colton'a gck olduumu hatrlyorum o kadar, bu kadar anlam ykl olmas fena halde artt beni, izlememiim be ite, izlememiim o gzle :(((

Ya elmde olsa senle izlerdim ulen.. u ev arkadan kskandm imdi, kritik yapmalar fln, sper yaaa :). Neyse sen yazmaya devam edicen tabe, bak bioumuz o el skma sahnesinin ehemmiyetini sayende rendi, yane bi tek ben renmi te olabilirim tabe :D

u blmler ok hzl gemese de le adam gibi tartabilseydik keke, neyse ben arada ortaya laf atarm heralde gene.. Hi olmazsa "Mulder is the one!" diyceimde biri tepki vercektir ! :PPP eheuehuehu.. nese kanmiim daha fazla.. :)
Back to top
View user's profile Send private message
Nilsar

PostPosted: Tue Jun 20, 2006 5:43 pm    Post subject: Reply with quote
Nigar, seni kutlamak istiyorum bu ayrntl zmleme iin. El skma sahnesinin bize sezdirdiini sen bilimsel olarak aklamsn. Scully sanki mbarek:)

Blmler ilerledikten sonra geriye dnp tekrar izlediimizde farklar grmek kanlmaz oluyor. Mesela ilerleyen blmlerde soukkanl, temkinli, hesapl davranlarna altmz Scully'nin bu blmde isyanlar oynadn grmek gibi. Hepimiz en azndan bir kez hakszla uradmza inandmz bu tip hadiselere rastlamzdr. Ajan Colton'un ahsnda, hayat ablonlatrm, algs kstl, mekanik insanlara dert anlatamamann azabn Scully ile paylatm ahsen. Ve ok ok fkelenmesini alkladm:) Sanrm Scully'nin emberinden kmas da byle insanlar ve olaylarla karlatka mmkn oldu. Herkesin kendisi gibi iine gcne ayn vazifeperverlik ve artniyetsizlikle baktn dnyordu belki de. Kurallara uyulur ve herey yolunda gider. Ama gerein farkl olduunu, kimi kurallarn aslnda ne kadar yanl ynlendirebileceini ve kt emellere alet olabileceini, insanlar hakknda karar vermenin ne kadar zor olduunu ksaca hereyin aslnda kitabna uygun bir dzende gitmediini rendi zamanla. Mankafal da olmad iin o dar ereveden kt sonunda. Tabiki de kendini kaybetmeden, kiiliinin gl taraflarndan dn vermeden.

Mulder da beklemiyordu belki byle bir orta. Bu blmde evresinin ne kadar geni(!) olduu anlalyor zaten. nsanlarn bir teneke almad kald arkasndan. Aslnda paylaacak ok eyi olan ama anlalamad iin yalnz olan adam. Bence bunun skntsn duyuyor iinde ama taviz vererek kurtulamaz yalnzlndan. O zaman kendisi olamaz. stelik zamanla hedefinden sapar, sradanlar, unutur. Yalnz kalmay tercih etmek en iyisi. Ve Scully ortaya kar. Bu blmde bencillii yznden syledii dnlen "istersen git" szn dnelim. "Gidersen git, ben zaten bamn aresine bakarm, stelik bu benim alanm, tek bama daha iyiyim" vs vs midir? Yoksa "Zaten ben hep yalnzdm, stelik deli muamelesi gren biriyim. Btn bunlara alm ve aynen byle devam edeceim. Ama senin baka anslarn var, bunlar deerlendirmek senin hakkn" vs vs midir? Mulder'n bencil olduunu dnmyorum, ya da nemsemediini. Bencillik deil had safhada adanmlk var, tehlikeyi dnmeden hareket edecek kadar ok. nemsemiyor deil, umamyor bence. Bu yzden de saklyor ve yok sayyor duygularn ya da buna urayor. Scully'nin onu terketmeye niyeti olmadn anlaynca aslnda memnun olmasna ramen sadece glmsemesi gibi. O da espiriye glyormu gibiydi ya neyse:)

Blme de zaten diyecek yok. Hatta o kadar beenildi ki, sezon sonuna doru devam ekildi ayn karakter zerine. yi de yapld. O yz ifadesini kolay kolay bir daha gremezdik byk ihtimalle.
Back to top
2shy
Muhbir
Muhbir

PostPosted: Mon Sep 04, 2006 8:26 pm    Post subject: Reply with quote
Blm o kadar mthi ki hangi kelimelerle yorum yapacan bilemiyorsun.ahsi fikrime gre bu blm izlenmeden M & S ilikisi tam olarak anlalmaz...Eer bu blm Gethsemane gibi blmlerden nce izlemi olsaydm Scully'den bir an dahi phelenmezdim.
Scully olmasayd muhtemelen Mulder herkesin az kenarndan "spooky" diyerek dalga getii bir ajan olmaya devam edecekti ve Scully Mulder ile karlamasayd herhalde Mulder'n dedii gibi 2023'te FBI'nn bana gemi olacakt baarl bir kariyer ile...
Canm ya Mulder'a ok acdm yle dalga getiklerinde...Yukardaki yorumlarda belirtildii gibi "gidersen git" laf bence bencillii yanstmyor.Adamcaz o kadar alm ki bronun tepkilerine ne yapsn yle demekten baka...Yalnz aklma taklan Mulder neden o kadar aryor "reputation" meselesine?Bilmiyor mu herkesin ona "Spooky" dediini...Yalnz Scully'e de sormas ok komikti en azndan sorarken yzndeki ifade Very Happy

"I'm having trouble coming to terms with the fact that Fox Mulder is a fictional character"
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
aky125
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Fri Mar 02, 2007 10:27 pm    Post subject: Reply with quote
Senaryosunu senaryolar ksmndan okudum,youtube'dan zet halinde izledim ve notumu verdim...10 zerinden 9...
Tooms'u grnce ardm.Meerse Tooms'u oynayan aktr,Yeil Yol filmindeki gck gardiyan Percy imi...Adam gerekten de iyi rol yapm yani.Scully'ye saldrdnda kard sesler umarm gece ryama girmez...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
hakancen
aylak
aylak

PostPosted: Thu Apr 17, 2008 9:16 pm    Post subject: Reply with quote
bu blmde izlemi oldum. yeni blmleri gece vermesi garip biraz.tekrarlar gndz veriyor.sevmediim bir blmd.

Last edited by hakancen on Thu Feb 24, 2011 9:24 pm; edited 1 time in total
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon May 25, 2009 12:14 am    Post subject: Reply with quote
Tooms heralde XF tarihinin en korkun karakterlerinden biridir...

http://ruyasam.blogspot.com/
Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 5:52 pm    Post subject: Reply with quote
X Files'in X Files yapan blmlerden biridir Squeeze..O nasl senaryo yle..Klasik Mulder blmyd.Klasn konuturdu.Tooms'n karacier sayesinde mrn devam ettirmesi Karacier'in ne kadar nemli bir organ olduunu gsteriyor.Aman dikkatl olun fazla sigara ve alkol almayn da karacieriniz bozulmasn ALLAH korusun.Yoksa Tooms gibi hareketler yaparsnz Very Happy
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 5:56 pm    Post subject: Reply with quote
Tooms gibi olursam gurur duyarm..Razz

Back to top
derebeyi17_44
Saha Ajan
Saha Ajan

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 6:00 pm    Post subject: Reply with quote
elisa day wrote:
Tooms gibi olursam gurur duyarm..Razz

En iyisi Mulder gibi olursan gurur duyarsn Rolling Eyes
Back to top
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 6:08 pm    Post subject: Reply with quote
O zaten ayr bir gurur kayna kukusuz...Smile Ben ktler dnyas asndan diyorum...Smile Tooms ok salam bir villain'dr. Very Happy

Back to top
isatay
Mdr Yardmcs
Mdr Yardmcs

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 9:03 pm    Post subject: Reply with quote
Mitoloji dnda tek geri dnen kt adam Tooms'dur yanl bilmiyorsam.
Back to top
the 8th endless
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 10:27 pm    Post subject: Reply with quote
Donnie Pfaster da var, 2. sezon Irresistable, 7. sezon Orison.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
elisa day
Sendika yesi
Sendika yesi

PostPosted: Mon Jun 29, 2009 11:02 pm    Post subject: Reply with quote
Donnie de ok fena bir adamdr... ok severim...Smile

Back to top
amor fati
zel Ajan
zel Ajan

PostPosted: Tue Jun 30, 2009 10:24 am    Post subject: Reply with quote
Aaaaaaa Robert Patrick Modell'i de unutmayalm ltfen nam- dier Pusher. 3. sezonda Pusher, 5. sezonda Kitsunegari
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
serap
aylak
aylak

PostPosted: Thu Jul 01, 2010 2:39 pm    Post subject: Reply with quote
Muhteem bir blm de Tooms'un o yemek verilen yerden kaabileceini dnememiler mi, dierlerini bover de Mulder bile yani, adam oraya bakp srtt zaten Confused ayrca oyemek nereye kayboldu Rolling Eyes
Back to top
Post new topic   Reply to topic    THE X-FILES Türkiye Forum Index :: Trust No One - Sezon 1 All times are GMT + 3 Hours
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum