» Ana Sayfa
   » X-Files Nedir?
   » FORUM
   » X-Cast
   » Bölüm Rehberi
   » Bölüm Adları
   » Mitoloji
   » Senaryolar
   » Fanfiction
   » Fanart
   » Basında X Files
   » X-Sözlük
   » Bilmedikleriniz
   » The X Team
   » Etkinlikler
   » Linkler


Dizi ve sayfa ile ilgili her
türlü soru ve önerinizi
faq@thexfiles-tr.net
adresine yollayabilirsiniz!

 
 
...:: Michael Kritschgau ::...
   


  

   

Michael Kritschgau ilk kez,Mulder’ın tüm inanç sistemini,onun aslında hükümetin uzaylılar hakkında uydurduğu bir yalanı devam ettirmek için kullanıldığını söylediği “Gethsemane” bölümünde ortaya çıktı. “Yalanlar o kadar derin ki,” der Mulder’a, “onları örtbas etmek için çok daha inanılmaz bir şey yaratmak gerekiyordu. Seni keşfettiler.” Savunma Bakanlığında çalışan Kritschgau, 10 yıldan fazla bir süredir bu bakanlığın 50’lerden beri edinilen bilgileri saklayan propaganda ordusunu yönetmekteydi. Hükümetin,2. Dünya Savaşı sonrasında çevirdiği dolapları örtmek için UFO paranoyasını yarattığını söyler. Kritschgau aynı zamanda gizli bir bio teknoloji lobicilik şirketi olan Roush için de çalışıyordu. Mulder’a,oğlunun Körfez Savaşı Hastalığına yakalanmasının verdiği suçluluk duygusuyla gelir ancak oğlu zamanla ölür. “Redux”da Mulder’ı Scully’nin kanserinin tedavisine yönlendirir. Mulder’a bilgi sızdırdığını itiraf ettikten sonra Kritschgau işinden uzaklaştırılmıştı;artık hükümetin hayatını mahvettiğini iddia ediyordu. “Sixth Extinction”da Mulder’ın tuhaf beyin faaliyetlerini açıklamak için yardım eder,ancak daha fazla araştırma yapmak için Scully’nin uzaygemisindeki bilgisayar dosyalarına girince,bu işe dahil olmasının bedelini hayatıyla öder.

 


TheXFiles-TR isminin kullanım hakları İzmir 14. Noterinden alınan belgeyle sayfamız adına kayıt altına alınmıştır. TheXFiles-TR isminin başka kişi,kurum ve Internet siteleri tarafından kullanılması yasaktır. Site içerisinde yer alan tüm haber, metin, ve diğer içerik thexfiles-tr.net 'e aittir. Hiçbir şekilde basılı veya herhangi diğer bir elektronik ortamda (CD, Internet vs.) izinsiz kullanılamaz. Sitemizin Beyin Atölyesi, Fanfic, Fanart bölümlerinde yayınlanan yazı, resim vb. eserlerin sorumlulukları, sahiplerine aittir. Alıntı, kopya olduğu anlaşılan eserler derhal silinecektir.

Bu site The X Files hayranları tarafından hazırlanmış, dizinin Türkiye'deki hayranlarına kaynak teşkil etmesi için tamamen amatör sebeplerle oluşturulmuş bir sitedir. 1013 Productions ve 20th Century Fox ile hiçbir bağlantısı yoktur. The X Files ile ilgili tüm haklar, bu şirketlere aittir.

Copyright © 1999-2006 TheXFiles-TR