» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 
...:: Samantha Mulder ::...
   


  

   

8 yaşındaki Samantha, Mulder malikanesinden kaybolur. “Aileyi paramparça etti” der abisi, Scully’ye, “kimse bu konu hakkında konuşmadı.” Mulder’ın kendisi,1989 yılında aldığı ve karmaşık anılarını özgür kılan hipnotik geri bildirim seansına kadar bu olayı bastırmıştı. Yaklaşık 10 senedir, Mulder’ın kız kardeşini arayışı,onun muhteşem bir FBI kariyerini X-Files’ın tozlu diyarları uğruna terk etmesine neden oldu.

Bu zaman boyunca ona kardeşinin kaderi hakkında ipuçları verildi. Samantha olduğunu iddia eden bir kadının “Colony”, “End Game” ve “Redux”da ortaya çıkması, bu gizemin sona erdirmiş gibi gözükse de,Mulder gördüklerinin sadece kız kardeşinin klonlarından ibaret olduğunu öğrendi. Samantha’nın çocukluk versiyonları da “Herrenvolk”ta ortaya çıkmıştı ancak bunlarda klonlardı. En sonunda “Closure”da Mulder,Samantha’nın çocukken uzaylı testleri yapılmak üzere alındığını ve Sigara İçen Adam’la birlikte yaşamak üzere gönderildiğine dair ipuçları buldu. Samantha’dan CSM’den kaçmış ve kendini bir hastane de bulmuştu. CSM ve ortakları onu almaya geldiğinde,kız ortadan kaybolmuştu. Samantha bir “aracı” tarafından alınmıştı,bunlar çocukları korkunç durumlardan ruhlarını yıldız ışıklıkları aracığıyla transfer ederek koruyan ruhani müdahalecilerdi. Mulder Samantha’nın ruhunu görür ve onun öldüğünü anlar. Ortağı Scully’ye mutlu bir şekilde “Özgürüm” der.

 


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR